Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért áll bukásra az LMP...

Miért áll bukásra az LMP aláírásgyűjtése?

Figyelt kérdés

200 ezer hiteles aláírást kell produkálniuk a népszavazási kezdeményezésükhöz, de még 100 ezernél se tartanak, és már csak egy hét van hátra. A kampány meghirdetésekor még azt mondták, hogy 330 ezer aláírást akarnak gyűjteni. Nem is ártana a tartalék, mert általában sok hibás adatot tartalmazó, vagy többszörös aláírás szokott lenni. Ehhez képest már az is csoda lenne, ha valahogy összejönne a 200 ezer. Már az LMP is úgy látja, hogy "nehéz, de nem lehetetlen" feladat előtt állnak.


Miért nem haladnak megfelelően? Miért csak a FIDESZ tud ebben az országban mozgósítani bármire?


[link]



2012. márc. 22. 20:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%
Mert az LMP politikailag impotens.
2012. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
54%
Mert fényévnyi távolságban vanna k a mai valos élettöl,mint ahogy egész liberális életérzés,bukott,vége,kampec.Különben csak cimeket akarnak,ez csak fedés,fal ,hogy cimekhez jussanak a választás elött.Átlátszo,nevetséges SZDSZkreálmány. Levesbe...
2012. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%
Gyenge kezdés után erős visszaesés!
2012. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

Láttam tegnap az Egyenes beszédet, és bizony tényleg 88000-t mondtak!... Szóval én is azt gondolom, mint egy előttem szóló:

"A szám ugyanúgy lehet demoralizálás, mint mozgósítás is."

Tehát nem tudhatjuk, tényleg annyi-e!

2012. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

hát én utálom az LMPt , mégis aláírtam.

én azokat utálom, akik egyetértenek a kérdésekkel, mégsem képesek annyit tenni hogy aláírjanak. utána meg ők hőzöngenek a legnagyobb hangon..

amúgy is, mit kezdene a címemmel? idejön? felhív? ugyan már.. mert hogy az életben nem fogok rájuk szavazni, az 100%

2012. márc. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Én se szimpatizálok velük túlzottan, mert egy politikailag éretlen, ugyanakkor végtelenül beképzelt társaságnak tartom őket. De én is aláírtam, hogy legalább történjen már valami azon túl, hogy a gyk-án zsörtölődik. És a kérdések is vállalhatók, még ha nem is a legfontosabb témákra vonatkoznak.
2012. márc. 25. 08:02
 27/31 @Moncsi@ ***** válasza:
55%

Sokan az emberek nem értik meg, hogy itt most nem az LMP-ről van szó, hanem a 4 kérdésről, és akik még a kérdéseket sem ismerik azok is alkotnak véleményt. Pedig mindenkinek alá kellene írnia annak aki:

- a Fidesz ellen van

-akinek van gyermeke, unokája, és foglalkozik a jövőjükkel

- aki munkanélküli

-aki nyugdíjas

stb...stb... mégis közbejön ez a tipikus magyar felfogás, hogy "úgysem tudunk semmit tenni a Fidesz ellen" hát persze, ha meg sem próbáljuk akkor biztos, hogy nem fogunk tudni semmit tenni. HA KÜZDESZ VESZÍTHETSZ, HA NEM KÜZDESZ VESZÍTETTÉL!!!

2012. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 @Moncsi@ ***** válasza:
72%
Ja és végül itt vannak a Fidesz "kampánygyilkoló fogásai" az első, a nyugdíjasok félrevezetése méghozzá, hogy el akarják törölni a 65 év felettiektől az ingyenes utazást, a legújabb pedig, hogy elterjesztették, hogy lefújták az egész kampányt, pedig most gyűjtik csak igazán, itt a hajrában!!!!
2012. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
54%

Valóban nehezen megy az aláírásgyűjtés, és ennek számos oka van.

1) A média keveset beszél a témáról, és azt is csak visszafogottan (főleg Fidesz által megszállt "közszolgálatiakra" ill. a megfélemlített országos kereskedelmiekre gondolok.

2) Az LMP-nek kevés pénze van, így em tud reklámra költeni, és még több kitelepülést szervezni

3) Kevés tagja van, aki jelenleg mozgósítható (tanulnak, dolgoznak)

4) A kérdések fontosságát kevesen értik meg, és csak azt nézik, hogy LMP.

5) Félnek, hogy az Országos Választási Irodában (ahol végül leadják a szavazatokat ellenőrzésre és számlálásra, a fideszesek, lemásolják az adatokat maguknak, és emiatt elveszthetik az állásukat

6) rezignáltak az emberek

7) rengeteg riogatás van a Fidesz-KDNP részéről, akadályozzák a kitelepüléseket

8) Sokak még mindig hisznek Viktornak

9) elbagatellizálják a kérdéseket

10) Rengetegen csak az őket közvetlenül érintő kérdésekre hajlandóak reagálni, arra nem gondolnak, hogy valamikor érintheti őket is, vagy voltak olyan helyzetben

11) sokan azért nem írják alá, mert nem értenek egyet a kérdéssel, pedig az aláírás csupán azt jelenti, hogy támogatja, hogy a nép döntsön ezekben a kérdésekben

12) Sok a hülye ember, aki gondolkodni nem, csak zsidózni tud, és nem képes belátni azt, hogy a saját érdeke ez a népszavazás


Hirtelen ezek az okok jutottak eszembe.


