Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért áll bukásra az LMP...

Miért áll bukásra az LMP aláírásgyűjtése?

Figyelt kérdés

200 ezer hiteles aláírást kell produkálniuk a népszavazási kezdeményezésükhöz, de még 100 ezernél se tartanak, és már csak egy hét van hátra. A kampány meghirdetésekor még azt mondták, hogy 330 ezer aláírást akarnak gyűjteni. Nem is ártana a tartalék, mert általában sok hibás adatot tartalmazó, vagy többszörös aláírás szokott lenni. Ehhez képest már az is csoda lenne, ha valahogy összejönne a 200 ezer. Már az LMP is úgy látja, hogy "nehéz, de nem lehetetlen" feladat előtt állnak.


Miért nem haladnak megfelelően? Miért csak a FIDESZ tud ebben az országban mozgósítani bármire?


[link]



2012. márc. 22. 20:45
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod, mi a kérdés, olvasd el még egyszer! Ezt már jobban nem tudom lefordítani. A cikket azért tettem be, mert abban van adat arra, hogy nem halad jól az aláírásgyűjtés. Ennek egyik oka esetleg lehet az, hogy akadályozzák őket, bár szerintem nem ez az oka.
2012. márc. 22. 21:56
 12/31 anonim ***** válasza:
31%
Pedig én más okot nem látok. Hiszen már az első nap végére 10000 körüli aláírásuk volt. Az emberek sorban állnak a standok előtt, ahányszor látom. El sem tudom hinni, hogy 100 E alatt lennének! Szerintem ez egy pszichés manipuláció, valaki el akarja hitetni az emberekkel, hogy rosszul állnak, és akkor már úgysem érdemes aláírni...
2012. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. De szerinted ki manipulál? Az index? Ők írják a forrás megjelölése nélkül, hogy eddig 83 ezer aláírás gyűlt. Gondoltam, ránézek az LMP oldalára, hogy pontosítsam. Ott a a honlap első lapján a jobb oldalon a "népszavazás"-ra kattintva ez jött ki:


Ez az oldal nem található.


Ebből gyanítható, hogy nem lehet az az ügy egy sikertörténet.


[link]

2012. márc. 22. 22:20
 14/31 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért lehetett sejteni, hogy nem igazán lesz ez sikeres. Egyrészt az LMP-nek nincs nagy tábora, gondoljunk csak március 15-re, 80 főt tudtak összeverbuválni a megemlékezésükre, pedig állítólag Budapesten erősek. Másrészt a kérdésekkel az emberek többsége nem tud azonosulni, vagy épp nincs véleménye róla. Azért akármennyire is magas a munkanélküliség, még mindig a dolgozók vannak többségben, ők viszont nem érzik annyira a bőrükön, hogy mennyi legyen a próbaidő vagy a segély. Nem olyan ez, mint amikor arról kellett dönteni, hogy fizessünk-e 300 forintot vagy tandíjat. Harmadrészt alig van reklámozva az akció.
2012. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként én sajnálom őket, olyan naívnak tűnik az egész pártocska.
2012. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%
Meg mondom miért áll bukásra: mert nincs támogatottsága a pártnak. A parlamentben is rengeteg politológus szerint csak egy okból vannak bent: a név miatt.
2012. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azonos-e a 14-15-16. válaszoló, de nagyon jókat ír.
2012. márc. 22. 22:40
 18/31 anonim ***** válasza:
19%
14-15 azonos, 16 nem.
2012. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 bumbi02 ***** válasza:
81%
Én aláírtam. Amúgy én is általában mindig látok embereket Oktogonnál amint épp írják alá... El tudom képzelni hogy demoralizálnak..
2012. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 escrogar ***** válasza:
47%

Igen, és ha ti azt látjátok, hogy mindig van ott egy-két ember, aki aláír, akkor bizonyosan ez így megy a nap 24 órájában, hétfőtől-hétfőig, sőt ifjú liberálisok százai sercintik szignójukat a papírra, míg ti vesztek egy napilapot, és elfordítjátok a fejeteket.


A szám ugyanúgy lehet demoralizálás, mint mozgósítás is. Sőt, mondok egy titkot. Lehet a valóság is. Amennyiben az LMP nem fogja tudni összegyűjteni a szükséges aláírásokat (vagy összegyűjtés után érvénytelen/eredménytelen lesz a népszavazás), az komoly muníció lesz a kormánynak, és lényegében hónapokig kussoltatni tudja majd az ellenzéket csak ezzel az egy eseménnyel.

2012. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!