Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bank az tényleg így adja a...

A bank az tényleg így adja a hiteleket?

Figyelt kérdés

Két barátomtól is kaptam ugyanerről a videóról email-t, hogy nézzem meg.

Megnéztem és nehezen tudom ezt elképzelni...

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI&feature=related


2012. márc. 21. 19:38
 1/7 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
64%
A tartalékráta rendszert nem tudod elképzelni ugye? Ez az a dolog ami miatt annyira jó biznisz hitelezni. Ezzel gyakorlatilag megtöbbszörözik a hasznukat, és ez teljesen legális. Ez nem valami légből kapott dolog, benne van a közgáz könyvekben és tanítják is. Szóval bármilyen hihetetlen a bankok a tartalékráta rendszer alapján csúnyán szólva teremtik a pénzt. Ez amolyan nyílt titok. Senki nem titkolja de nem is kötik az orrodra.
2012. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerinted miért lett gazdasági világválság?
2012. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Megnéztem és nehezen tudom ezt elképzelni"


kognitív disszonancia befigyel...

2012. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túl hosszú, leírnád a lényegét?
2012. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdetnek:

"A kötelezõ tartalékráta a látra szóló betétek tartalékhányadát szabályozza (nem a kikölcsönzött pénzösszegekét!)."


A tartalékrátával nem a kereskedelmi bank szabályozza a saját pénzmenyiségét hanem az MNB szabályozza a forgalomban lévő(és a bank által kihitelezhető) pénz mennyiségét!!


Magyarán ha az állam azt szeretné hogy mondjuk 1000 milliárd forint legyen a gazdaságban akkor ma már nem kinyomtat 1000 milliárdot hanem kinyomtat 100 milliárdot és a tartalékrátán keresztül a többit számlapénzként a bankokon keresztül "adja ki"!

Mert különben ha elindul az infláció akkor a pénz visszaszedése szinte lehetetlen lenne míg így csupán a tartalékrátán keresztül könnyedén csökkenti a pénz mennyiségét és így csökkenti az inflációt!


Régebben ha elszabadult az infláció akkor nem lehetett szinte semmit tenni! Max mint amit mi, hogy árufelhalmozás, új pénz kibocsátása stb ami iszonyat nehéz volt!

Ma meg a tartalékrátán keresztül befolyásolják anélkül hogy rendkívül macerás valódi pénzes műveleteket kéne véghezvinni!


De ajánlom a közgazdaságtan könyv olvasását azoknak akik nem értik hoy miért jobb a gazdaságnak ez a rendszer mint hogy az embereknél lévő készpénzt probálja az MNB folyamatosan begyüjtögetni meg visszaosztani!

2012. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet jobb, de nagyobb az esély a válságra is.
2012. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a Drábikot hanyagolhatnátok már, nagy marhaságokat mond csak állandóan.
2012. márc. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!