Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki meddig bírja cérnával ezt...

Ki meddig bírja cérnával ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra,hogy már nem tudjuk mi mennyibe kerül,mert egyik nap még ennyi,a másik nap már annyi.A rezsi lassan annyi lesz mint a fizetésünk,az esetleges hitel problémákról nem is merek már írni.Sok családban két három gyerek,akiknek a világon semmi közük az itt kialakult helyzethez.Mégis rajtuk csattan az a bizonyos ostor.Hogy én már ezer éve nem engedhetem meg magamnak,hogy bármit is költsek extra dolgokra,azt megszoktam.De,hogy a gyerekeimnek nem tudom néha megvenni azt a párszáz forinos akármit,amit az iskolából hazafelé egy hete bámulnak ez már kiverte a biztositékot nálam is.Robotolunk hajnaltól estig,és mégsem jutunk előre,sőt kezdünk csúszni vissza.
2012. márc. 26. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Értem ezt arra,hogy már nem tudjuk mi mennyibe kerül,mert egyik nap még ennyi,a másik nap már annyi."


Ez mindig így volt, kivéve kb. az 1960 és 1985 közti időszakot. De Kádár halott, fogd már fel.


"Robotolunk hajnaltól estig,és mégsem jutunk előre"


Azért a netet csak sikerült valahogy beköttetni. Vagy neked már az is volt Kádár apád idejében?

2012. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kolopele


Mit értesz az alatt,hogy "piacképes szakma"és "jövedelmező vállalkozás"??Mert én az elmúlt évek alatt csak azt hallom,hogy erre sincs kereslet,meg arra sincs.Bezárták ezt az üzletet is,azt meg ott szemben most fogják vissza adni.

Aztán azt is egyre többet hallom,hogy ilyen végzettségem van,meg olyan,és még sem kellek a kutyának sem.

2012. márc. 27. 10:11
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Tudom hogy sokan nem osztják a véleményemet, de a kormány pár éven belül megteremti mindezek alapját, lesznek munkahelyek is. Az igaz hogy a belső fogyasztás megcsappant, válság, mszp ámokfutása, stb., de ez nem lesz örökké így. Sajnálatos tény valóban, hogy jelen állás szerint kevesebb a munkalehetőség mint ahányan dolgozni szeretnének, sok üzlet zár be egymás után, ami tényleg elszomorító. Amivel jól élhetsz ma, az valóban egy jó ötlet, ami eladható, ezzel csak az a baj amit az egyik válaszoló már leírt úgy hogy nem engem szidott közben érdekes módon. Ez pedig az elindulás. Ehhez nagyon sok pénz kell és jó befektetők, üzletemberek, akik segítik a munkádat azzal hogy tőkét adnak, az irányítást, a fejlesztést, kivitelezést pedig rád bízzák. Ezzel maguknak is hasznot hoznak, hiszen az üzletember is akar pénzt látni abból amibe befektetett, ez természetes. Ellenben ha az államhoz fordulsz mert van egy jó ötleted, valóban vagy elhajtanak, vagy életed végéig fizetheted vissza a kölcsönt, de ez is jobb mint a semmi, főleg ha azért nyereséged is van. Mondhatjuk, nekem mázlim is volt a szakmai tudásom mellett annai idején, éppen ezért mondtam azt hogy most azok vannak jó helyzetben akik a rendszerváltást követően nem maradtak meg azon a szinten ami akkor még elfogadható volt, mert ez ma már nagyon kevés. Piacképes szakmákról meg csak annyit, hogy több is van, attól függetlenül hogy jelenleg nem könnyű el is helyezkedni bennük, de gondolj bele, ha ezen oknál fogva nem is tanulsz ki semmit, akkor pár év múlva ha megnő a munkahelyek száma mit csinálsz? Teszem fel valaki 20 éves, és azt mondja minek tanuljak, úgysincs munkahely. Akkor néhány év múlva, amikor több lesz, ráadásul a legjobbak közül is kerülne ki, mert annyira érti amit megtanult (ez nem mindenkiről mondható el), akkor majd fogja a fejét, vagy akkor kezd el tanulni, szakmát szerezni? Azért annyit még megjegyeznék hogy nem minden a diploma körül forog. Nálam sincs mindenkinek diplomája, a lényeg hogy ahhoz értsen nagyon amihez kell. Ha mindenki csak a diplomára hajt, az olyan fontos fizikai munkákkal mi lesz majd? Volt olyan hogy egy hónapomba telt mire sikerült egy normális vízvezeték szerelő mestert találnom például. Mivel szinte már minden a számítógépről szól, mindenki diplomás akar lenni, nem árt szétnézni egy kicsit a "normál dolgozók" területén is, hiszen ott is van jelenleg hiány. Szóval soha nem szabad feladni.
2012. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Itt az én példám is: több (vagy legalább normál szinten egy) idegen nyelvet beszélő informatikus nagyon kevés van - és ez már elengedhetetlen a mai multiknál. Engem most küldtek ki egy németországi projektre, ahol angolul, németül és magyarul kell dolgoznom - és hidd el, erre a tudásra mindig is szükség lesz.
2012. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

54%-os

Áruld már el,hogy a kérdésemhez hogy jön Kádár,meg a net?Nem elég,hogy hülyeséget kommentelsz,ráadásul még szemtelen is vagy.Ha figyelmesen elolvastad volna a kérdésemet,akkor értenéd azt,hogy dolgozom én is,és a férjem is.A rezsim nem ettől szökik a fellegekbe,mert egy sima egyszerű alapcsomagot használunk.De ha már Kádárt emlegetted,igen akkor jobban kijöttek az emberek a fizetésükből,mint ma.

2012. márc. 27. 12:37
 16/18 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező, azért vannak ma is jól fizető szakmák. Iparban dolgozó biotechnológus vagyok, nálunk 200 nettó a kezdőfizetés, az enyém ennek duplája. Nyilván egy speciális tudást igénylő foglalkozás, de ezzel még itthon is meg lehet élni.

A gond ott van, hogy 18 évesen nagyon jól (mondhatni szerencsésen) ki kell tudni választani azt a foglalkozást, amiből meg tudsz majd élni egy egész életen át.

2012. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kolopele, nem vagy Te betegesen optimista? :)
2012. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A pesszimizmusból szerintem már elég volt, legalábbis én úgy gondolom. Persze ezt mindenki döntse el saját maga.
2012. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!