Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez komoly? Sólyom gondolkodott...

Ez komoly? Sólyom gondolkodott, bajnai meg közli nem változtat?

Figyelt kérdés

Sólyom legalább gondolkodott mocsok bajnai meg nem változtat a törvényen!!

Hát erre már nem tudok mit mondani!!

Remélem felfordul,a bajnai!!!Nagyon elkeserítő a helyzet!

Arra sem méltó hogy naggyal irjam a nevét!!


2009. jún. 11. 22:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen azt mondják lesz férőhely!!

Csak előbb kellett volna bölcsiket csinálni ,építeni nem pedig törvényt hozni!!

Hát gondolkodni egyik sem tud!!

Nagyon el vagyok keseredve,mert mi is szerettünk volna kistesót,de én nem fogom beadni 1 évesen bölcsibe idegenekhet hiszen akkor még javában az anyukájukra van szükségük!!

2009. jún. 11. 22:51
 12/20 anonim válasza:
54%
Lányok ne aggódjatok, a FIDESZ megígérte hogy eltörli ezt a törvényt, és újra 2 év lesz a gyed. :)
2009. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Jaj kedves utolsó ,ezt komolyan is gondolod??

Persze a Fidesz mindent beigér aztán megint szarban maradunk tőlük is!!

egy kutya mindegyik!!

Már bocsika nem akartalak megbántani!!

2009. jún. 11. 22:57
 14/20 A kérdező kommentje:

Naaaaa mostmeg hová tünt a válasza!!?

Akkor senkinek nem szólt a válaszom!!

2009. jún. 11. 22:59
 15/20 anonim válasza:
76%
Abszolút egyetértek a kérdezővel, főleg az utolsó kommenttel. Ebben az országban mindig előbb csinálnak valamit, aztán utólag ígérgetik, hogy megteremtik hozzá a feltételeket, csak ez valahogy mindig elmarad. Félreértések elkerülése végett, nem az a bajom, hogy előbb vissza kell menni dolgozni, hanem az, hogy nincs hova tenni a gyerekem, mert nincs bölcsihely, illetve nincs hova visszamenni dolgozni mostanság, a válság közepén, amikor folyamatosan szűnnek meg a munkahelyek. Bezzeg, a mocskos, dolgozni nem akaró, nem nevezem meg milyen népség meg veszi fel a segélyeket halomra minden hónapban, de azt nem veszik el, mert kell a szavazatuk jövőre. Amúgy, utánanéztem, hogy ebben az országban 2.000.000 aktív van, de ebből 800.000 a közszférában dolgozik, tehát összesen 1.200.000 ember tartja el az egész országot. A maradék 8.000.000-ból kb. 3.000.000 a gyermek, 3.000.000 a nyugdíjas, tehát van 2.000.000 ember kb., aki azokból a segélyekből él, amit többek között az Én fizetésemből is finanszíroznak. Egy amerikai multinak dolgozom, semmibe nem kerülök ennek a rohadt országnak, csak lehúznak minden hónapban, a fizetésem 52%-át kapom meg, és 10 év után, mikor merészeltem vállalni egy gyermeket, megint csak lehúznak. Szóval mocskosul elegem van Nekem is!
2009. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszike A VÁLASZODAT NEKED is kedves utolsó!!

Nem gondoltam volna hogy ennyien gondolkodnak igy ahogy én!!

2009. jún. 11. 23:03
 17/20 anonim válasza:
89%

Megtehetik mindketten. A parlamentnek újra napirendre kell tűzni, újra szavaznia kell, de ha egyetlenegy változatás nélkül is újra megszavazzák, a köztársasági elnöknek alá kell írnia.

Egyébként a GYED annyi ideig járna, amennyit előtte biztosított voltál, de legfeljebb két évig. Szóval ha előtte több mint egy évet dolgoztál, táppénzen voltál, tgyáson, gyeden voltál, akkor járni fog a gyerkőc két éves koráig. Itt csak annyi a módosítás, hogy fél év helyett egy év kell. A gyest (ami huszonvalahány ezer forint), lehet majd csak a gyerek két éves koráig igénybe venni a mostani három helyett.

Ami gáz ebben a törvényben, hogy először csökkentenek, és utána adnak. A csökkentés biztos, a bölcsödei helyek bővítése majd lesz, ez bizonytalan. Ráadásul most olvastam, hogy 5000 bölcsödei helyet akarnak úgy létrehozni, hogy a jelenlegi 10 fős csoportlétszámot 12 főre emelik. Nooormális?

2009. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Én igazából letojom, hogy mennyi hely van a bölcsödékben. Elég rossz volt, hogy miután lejárt a 3 éve, az első fiamat minden második héten csak reggel láttam, amikor levittem az oviba, ugyanis 2 műszakban dolgoztam. A második gyerekkel is vállaltuk a Gyes-t, pont emiatt. Nem éltünk fényesen, de tudtuk mit vállalunk és a gyerekek semmiben sem szenvedtek hiányt, főleg a gondoskodásomból nem.

Szerintem nem csak férőhelyeket, hanem családbarát munkahelyeket is kellene biztosítani. Nálunk nem divat a távmunka, részmunkaidő, ha mégis van,akkor pedig az alacsony kereseteknek megfelelően az éhenhaláshoz elég bért ad.

Márpedig 8-10 óra munka mellett igen kemény dolog háztartást vezetni és a gyerekekről gondoskodni, vagy "csak" velük lenni...

2009. jún. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
51%

Azzal nem értek egyet, hogy egy év legyen a gyed, azt meghagynám 2-nek, de nem adnék alanyi jogon 2 év gyest.

Elegem van, hogy azért adózok, hogy a fél országnak ne kelljen dolgoznia. Én a segélyekhez nyúlnék, de keményen... Persze ezt nem merik megtenni. Én semmit se adnék ingyen. Ha valaki pénzt akar dolgozzon... Munkát meg lehetne találni. Ha akkor kapna valaki segélyt, ha pl takarít, füvet nyír, és nem az lenne, hogy csak várják a postást, lehet nem így állnánk. Lenne a munkának becsülete, így meg röhögnek rajtunk, hogy mit gürizünk.

2009. jún. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

Angliában él egy érdekes dolog. Ha egy anyuka azt mondja hogy bölcsit csinál az otthonában, hivatalosan elfogadott munkának minősítik, és megkapja a hozzá járó támogatást. Szaktudás nélkül. És jól járnak.


Itthon mi van. Mi közemberek nem tudunk a törvények ellen tenni. Sajnos. És miért? Mert nincs összefogás. Egy, kettő. Mindenki csak vinnyog. Ez nem összefogás. Ha már szarba van az ember tegyen érte. A hiradóban múltkor mutatták, hogy volt pár ember akik megcsinálták a házi bölcsödét. És még támogatást is kaptak. De ha az nincs meg akkor is lehetne ezt csinálni, úgy mint a maszekoknál, csak annyi különbséggel, hogy a kaját és pelenkát kéne fizetni. Esetleg a vigyázóknak lehetne valami kis pénzt összedobni. Jó lehet ezzel rajtunk sporol az állam, de a segélyen élőket sem fogja elkerülni a csapás. Mindenki bajba van.

2009. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!