Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban hétvégén...

Ebben az országban hétvégén és munkaszüneti napon meglehet halni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt kettő napban három olyan esetet hallottam,hogy valamilyen orvosi ügyeletre szükség volt.A helyzet ma Budapesten a következő:Az ügyeleteken egy darab orvos,és egy darab asszisztens lát el több száz beteg,lázas,fájdalmaktól fetrengő embert.A várótermekben annyi a beteg,hogy nem leülni,megállni nem lehet.Néhol kiszorulnak a folyósokra,vagy épületen kívülre.A kerületek egybe vonva,akár a világ végéről is egy orvosi ügyeletre osztva.Komolyan mondom az eszem megáll,és nem akarom elhinni.Lázas beteg gyerekekkel órákig várni egy agyonzsúfolt váróban,fogfájástól az őrület szélén álló emberek szintén órákig várnak kilóméterekről utazva,mivel csak egyetlen egy ügyelet működik.Mi van itt?Már elment az összes orvos?Vagy a hétvégét nem fizetik nekik?Vagy tilos egynél több orvost műszakba állítani hétvégén?A költségvetésnek ezzel(is) kéne foglalkozni,és a tisztességesen járulékfizető betegeknek tisztességes ellátást kéne biztosítani.Például több ügyeletet létesíteni országszerte.Szégyen ami ebben az országban van.
2012. márc. 16. 14:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a morbid valóság!
2012. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

És ahogy haladunk, lesz ez még így se.

Elmennek, meg gondolom, nem vállalják, mert keveslik a fizetést.Erre "nem telik" egyéb luxusra bizonyos körökben igen.

2012. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Lázas, beteg embert/gyereket nem orvoshoz kell cipelni, hanem ki kell hozzá hívni a gyerekorvost vagy a család háziorvosát. Konzekvens borítékozással bármely orvos rászoktatható a házhoz járásra. Életemben nem voltam még váróterem közelében sem. Eleve értelmetlennek látom, hogy az ember betegen, legyengült immunrendszerrel órákat várjon még más köhögő, prüszkölő, fertőző betegek között.
2012. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hohó, Debrecenben én is mentem az ügyeletre cluster fejfájással(akkor még nem diagnosztizálták), az analfabéta portás elküldött h menjek inkább gyógyszertárba saridonért, ne nyavalyogjak. Ja és az ügyelet se írhatott gyógyszert mert vmiért az ember a háziorvosához van kötve, és egy másik ügyeletes orvos semmiképpen nem írhat neki megfelelő gyógyszert. Az meg a hab a tortán h a sürgősségi valójában nem sürgősségi mert ugyanúgy órákat kell várni mint másutt, és az ügyeletes is mmikor bejutottam hozzá még mondta h várjak amíg pár perc alatt befejezi az sms-t!

És persze megy a dumálás a kollégával/titkárnővel miközben odakint egy rakás félholt ember vár bejutásra, és a legtöbb doki ilyen.

2012. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Életemben nem voltam még váróterem közelében sem



Csak az van kedves életedben nem voltál még váróterem közelében sem,hogy nálunk is megkérdik telefonon,hogy mi a baj!Ha nem súlyos,csak egy láz,meg ilyesmi,akkor rögtön azt mondják,hogy hozza be!Na akkor mit csinálsz?

2012. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézz be a Heim Pálba. Nem lehet beférni a folyosóra annyian vannak. Nesze neked egészségügy!
2012. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

"Konzekvens borítékozással".

Hát persze!Szoktassuk csak rá az orvost , hogy borítékért járjon ki a beteghez!Hogy lehetőleg már a legegyszerűbb vizsgálat , a rendelés is csak a gazdagabbak kiváltsága legyen.Aki meg "csak " TB-t fizet és (hiába)várja, az ellátást, ami jogosan járna neki, az dögöljön meg ?!

2012. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%
3. vagyok. Ezért írtam, hogy borítékkal kell motiválni az orvost. A miénk már megszokta, hogy minden kiszállásért 5ezer forintot kap. Sosem jutott még eszébe, hogy megkérdezze előre, mi a baj, kijön akár a kullancs elleni oltást is beadni.
2012. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Még hétköznap is meg lehet halni, ha épp rendelési időn kívűl kap el valami.
2012. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
szerintem az nem orvosnak való, aki elsősorban a boríték motivál, másod sorban a hivatástudat, ennek fordítva kellene lennie.A nyomorult , elkényelmesedett pénzeszsákok cseszték el, mikor elkezdték az orvosok zsebét tömni.Hát, nem fogom 5000-ért kihívni, mikor anélkül is köteles kijönni, ha akkora a baj.Kapja utánam a fizetését.Én sem kapok plusz borítékokat, pedig normálisan elvégzem a munkám,én minek adjak?
2012. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!