Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszigorítanátok a börtön-lux...

Megszigorítanátok a börtön-luxust?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az elitélteknek igencsak jó dolguk van az "intézményekben".Nagyon sokan több év letöltését követően kigyúrtan szabadulnak,aztán a nagyon erős, félelmet keltő polgárok megmutatják,hogy mindig nekik van igazuk.Tévéznek,sportolnak,gyúrnak,mert ugye ott van konditerem. A mi pénzünkön! Tudom,hogy a legnagyobb büntetést kapták a szabadság elvonásával, és értelmesen kell eltölteni a benti éveket,meg le kell őket valamivel foglalni,de miért nem teszik pl. kötelezővé a hiányzó ált.iskola befejezését,aztán aki akar érettségizhetne is,tanuljon szakmát, ezek is kitöltik az órákat, napokat, éveket és még haszna is van.Ambrus is szórakozásból tanult meg korongozni.Ha én szeretnék,10ezreket kellene fizetni ezért a hobbiért.

Mennyivel könnyebben tudna beilleszkedni az a szabadult,aki elmondhatná,hogy hasznosan telt az időm,íme van már érettségim is. Most az a helyzet,hogy kigyúrtak, jogilag teljesen "kioktatott"-ak szabadulnak.


2009. jún. 15. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden normális ember megszigorítaná.
2009. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
nem. komolyan az a legnagyobb bajod hogy van lehetőségük ott sportolni?? hát ha Ambrusnak volt lehetősége megtanulni ott korongozni, akkor valószínűleg a többi elítéltnek is van lehetősége ilyen és hasonló dolgokat tanulni. ha ők mégsem azt választják hanem az edzést vagy bármi mást helyette, hát akkor miért fáj az neked? őszintén szólva, én nem hiszem el hogy luxus van a börtönökben.
2009. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Én kötelezővé tenném a melót. Dolgozzanak csak, mint én. És szépen adozzanak mint én, a többi meg mehet az ellátásra.

+ mellette iskola. Tanuljon szakmát, vagy legalább a 8 általánost fejezze be. Vagy tanuljanak idegen nyelvet.

2009. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
A sportolasi lehetoseget azert vezettek be, hogy a rabok inkabb ott vezessek le a feszultseget, es ne egymason, magukon, vagy az orokon. Es valoban, miota - peldanak okaert - a Csillagban lehet kondizni, csokkent a bortonben az eroszak.
2009. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megszigorítanám.
2009. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megszigorítanám. Legyen a börtönnek elrettentő hatása, ne szanatóriumként működjön. A rabok dolgozzanak, termeljék ki a saját eltartásuknak a költségét.

Van egy kellemes alternatíva, bár sokaknak (pl. jogvédőknek) nem tetszik, a 'Tent City'. Itt találsz róla egy magyar nyelvű cikket:

[link]

2009. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha ilyen jó dolguk van ezeknek a raboknak,miért nem mentek ti is sittre? beszarás,hogy a magyar ember már a sittesekre is irigykedik:-)) Nem vagytok normálisak egészen
2009. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Tanulhatnak bent. Akár az általános iskolát(!) elvégezhetik, akár szakmát tanulhatnak, érettségizhetnek, sőt! diplomát szerezhetnek. Ezek szerintem jóval többe kerülnek, mint az, hogy sportolhatnak. A lopásnál-gyilkolásnál mindenképpen értelmesebben töltik el az idejüket. Reménykedni lehet, hogy kikerülve megjavulnak. Sajnos sokszor marad a remény...
2009. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 ceri ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy sportolhatnak, sőt az jó. A baj az, hogy az adófizetők pénzéből magasabb életszínvonalon élnek (leszámítva a bezártságot), mint sok becsületes dolgozó.

A jogvédők meg le vannak szarva. Mért nem ez utóbbi 3 millióval foglalkoznak először és utána a bűnözőkkel. Ebből is látszik, hogy álhumanisták.

2009. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező, elvagy tévedve de nagyon is, csak tudjál róla, hogy a börtönben nem csak az általános iskolát lehet befejezni, de érettségizni is lehet, és szakmát is lehet tanulni, sőt, van olyan börtön ahol a diploma megszerzésére is biztosítanak oktatást, így amikor szabadulnak az elítéltek, könnyebben vissza tudnak illeszkedni a való életbe!


És hogy dolgozzanak? Miért, szerinted azt a WC-papírt amivel törlöd a hátsód, kik csinálják? Az elítéltek! És el se hinnéd mi mindent csináltatnak meg velük! Példáúl rendszeresen viszik ki a jó magaviseletű elítélteket közmunkára, parkok rendbe tételére, építkezésekre....


Irigyled tőlük azt hogy sportoljanak? Ezek szerint szívesebben látnál 130 kilós hájtömeg embereket ott? Az mennyivel lenne jobb?

2009. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!