Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lezárja-e Viktor a határokat...

Lezárja-e Viktor a határokat a menekülők előtt?

Figyelt kérdés

az utóbbi években 35.000-en menekületek el az országból. 2011-től megnyitotta az EU a munkaerőpiacát ez a szám várhatóan megduplázódik. Miután itt sokkal nagyobb az adótheher és alacsonyabbak a jövedelmek. Ez az exodus pedig az állam összeomlásához vezet 10 éven belül. Addig is szó sem lehet gazdasági bővülésről évi 5% kivándorlás mellett.

Versenyképes nem tud lenni adókban bérekben, nincs más választása úgy érzem mai beszédével ezt deklarálta.

mi a vbéleményetek?



2012. márc. 15. 22:24
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Kedves Menekült kicsoda -val válaszoló polgártárs.

Én inkább erre a mondatra gondoltam: "nem fogjuk adósrabszolgaként leélni az életünket" Mit jelent? Nem fogjuk kifizetni a hiteleinket. Nekem pl. van bankban pénzem. Mely esetleg épp állampapírba fektette. Lehet, hogy jobban járnék, ha el-kur-váz-nám a pénzem? Mert esetleg nem kapom vissza. És akkor sem békés öregkor, sem ku-vák-ról szóló szép emlékek. Mi következhet még abből a mondatból? Esetleg az EU-val való szakítás? Orvosok és egyéb rabszolgák kényzerrel történő itthon tartása? Ezek a konkrét félelmeim. Persze, ha nem lenne megtakarításom esetleg csak hitelem, biztosan szívből tudnék örülni Viktor mondatainak. Valamint Vona úr adóemelési elképzeléseinek.

2012. márc. 15. 23:20
 12/30 anonim ***** válasza:

A kivándorlás nem menekülés.


Ha tényleg nagy lenne a kivándorlás, akkor gyorsan csökkenne a munkanélküliség. De nem csökken különösebben.


"Ez az exodus pedig az állam összeomlásához vezet 10 éven belül."


Románia sem "omlott össze" attól, hogy 2 millióan kivándoroltak belőle, pedig az egy valamivel komolyabb mennyiség.

2012. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Bulgáriában falvak néptelenedtek el ,rengetegen vándoroltak ki onnan mégsem omlott össze.
2012. márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
54%

ma 23:17


Ott a pont!Én is külföldön élek, de tudom miért vagyok itt, és kb az mennyi időt vesz igénybe. A külföldön dolgozók nagy százalékban pár év után hazamennek, mert sokan így tudnak csak saját lábra állni, és nem alkalmazottként dolgozni.

2012. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
22%

Menekült kicsodás polgártárs vagyok.


"nem fogjuk adósrabszolgaként leélni az életünket"


Azt jelenti, hogy vissza fogjuk fizetni az összes tartozásunkat.

Hogy ez utópia?

Igen.

De lehet tenni azért, hogy pl. ne a GDP 80+ %-a legyen az államadósságunk.

Csak ehhez az kellene, amit leírtam az előzőekben.

Elfogadni, hogy van egy pár ember ott elöl, akiket kormánynak hívunk, és majd ők elmondják, mi merre hány méter, aztán előre, őket követni.

Ez nem azt jelenti, hogy királyság kellene, vagy diktatúra, hanem azt, hogy legalább a válság idején elfogadnák az emberek a választott vezetők döntéseit, és azt csinálnák becsülettel, ami a dolguk.

Ha már GY.F-ék alatt, vagy az előző fidesz kormány alatt megtörtént volna ez, nem itt tartanánk.

2012. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Kedves "A kivándorlás nem menekülés." hozzászóló.

Ez a munkanélküliségi ráta egy érdekes dolog. Nem igazán a statisztika számít. Max 3 hónapra fizetnek egy kis segélyt.

Azt is említhetném, hogy a levonás akár 2millió bruttóból is %-os alapon megy a kifizetés pedig átveréses módon a minimálbér alapján. ( royce-ra fizet biztosítást a caco pedig szakad trabira térít ) A munkavállalók tényleges száma számít ezt pdig nem emlegetik előszeretettel a statisztikák. Más oldalról pedig a befektető cégek meneküleése (nokia, Ge ... ) az országból lehet hogy még így is sokkal nagyobb munkanélküliséget generálna, ha az emberek egy része nem menekülne el önként. Más területeken pedig orvosok, mérnökök, szakmunkások pedig épp munkaerőhiány alakulhat ki az exodus miatt.

2012. márc. 15. 23:35
 17/30 A kérdező kommentje:
Kedves "Menekült kicsoda" hozzászóló. Nemtudom hallot-e már Esztergom, Hódmezővásárhely, Sülysáp eladósodásáról. Mindegyik Fideszes vezetés alatt. Én az utóbbi településen élek. Hát mivel nekem nem volt egy fillér hasznom sem ezen áldásos üzletekből. Ezért kérném nélkülem menjeón utánuk és az én adóforintjaimat kéretik nem ipari-park és egyéb panamákra fordíttatni. És én szívesen beleegyeznék bérköltségem 70-30 arányba történő felosztásába egy jól működő állam esetén. De mindenképpen úgy, hogy a 70 legyen az enyém a 30 pedig az államé. aki szerint ennek a fordítottja természetes az szerintem maga is poloitikus.
2012. márc. 15. 23:45
 18/30 anonim ***** válasza:
Miért zárná le? Kell a pénz az államadósságba. Beengedi ide őket, és tőllük is szedi be az adókat. Kap az alkalmon.
2012. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Én vagyok a "menekült definíciós".

Elnevezem magam Egyszerűnek, így könnyebben tudunk beszélgetni, ha nem zavar.


Sajnos mivel az vagyok, ami (lásd a nevem), nem értem nagy részét annak, amit leírtál az előző kommentedben.

Annyira nem is érdekel, mert az vagyok, ami; nem tanultam közgazdaságtant, és nekem nem az a dolgom, hogy okos legyek, azt meghagyom másoknak.

Én csak azt mondom, hogy aki dolgozik, az dolgozzon becsülettel, ne feketézzen, hanem fizesse be az adókat, a többit meg már leírtam.

Ha több adót fizetünk be, többet mindenre is jut pénz.

Ha nem fizetünk a közösbe, ne is várjuk, hogy kapunk bármit is a lóf.szon kívül.

2012. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

Egyyszerű vagyok.


2345-ös kommentre:

A helyi önkormányzatoknak is több pénzük lenne, és nem adósodnának el, ha mindenki becsületesen adózna, és több lenne a befizetés.

A 70-30 tök jó arány, és remélem egyszer meg is valósul, csak addig el kellene érni, hogy ne az a pár százezer rendesen adózó, meg az a másfél millió nagyjából adózó, mellette feketéző (minimálbéren bejelentett, de zsebbe fizetett) tartson el mindenk mást (pl. a csak feketézőket).

2012. márc. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!