Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki meddig bírja cérnával ezt...

Ki meddig bírja cérnával ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra,hogy már nem tudjuk mi mennyibe kerül,mert egyik nap még ennyi,a másik nap már annyi.A rezsi lassan annyi lesz mint a fizetésünk,az esetleges hitel problémákról nem is merek már írni.Sok családban két három gyerek,akiknek a világon semmi közük az itt kialakult helyzethez.Mégis rajtuk csattan az a bizonyos ostor.Hogy én már ezer éve nem engedhetem meg magamnak,hogy bármit is költsek extra dolgokra,azt megszoktam.De,hogy a gyerekeimnek nem tudom néha megvenni azt a párszáz forinos akármit,amit az iskolából hazafelé egy hete bámulnak ez már kiverte a biztositékot nálam is.Robotolunk hajnaltól estig,és mégsem jutunk előre,sőt kezdünk csúszni vissza.
2012. márc. 26. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
sajnos ez ellen nem tudunk mit tenni, csak abban reménykedhetünk hogy pár év múlva kilábalunk a válságból
2012. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Én a végtelenségig szerencsére, és örülök hogy mind az öt lurkóm jó körülmények között nőhet fel. Sokan viszont már most kezdik bedobni a törölközőt, olyanok is sajnos akiknek jól ment még pár évvel ezelőtt. Aki nem jutott a rendszerváltást követően magasra a munkájával, annak most nagy baj lesz az ha nem áll több lábon, vagy képtelen piacképes szakmát esetleg tanulni, vagy belevágni egy jól jövedelmező vállalkozásba, amihez nem árt valami egyedi ötlet is. Sajnos számukra nincs jó hírem, még vagy két évig ez lesz.
2012. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Megnyugodhatsz, a magyarok addig bírják cérnával, amíg bele nem döglenek.. mert kib*szott birkák vagyunk, máshol már rég rágyújtották volna a parlamentet a sok tetves rabló g*cire, hogy ott égjenek meg elevenen, aki meg esetleg kimenekül, azt felakasztják az első fára..

Ez van, ezért merik ezt megcsinálni velünk, mert tudják, hogy úgyis tűrünk a végtelenségig.

2012. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Azért az érdekes, hogy a normális válaszomnál is lenulláznak. Persze ha ez örömet okoz, csak nyugodtan. Csak az igazat írtam most, nem én vagyok az oka hogy így áll a helyzet.
2012. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

kolopele, tudod, ha a kormány miatt nem is, de emiatt legyen már egy kicsit rossz neked is ;) (csak vicc)


Ez mindig így volt. Úgy is mondhatnám, mindig a legszegényebbek szívnak. Kolopelének igaza van abban, hogy két évig tuti nem változik még annyira a gazdasági helyzet, hogy az átlagos helyzet javuljon (akármit is csináljon a kormány). Csak azt lehet tenni, hogy az ember folyamatosan nézi, hogyan lehetne váltani, hogyan lehetne előre menni. Ha nem most azonnal, akkor előre gondolkozni, hogy mi lesz két év múlva.


Én nagyon jó helyzetben vagyok (fél évre kiküldtek Németországba dolgozni), és otthon is biztos, jól fizető meló vár vissza - most érik be az a több évnyi tanulás, képzés- de már gondolkozom azon, hogy mit tanuljak pluszban majd.

2012. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nos, egy élő példa arra ha valaki tanult, akar dolgozni, még többet tanulni, és nem siránkozással tölti el az idejét. Ennek pedig van is látszatja. Jó látni hogy valaki megerősít a hitemben.
2012. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

na kolopele nem tudom mi történt veled, de most már kezdhetlek komolyan venni


mondjuk van egy jó ötleted, de nincs pénzed (miből lenne nem nyertél a lottón, szüleid semm milliomosok, épp most akarod ezzel megalapozni a jövődet)


a startup vállalkozással az a baj, hogy nincs hitel


esetleg sikerül kockázati tőkét bevonni, de akkor 70-80% az övé, plusz jóeséllyel a 2x-esét szertné viszontlátni, illetve a cég irányítása és így fejlesztések irányítása is kikerül a kezedből


startaupként a bevétel szinte 100%-át fejlesztésre költöd


emellett pedig be kell magadat jelenteni (elvileg), ha többen vagytok akkor a többieket is, ami kb 60k járuélék/fő és neked jó eséllyel ennyi bevételed sincs eleinte (kb ennyire válalkozásbarát az állam)


beszélhetünk még a jogászról )bár ez nem kell mindig) és a könyvelőről, ez kell


máshol pl. angliában 12 millióig csak osztalékadó van


ergo itthon vagy találsz magadnak egy inkubátorházat és akkor még jó pár évig kiflit eszel kefirrel, vagy bele sem fogsz az egészbe

2012. márc. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt bajom mint neked kérdező

teltek az évek és alkalmazottként egyszerüen nem jutottam előbbre az életben

2012. márc. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg az a helyzet, hogy ma az éli túl lecsúszás nélkül ezt az egészet, akinek sikerült jól fizető, keresett szakmát szereznie, aki az ország olyan pontján él, ahol van munka és nincs nagyobb hitele. Vagyis a gyermektelen, jól fizetett diplomások és a tehetős, tőkeerős polgártársak.:-((
2012. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül akarnak külföldre menni olyan sokan!Itt sosem lesz jó irányú változás, a közeljövőben biztos nem.

Igen, birkanép, addig lesz így, ameddig tűrik.Szerintem inkább pusztulásig bírják cérnával, ahelyett, hogy összefognának a pofátlan kizsigerelés ellen.

2012. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!