Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lezárja-e Viktor a határokat...

Lezárja-e Viktor a határokat a menekülők előtt?

Figyelt kérdés

az utóbbi években 35.000-en menekületek el az országból. 2011-től megnyitotta az EU a munkaerőpiacát ez a szám várhatóan megduplázódik. Miután itt sokkal nagyobb az adótheher és alacsonyabbak a jövedelmek. Ez az exodus pedig az állam összeomlásához vezet 10 éven belül. Addig is szó sem lehet gazdasági bővülésről évi 5% kivándorlás mellett.

Versenyképes nem tud lenni adókban bérekben, nincs más választása úgy érzem mai beszédével ezt deklarálta.

mi a vbéleményetek?



2012. márc. 15. 22:24
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat elszámoltam évi 2% kivándorlás a munkavállalók számához képest.
2012. márc. 15. 22:32
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Más kelet európai országokból is legalább ennyien, ha nem többen mennek külföldre munkát vállalni, akkor egész kelet-eu összeomlik? Arról elfelejtettél írni hogy ezeknek hány százalékuk költözik haza a külföldi munka után.
2012. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%

"Lezárja-e Viktor a határokat a menekülők előtt?"


Nem. Sőt örül is, hogy kevesebb az éhes száj amit be kell tömni. Csak a legtöbben hamar rájönnek, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, és jönnek vissza.

2012. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

A többi keleti országból sokkal többen kivándorolnak annak a számnak a többszöröse mint Magyarországról.Egyenlőre nem kell tartani a fent említett gondtól.


Meg ha le is záratná....akik ki akarnak menni azok megtalálják rá a módot.A kommunizmus idején is megtalálták.A nagyszüleim is meglógtak.

2012. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom Digo.

Én inkább erre gondoltam "nem fogjuk adósrabszolgaként leélni az életünket" Ez mit jelent. Ha van államkötvényed kincstárjegyed azt nem akarja visszavizetni? Mert te egy szemét kizsákmányoló vagy, hogy nem finanszírozod ingyen a magyr politikai elitet, zöld vörös és narancs bárókat. Magyarországon a bérköltségből 70% az elvonás (mindent felszámolva) Németországban havi 6000 euró bérkköltségnél

"csak" 60% De még evvel sem vagyunk versenyképesek. A piacképes munkaerő menekül. Évi 2% kivándorlás a munkaerőpiacról már exodus. És fenntartom állításomat, hogy ez 1ö éven belül az állam összeomlásához vezet.

Evvel szemben megpróbálahat a kormány er versenyképes bér

( pl. orvosok ) politikát ill. adórendszert ( pl. mérnökök, szakmunkások ) kialadítani. erre történő kísérlet volt a 2 kulcsos adórendszer. De "nagyobb" jövedelmeknél még így is 71%-os az elvonás és ez nem versenyképes a német 60%-os elvonással. Arról nem beszélve, hogy ott a bérek orvosoknál 5-10x-es mérnököknél 2-3x-os Szakmunkásoknál nem tudom ( nem vagyok az ) hányszoros szorzóval számoltatnak.

2012. márc. 15. 22:54
 6/30 anonim ***** válasza:
15%
Ez elég hülye kérdés, valamilyen komunista agyból pattant ki. Ez egy túlhaladott állapot ma már. Aki akar menjen csak tanulmányútra, előbb utóbb hazakeveredik, mert ma már külfőld sem a lehetőségek hazája. Lehet, hogy egy kicsit, nagyon kicsit jobban él, de mindig auslender marad, igaz barátok, rokonok és haza nélkül.
2012. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
A határ lezárás az idióta kommunisták szokása volt.Nem zárhatná le , Ausztria-Magyarország viszony is közrejátszik , rengeteg osztrák állampolgár ér Nyugat-Magyarországon , emellett Ausztria rengeteg magyarnak ad munkaerőt , ami jó az osztráknak is és a magyarnak is.
2012. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%

Menekült? Kicsoda?


Elmondom, hogy mit jelent a szó:

"menekült (főnév)

valaki, aki háború, üldöztetés stb. elől elmenekül az otthonából vagy országából. A tényleges hatalom elleni harcban résztvevő személy, aki a harc sikertelensége következtében külföldre kényszerült menekülni."


35000 ember ilyen okok miatt távozott volna az elmúlt években? Háború lenne itt, vagy üldöztetés??? HOL?


Hagyjuk már ezt az olcsó, bulváros hangulatkeltést, légyszíves, kedves Kérdező!


A véleményem az, hogy végre egy irányba kellene hajtani a ménest.

Ha szépen mindenki beállna a sorba, és nem feketézne, meg rendesen fizetne adót, meg nem azért hisztizne taknyos orrú kölökként, hogy el kell adnia a hitelre vett LCD tévéjét, hanem végre összeszedné magát és felelős felnőttként, példát mutatva a munkájával foglalkozna és nem az ország vezetésébe p.fázna bele, akkor talán haladnánk is valamerre.


EZT MÁR GY.F-ÉK ALATT IS ELMONDTAM!


Rohadt mindegy, hogy mi a neve annak az ürgefinek, aki éppen a miniszterelnök, meg milyen párt van hatalmon, az LENNE a lényeg, hogy az Ő DOLGUK a kormányzás (ebbe beleszólni legalább 4 évente jogunk van), a MI DOLGUNK a melózás és az adózás, meg a kis életünk élése.

Ha az ő munkájukat akarod végezni, hajrá, előtted a lehetőség, jelöltesd magad, aztán legyél politikus, és majd megtudod, mennyire k.rva egyszerű egy országot kormányozni...


Egyszer meg jó lenne már megérni végre azt is, hogy az ellenZÉK nem ellenSÉG!


Az ellenzéknek r.hadtul nem az lenne a dolga, hogy folyamatosan 180 fokban ellenehúz, alávág a kormánynak és uszít ellene a saját népét felelőtlenül megosztva, hanem az, hogy konstruktív javaslatokkal JAVÍTSA a kormány munkáját!


És UGYANEZ VOLT A VÉLEMÉNYEM GY.F-ÉK IDEJÉN IS!


Egyik kopó másik eb.


Jöhet a lepontozás! Megbírom. Édesanyám jó egészségnek örvend!

2012. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Látom Te még nem dolgoztál külföldön. Ott szembesül az ember azzal, hogy egyetlen hazája van. Szinte mindenki aki kint van arra gyűjti a pénzét, hogy alapot teremtsen a hazaköltözéshez és itthon folytassa.

Hazája egy van az embernek! Én már újra itthon vagyok, igaz nem az EU-ból az Egyesült Államokból. Akik kimennek vissza is fognak jönni, és pénzt is hoznak magukkal. Menj ki külföldre dolgozni, és meg fogod érteni, miről beszélek.

2012. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%
Még egy dolog! A pénz nem minden! Önmagában a pénz semmi! 2-3 % több pénzed van 10 % több pénzed van, mindegy! Ha van munkád, családod, barátaid, akik körülvesznek, ezerszer inkább élsz itthon, mint külföldön egyedül pénzben fürödve.
2012. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!