Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lezárja-e Viktor a határokat...

Lezárja-e Viktor a határokat a menekülők előtt?

Figyelt kérdés

az utóbbi években 35.000-en menekületek el az országból. 2011-től megnyitotta az EU a munkaerőpiacát ez a szám várhatóan megduplázódik. Miután itt sokkal nagyobb az adótheher és alacsonyabbak a jövedelmek. Ez az exodus pedig az állam összeomlásához vezet 10 éven belül. Addig is szó sem lehet gazdasági bővülésről évi 5% kivándorlás mellett.

Versenyképes nem tud lenni adókban bérekben, nincs más választása úgy érzem mai beszédével ezt deklarálta.

mi a vbéleményetek?



2012. márc. 15. 22:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

23:35


"A munkavállalók tényleges száma számít"


Foglalkoztatottak száma ezer főben:


1998: 3 695

2003: 3 922

2009: 3 838

2012. január: 3 856


Hol van itt a nagy csökkenés, amiben összeomlik az ország?

2012. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

egyetlen normális ember sem gondolja azt hogy külföldön kolbászból fonják a kerítést és dugdossák az emberek zsebébe a pénzt. NEM! a lényeg az, hogy tisztességes munkából ott normálisan meg lehet élni! itt meg leginkább sehogy...


én értem, hogy egy hazája van az embernek, de ha az a semmit nem tud nyújtani azon kívül, hogy hazának hívhatjuk, akkor nekem nem lenne olyan erős nemzeti érzületem ami hazarángathatna... egyik nagybátyám Svédo-ban, másik Kanadában, egyik sem repdes a vágytól hogy hazajöhessen... nekik már az az ország a hazájuk, mert ott nem nézik ki mindenhonnan az idegeneket, mint nálunk!

2012. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
21%

"egyetlen normális ember sem gondolja azt hogy külföldön kolbászból fonják a kerítést és dugdossák az emberek zsebébe a pénzt. NEM! a lényeg az, hogy tisztességes munkából ott normálisan meg lehet élni! itt meg leginkább sehogy..."


Én tisztességes munkából normálisan megélek.

Hogy Neked nem megy, az nem hiszem, hogy bárki más hibája lenne.

Ha olyan rosszul menne, nem internetezgetnél...

A siránkozást meg meg lehet tartani a pszichológusnak.


Ha Kanadában meg Svédországban lennének ilyen körülmények, a kedves, toleráns kanadai meg svéd emberkék ugyanúgy elhajtanának minden külföldit a halál retkes kócos falujába azzal, hogy elveszik a munkát.

Ha itthon is 5x annyit keresnének az emberek átlagosan, a kopasz kutyát sem érdekelné, hogy milyen nyelven szidod az anyját az étterem konyhájában mosogatva...

2012. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
66%

"Ott szembesül az ember azzal, hogy egyetlen hazája van. Szinte mindenki aki kint van arra gyűjti a pénzét, hogy alapot teremtsen a hazaköltözéshez és itthon folytassa."


"Ha van munkád, családod, barátaid, akik körülvesznek, ezerszer inkább élsz itthon, mint külföldön egyedül pénzben fürödve."


biztos, hogy sokan vannak ilyenek, én nem tartozom ezek közé az emberek közé. én kijöttem a UK-be egyetemre (igaz, még csak másodéves vagyok) és biztos vagyok benne, hogy nem akarok hazaköltözni. lehet, hogy mivel kétnyelvű családból jövök (orosz apuka, magyar anyuka), bennem ez a nagy nacionalizmus sohasem alakult ki; fene sem tudja. én nem akarok itt alapot teremteni, hogy majd otthon dolgozzak egy olyan diplomával, amit megfizetni sem tudnának (gyógyszerkémia) és olyan nyelvtudással (3 nyelvet beszélek felsőfokú szinten, kettőt középszinten), amivel rendelkezem; mondhatni túlképzett lennék.

persze, sokan kijönnek pár évre mosogatni aztán putri szinten élnek, hogy félretegyenek a "következő" életre otthon. hát, hajrá, van akinek ez kell és valószínűleg emiatt nem is éli meg az kinti kultúrát, valószínűleg magyarokkal lakik együtt (tehát sok kapcsolata nincs a helyiekkel, más külföldiekkel), persze, hogy sokan elszigetelve érzik magukat. engem érdekes módon egyből befogadtak, a barátaim szeretnek, tisztelnek, az egyetemi tutor-om becsüli a szorgalmam, a munkáltatóim elégedettek velem; nem kirekesztett vagyok, hanem csapattag, családtag.


