Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szerint milyennek...

A Fidesz szerint milyennek kellene lennie egy "minta állampolgárnak"?

Figyelt kérdés
Mit várnak tőlünk,hogy milyenek legyünk,és miket kell tennünk,hogy hasznos tagjai legyünk az általuk elképzelt rendszernek?

2012. márc. 13. 16:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

tegnap 17:58


Élj csak a szép kis álomvilágodban....

2012. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Pedig én is egyetértek a 7-essel. Nem házasodunk, mert úgyis elválunk? Ja, nem, mert válni macerás, inkább szenvedünk tovább? Az esetleg fel sem merül benned, hogy egy házasság sikeres is lehet? Ez volna a cél, ha neked nem sikerült, akkor nem találtad meg a megfelelő partnert, szóval elhamarkodtad. Azért nem feltétlenül a házasság intézménye a rossz.

Gyerek kell, az biztos. Akkor ezt te hogy gondoltad? (Gondolom férfi vagy.) Legyen gyerek, de ha meguntam a nőt, lelépek, aztán majd ő kínlódjon a gyerekkel, ahogy tud? Jó vicc.

Mellesleg 9 éve élek házasságban 2 gyerekkel. A válás fel sem merült, jó a kapcsolatunk, és nem látom be, hogy ez miért is változna meg. Ennyi idő után remélhetőleg már nem okozunk egymásnak meglepetést. Álomvilág? Lehet, de én még mindig teljesebb életet élek, mint azok, akik nem akarnak családot. Mert úgyis felbomlik. Hát, sajnállak.

(Ezt nem a kérdezőnek szántam, hanem annak, aki sajnálja azt, aki elhiszi, hogy a házasság "míg a halál el nem választ.")

A kérdezőnek:

A minta állampolgár házasodik, vállal 4 gyermeket, emellett asszony-férj dolgozik. (Bár nem tudom hogy, ha nincs bölcsi, meg óvoda sem, ha mégis max. 4-ig van nyitva.) A gyerekeknek minimum szakmát ad. Adót fizet, a boltban mindenről számlát kér. Nem elégedetlenkedik, mindenért mosolyog, eljár szavazni, persze a Fideszre.

Állami nyugdíjra nem számít, mert majd úgyis eltartják a gyerekei. (Most már belevették az Alkotmányba is.) Mellesleg ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a gyerek vállal családot minimálbérből, meg még küldi postán anyunak a rezsire valót, mert ez valóban nem lehetséges ilyen fizetésekből. Sajna együtt kell élni most már több generációnak. És ha van 3-4 kereset egy házban, azért meg lehet élni, és nem kell évente emelni a nyugdíjat, mert az egyedülálló nagymama nem tudja fenntartani a 120 m2-es családi házat, amit még a 4 gyerekre építettek 40 éve.

2012. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

ma 14:06


Nő vagyok, és nálad minden bizonnyal jóval idősebb és tapasztaltabb.

Persze, igazad van, létezik sírig tartó boldog házasság. Csak éppen ritka, mint a fehér holló... Ne haragudj, de kilenc év nem sok. Majd 30 év után nyilatkozz a házasságodról. Akkor elmondhatod, hogy jól választottál, mert még mindig van, ami összetart, mert egy irányba változtok, még mindig ugyanazt akarjátok, túl vagytok már néhány megoldott krízisen és a gyerekek nélkül is tartalmas az életetek. Ehh, mindegy.

Azon kívül: nem mindenkinek az az életcélja, hogy 3 generációval összezárva élje az életét és elviseljen mindent, még akkor is, amikor már értelme nincs, csak azért, hogy a társadalmi konvencióknak megfeleljen.

2012. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!