A kérdések nem szó szerint a következők:


1) Egyet ért-e azzal, az álláskeresési járadék 9 hónapig tartson? (Fidesz Lecsökkentette 9-ről 3-ra)


A 3 hónap után járóesetleges 27 ezer forintos segélyt egyedi elbírálás alapján adják ki, és közmunka keveseknek jut, ráadásul rövid ideig tart, és az a 47 ezer sem elég semmire.

Az Álláskeresési járadék ~9 hónapra visszaemelése nagyon is fontos, és megtérülő dolog!

A munkanélküliek további 6 hónapig tudnak ételre költeni, amivel a gazdaságot élénkítik mások munkahelyét megtartva.

Az átlag munkanélküli 15 hónap alatt talál új munkahelyet. Ha továbbra is 3 hónap marad az álláskeresési járadék, akkor rengeteg ember lesz hajléktalan, a gyermekeik pedig állami gondozásba kerülnek. Az állami gondozott gyerekek könnyen lesznek bűncselekmények elkövetői vagy áldozatok, szakképzetlen tartósan munkanélküliek, hajléktalanok, szenvedélybetegek, tehát ezáltal csökken a közbiztonság is.

Ebből az következik, hogy a megspórolt 6 hónap álláskeresési járadék sokkal többe kerül: hajléktalanszállók, és ellátásai, állami gondozottak ellátásának költsége, bűnmegelőzési, nyomozati, bírósági, és fogva tartási költségek, stb.

Tehát a további maximum 6 hónap és a népszavazás költsége igenis megtérül. Tény hogy nem mindenki szeret dolgozni, és olyan is van, aki feketén dolgozik, de akkor ennyi erővel 3 hónap se legyen, és akkor be is zárhatnák a munkaügyi központokat, így aztán a sok hivatalnokon és iroda fenntartásán is lehetne spórolni..

És akkor csak a pénzről beszéltünk, a sorsokról NEM!



2) Egyet ért-e azzal, hogy a tankötelezettség 18 éves korig tartson? (a Fidesz ezt lecsökkenti 16 évre)


A 18 éves tankötelezettséggel kapcsolatban bevezetőül csak annyit, hogy nem is olyan régen ellenzékiként még maga Orbán Viktor is támogatta. :)

Komolyabbra fordítva:

Nőne a munkanélküliség, és nem csak a tanárok körében, hanem azáltal is, hogy a 16-18-as közoktatásból kieső éves korosztály száma is hozzácsapódik a munkavállalói ill. munkanélküli réteghez, és ha valaki ebben a korban se nem tanul, se nem dolgozik, akkor valószínűleg örökre elkallódik, és az utcán köt ki, ahol szintén csak bűnözést tanul, és/vagy áldozat lesz.

Ha lecsökkentik 16 évre a tankötelezettséget, mi a biztosíték arra, hogy a második két évért nem fizettetnek majd tandíjat... ó, bocsánat, nem tandíjat, mert arról a Fidesz népszavaztatott, és a nép úgy döntött, hogy ne legyen, tehát "tanulói hozzájárulást"?!

Gimnáziumokat, szakközépiskolákat vonhatnak össze emiatt, ami főleg a vidékieknek lenne nagy érvágás, mert sokkal messzebbre kellene utaznia a gyereknek, ami több idő, a romló közbiztonság miatt veszélyesebb (az utcára kerülő gyerekek főleg időseket és fiatalokat támadják meg), nőne az utazási költség, sok vidéki diáknak nem is lenne megfelelő időben buszjárata (kis községekre gondolok, ahol napi 1-2-3 busz jár, és csak több átszállással tudna eljutni a gimnáziumba a gyerek) emiatt képességtől és készségtől függetlenül sok gyerek nem is járhatna iskolában, így a vidéken a jelenleginél is sokkal több lenne az érettségizetlen. Nőne falvak elöregedése, elnéptelenedése, emiatt térségi munkahelyek szűnnének meg, helyi vállalkozások (kereskedelem, szolgáltató) mennének tönkre, ami ugye még több nagyobb munkanélküliséghez vezet.

Egy rossz tanárnak is sokkal kényelmeseb lenne az, hogy egy kicsit is problémásabb diákot elüldözzön, ahelyett, hogy megpróbáljon a tanulón segíteni.



3) Egyet ért-e azzal, hogy a szabadság 2/3-áról a munkavállaló döntsön? (A Fidesz kezdeményezése szerint kevesebbről dönthet, és csökkentették a szabadságok számát is, továbbá hoztak egy olyan törvényt is, ami szerint a munkáltató bármikor visszahívhatja a dolgozót a szabadságról tönkretéve annak nyaralását.)


Ez némi kárpótlás lenne a fentiekért miatt, és lehetővé tenné, hogy a család többet lehessen együtt, talán még a hazai turizmust is fellendítené, mert több napot tudnának egyszerre kivenni a párok.



4) Egyet ért-e azzal, hogy maximum 100 nap legyen a próbaidő? (A Fidesz ezt 3 hónapról fél évre akarta emelni)

Ettől nem lesz több munkahely, csak a munkavállalók lesznek sokkal kiszolgáltatottabbak.Több munkahely attól lesz, ha kiszámítható a gazdaság, a jogbiztonság, nem hoznak visszamenőlegesen is törvényeket..

2012. márc. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek az előző három megjegyzéssel, és ez vonatkozik nem csak az LMP népszavazására, de az egész országra, és azon belül most az esztergomi népszavazás kudarcára is. Most végre tehettek volna ott az emberek valamit azért, hogy a helyi közszolgáltatást végzők ne lopják ki a szemüket, de a többség ezt annyira mégse tartotta fontosnak.
2012. márc. 26. 08:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!