látod, teljesen más, ki hogy látja a világot. nekem ez egy hatalmas lehetőség és imádok idekint élni, az összes jóval és rosszal együtt, én itt érzem otthon magam, függetlenül attól, hogy mi van az útlevelembe írva. a családom igen, otthon van, ha beszélni akarunk, akkor ott a fb meg a skype, meg azért évente 2x hazalátogatok. a barátaim itt is vannak, a munkahelyem (egyetem, plusz dolgozom egyetem mellett, hogy eltartsam magam) is itt van, a barátom is angol (bár Luxembourgban élt 13 évig) és igen valószínűleg családom is itt lesz. ha gyerekem lesz, a magyar nyelvet is azért fogja megtanulni, mert tudományosan bebizonyított tény, hogy jobban fejlődik (gyorsabban) a gyermek agya, ha kétnyelvű családból jön - lehet ezért vagyok ekkora zseni :D


senki sem mondta, hogy itt kolbászból van a kerítés, de a tisztességes munkát megfizetik, megtisztelik. én takarítok családoknál év közben, nyáron recepciós/felszolgáló vagyok. mindegyik főnököm halál jó fej volt eddig, és ha túlóráznom kellett, azt kifizették probléma nélkül, normális munkakörülményeket teremtettek, naponta csekkolták, hogy kell-e akármi a recepcióra, ha kell papír vagy lassú a gép szóljak, megoldják. de a takarítós melóimnál is mindig kérdezik, hogy van-e elég vegyszer a takarításhoz, ha kell valami, akkor kifutnak a boltba és megveszik és tényleg hálásak, mert a legtöbbjük dolgozó anyuka, akinek hatalmas segítség, ha valaki heti pár órára hétvége előtt átugrik és kitakarít ők meg a családdal lehetnek a takarítás helyett.


nem hiszem, hogy csak azért, mert egy adott földrajzi területre születtél, az az otthonod. home is where your heart is. munka-család-barátok: ez mind ott van, ahol akarod, ahol megteremted magadnak, ahol meg akarod teremteni. van, akinek ez a hely magyarország, van akiknek nem.

2012. márc. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
62%
Külföldön a jó szakembernek van hosszútávon lehetősége maradni.Legyen az orvos vagy kőműves. Ha ezek az emberek besokallnak és lelépnek,ki marad itt? Ki fogja ezt az országot működtetni? A politikusok? A nyugdíjasok? A segélyből élők?
2012. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

" Sőt örül is, hogy kevesebb az éhes száj amit be kell tömni. "


Nem igaz mert a helyünkre hozat majd Romániából embereket. Aztán mehet a össznemzeti orgia.

2012. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
31%

Már rég lezárta, és akiknek nem tetszik, azokat táborba gyűjti. Készülődhetsz, mert lassan érted is jön a rendőrautó...


Most őszintén: komolyan gondoltad a kérdést, vagy provokálsz? Ha előbbi, kérdezze meg kezelőorvosát, pszichiáterét, ha utóbbi, akkor azt javaslom, keress barátokat, hobbit, bármilyen értelmes elfoglaltságot, amivel csökkented a frusztrációdat.


Néhány dolog, amit ha figyelembe veszel, nem írsz ilyen csacsi kérdéseket. Magyarországról nem indulnak menekülők, legfeljebb egyesek a jobb megélhetés reményében külföldön vállalnak munkát (és többségük némi megtakarított pénz birtokában hazajön). "Viktor" nem tudja lezárni a határokat, mert ez nem miniszterelnöki hatáskör, és mellesleg tudatom veled, hogy Magyarország 2004. május 1-je óta az Európai Unió tagja, 2007-ben pedig csatlakozott a Schengeni Egyezményhez.

2012. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
31%

""Viktor" nem tudja lezárni a határokat, mert ez nem miniszterelnöki hatáskör,"


Ez a fidesznek mióta probléma?

2012. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
59%

Akik külföldre mennek, azoknak a többsége nem fog ide visszajönni. Akinek kint jól megy, csak akkor jön vissza ide, hogyha nemnormális. Ebből az országból csak menekülni lehet. Ez nem haza. Ezen a lepratelepen nincs jövő.


Én is külföldre fogok menekülni, amilyen hamar csak lehet. És 100%, hogy vissza nem jövök többet, max látogatóban.

2012. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

07:15


"Külföldön a jó szakembernek van hosszútávon lehetősége maradni."


Vagyis jellemzően azok tudnak emigrálni, akik itthon is megélnek. Épp ezért vándorolnak ki nagyon kevesen.

2012. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!