Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választási szoftvert eladása...

A választási szoftvert eladása Bhasil Mohamed marokkói állampolgárnak, nem választási csalást sejtet?

Figyelt kérdés

Bhasil Mohamed marokkói állampolgár, aki az EU-ban sem járt soha életében. Akkor mégis honnan tud egyáltalán Mo-ról, vagy egy itteni cégről?

Nem egy újabb Joszib Tot lesz itt Mohamed?

Egy ilyen tranzakcióra nem azért kerül sor, hogy az eredeti cég mindent tagadhasson?

A fejlesztő Idom 2000 Zrt FIDESZ közeli cég?


2010. ápr. 9. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
nabazze, tudom jobbikosok hogy ezzel fogtok jönni, ha nem lesz meg a vona által beígért 2/3, aztán este pedig félrészegen szétb@sszátok pestet.
2010. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

29 egy párt aktivista :)


ő ha kövér megerőszakolná az anyját megtiszteltetésnek venné :)

2010. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Már bocs de a pestnek nevezett nyomortelepen mit lehet még szétkúrni?
2010. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem ezt a csalás dolgot.A szavazókörökben lesz minden párttól egy számláló.MSZP,FIDESZ,Jobbik biztosan,de sok helyen a kisebb pártoktól is.Innentől ott elég nehéz lenne csalni.Ha jól értem attól félnek egyesek,hogy az egyébként szavazókörönként jól megszámolt szavazatokat a gép rosszul fogja összeadni.Ugyan már,ez szerintem a vicc kategória.A választás után nagyon hamar felkerül a valasztas.hu-ra,hogy melyik szavazóhelyiségben ki hány szavazatot kapott.Kicsit se lenne feltűnő,ha ezeket rosszul adnák össze...
2010. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Programozó vagyok. Én úgy 100 féle képen biztos képes lennék csalni a választásokon, ha meglenne a rendszer forráskódja, adatbázis szerkezete, titkosítási kulcsai.

Nem egy ördöngösség.


Igen sok helyen támadható egy rendszer:

- kliens oldalról (vékony, vastag mindegy)

- kapcsolati oldalról

- szerver oldalról

illetve akár úgy is, hogy csak a szerveren futó statisztikázó modul kizárjon pár tételt, többszörözzön párat, vagy csak szimplán hazudja azt amit kérnek tőle.


Utólag igen nagy erőforrás igénye van egy ilyen statisztikai csúsztatás fellelésének!

2010. ápr. 9. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Kajak nem értem.Onnantól,hogy szavazókörönként jó vannak a lapok összeszámolva,onnantól sima összeadás,nem?
2010. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mondjak egy primitív példát:

szavazókör felküldi adatbázisba, hogy ennek ennyi, annak annyi.

Hogy lehet csalni?

Felvesz +1 mezőt, ahova ezt teszi, hogy ha az ok ellenőrizni akarják, akkor nekik az általuk megadott számok szerepeljenek, de az eredeti mezőbe (amit összead, százalékol, statisztikáz) más értéket ír.

Amíg nem kérik le a százalékos eredmények analitikáját, azaz tételesen, hogy miből számolta, és kézzel úgyszintén el nem végzi valaki az összes műveletet, addig kideríthetetlen ez a csalás.

És ez csak a legalapibb lehetőség ... igen sok van még.

2010. ápr. 9. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!