Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki szidja a kormányt,...

Mindenki szidja a kormányt, vele együtt Orbán Viktor Miniszterelnököt is, ti mit csinálnátok a helyében? Hogyan oldanátok meg a mostani helyzetet?

Figyelt kérdés
Ésszerű válaszokat kérek, hogyan lássátok a kiutat ebből a helyzetből?
2012. jan. 11. 19:09
1 2 3 4 5
 1/42 nem dávid ***** válasza:
73%

1 kulcsos adót eltörölném és 3kulcsos progresszív adórendszer vezetnék be.


50milio feletti ingatlanokra ingatlan adót vetnék ki.


Elvenném a 65év feletti ingyen utaztatást.



Illetve együttműködőbb lennék az euval. És nem hirdetnék nyilvános szabadság harcot hanem szépen udvariasan beszélnék az imf is ha nem kell hitel.


Illetve az alapvető élelmiszerek áfáját levenném 5% ra a benzinét pedig 18%ra.



150ezer forint feletti nyugdíjakat vagy megadóztatnám vagy beszüntetném az emelését.

2012. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
40%

"Elvenném a 65év feletti ingyen utaztatást"


És az mit oldana meg? Nem sok eszed van! Te meg tudnál élni 25-30 ezer Ft-ból? Kívánom neked!

2012. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
75%

Az 1 k szja t lecserélném 3 kulcsra.


Vagyon és ingatlan adó.


Az Eu által még méltányolt extra adók.


És egy valódi szabadság harc.

Nem egyből frontálisan az ellenség pofájába, aki sokkal erősebb mint mi. Hanem a gazdaságot alakítanám t, olyan formában hogy minnél több az ország adottságainak megfelelő szegmensek alakúljanak, nőjenek, és jussanak el a multi fokozatig.


A kermúltikat szépen lasan és szintén a gazdasági oldalról megközelítve, vissza szorítanám illetve a magyar termékek értékesítésére ösztönözném pozitív és negatív ráhatással is. Hiszen minden csak alú tárgya.

2012. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 nem dávid ***** válasza:
56%

"Elvenném a 65év feletti ingyen utaztatást"


És az mit oldana meg? Nem sok eszed van! Te meg tudnál élni 25-30 ezer Ft-ból? Kívánom neked!


A nyugdíjasok helyett az állam fizeti az utaztatás. Számold ki 3milio nyugdíjasnál mennyi pénz.

2012. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
32%
Az EU meg az IMF is szigorú figyelmeztetést adott erre Orbán mit mond?Ujjat húz velük, kokit ad kipaterol.Aki sz@rban van az ne ugráljon!Az országot figyelmeztették nem Orbánt!
2012. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
68%

Hát, szerintem a nyugdíjasok zöme nem 25 ezer ft-ból él. És ha ennyiből él, akkor meg ne utazgasson.

Én kapásból megszüntetném azt, hogy nyugdíj mellett dolgozni lehessen. Jegyzem ez is hungarikum, máshol ilyen nincs. Ha dolgozik, akkor nem jár nyugdíj.

3 kulcsos adó, az igaz, az áfacsökkentés már nem biztos, mivel kell a bevétel. Az a helyzet, hogy bármilyen adót csökkent, azzal kevesebb lesz a bevétel. Lehet, hogy hosszú távon produktív, de rövid távon jövedelemkiesést okozna.

Levinném a GYED-GYES-t 1 évre, mellette nyitnék több bölcsődét, és kiterjeszteném a kisgyerekes anyák félmunkaidőben való foglalkoztatását. Mindig ezzel jönnek, hogy sehol nem 3 év a GYES, na de sehol nem dolgoznak a kisgyermekes nők folyamatos műszakban teljes munkaidőben. Ha több lenne a félállás, akkor több embernek lenne munkája, nem segélyt kéne fizetni.

Az állami hivatalok/hivatalnokok számát drasztikusan lecsökkenteni, a meglevőket szigorúan ellenőrizni. Én voltam már egy-két ilyen helyen ügyet intézni, a munkamorál a béka feneke alatt. Egy multinál ezt nem lehetne megcsinálni. Semmilyen határidőt nem tartanak be, ezzel hatalmas károkat okozva mindenkinek. Mégis sírnak, hogy mennyi sok munkájuk van.


Nem egyszerű a helyzet, szerintem erre senki nem tudja a választ. Ha tudnák, nem tartanánk itt. Orbán Viktor sem azért rontja el, mert el akarja rontani, hanem mert nem tudja előre kiszámítani a döntései hatását.

2012. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
41%

"Elvenném a 65év feletti ingyen utaztatást."

Móónika!!! Noormális??? Nyilván miattuk megy csődbe az ország...-.-


kérdezőnek: nem lássátok, hanem látjátok (bocsi, erre szenzibilis vagyok:)

Amúgy mit csinálnék? Meg nem mondom. Örülök, hogy nem nekem kell dönteni. Ugyanis beismerem, hogy képtelen vagyok egy rendszerben látni mindent, mert hihetetlenül szerteágazó ez az egész. Nem vagyok se politikus, se közgazdász, se jogász (bár most, hogy egy kicsit okosabb legyek, elkezdtem alkotmánytant tanulni, de sajnos egyetemi szinten nem tanulhatnék jogot, mert orvosira járok:(

Szóval vannak bizonyos dolgok, amelyeket tisztán látok, és ötletem is lenne, hogyan lehetne jobbá tenni ezt-azt. De ez nem elég, mert ahhoz, hogy a gazdaság helyzete stabilizálódjon, majd fejlődésnek induljon, egy csomó mindent át kell látni, meg kell változtatni, és azt is tudni kell, hogy bizonyos változtatásoknak milyen súlyos következményei lehetnek.

És igazából a politikusok azért lennének, mert az ország irányításának módjával nekik kellene tisztában lenniük, csakhát...:S

2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
60%

"nyugdíjasok helyett az állam fizeti az utaztatás"


Nagy eszed van mit gondolsz a 3 millió nyugdíjas mást se csinál mint utazik?Fogalmad nincs milyen öszeg az! Avval lótúrót se lehet megoldani!Én az elmúlt egy évben kétszer utaztam busszal! Egy évben kétszer, érted? Vonattal mésfél éve utaztam utoljára, tudod?

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 nem dávid ***** válasza:
55%

"nyugdíjasok helyett az állam fizeti az utaztatás"


Nagy eszed van mit gondolsz a 3 millió nyugdíjas mást se csinál mint utazik?Fogalmad nincs milyen öszeg az! Avval lótúrót se lehet megoldani!Én az elmúlt egy évben kétszer utaztam busszal! Egy évben kétszer, érted? Vonattal mésfél éve utaztam utoljára, tudod?



Én meg utazok minden nap és tele van busz nyugdíjasokkal.

2012. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
56%

"mellette nyitnék több bölcsődét,"


Miből?

2012. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!