Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te megérted hogy az orvosok...

Te megérted hogy az orvosok külföldre mennek? Cikk lent.

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 12. 16:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

ma 17:28


Kicsit más itt a helyzet ilyen téren. Sok helyen a ranglétra végigjárása nem telik hosszú évekbe, mert itt elég gyorsan honorálják a szaktudást, és a hozzáállást. Az egyik jó nevű Londoni étterem vezetője pl mosogatóként kezdte az étteremnél a pályafutását, ilyen otthon egyszerűen nincs. Dolgozol egy helyen X évig, és nagy nehezen, szerencsével, vagy hátszéllel jutsz előre, a szakmai tapasztalat mit sem ér, ha valakit "beajánlanak" az előrébb van.

2012. márc. 12. 17:59
 12/18 A kérdező kommentje:

Otthon ha jött egy új vezető akkor nagyon gyorsan körbe vette magát az épp munka nélkül maradt "haverokkal", aki meg évek óta húzta az igát hamar lapátra került. Ez is tapasztalat.

Egyébként szerintem rohadt nagy gáz lesz ebből az orvos-elvándorlásból hosszú távon, egyszerűen mintha direkt erre kényszerítenék az orvosokat. Persze van aki mindezek ellenére is marad, azoknak minden tiszteletem.

2012. márc. 12. 18:04
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

"Kedves előző, ezt már többen megcáfolták neked egy másik kérdésnél. Van tapasztalatod külföldi munkavállalás terén?"


Én magam is dolgoztam már külföldön, és egyáltalán nem könnyebb az érvényesülés, mint Magyarországon. Mellesleg, annak nem sok értelmét látom, hogy valaki diplomásként kimegy egy nyugati országba mosogatni meg takarítani. Az pedig ha valaki a szakmájában el tud helyezkedni, akkor ugyanúgy alulról kezdi felépíteni az életét! Én azt nem tudom felfogni, hogy ha külföldön megtudja mindezt csinálni, akkor Magyarországon miért akar rögtön akkora fizetést, mint egy 5-6 év tapasztalattal rendelkező? Dolgoztam külföldön a szakmámban, jobban kerestem, de hiába a nagy fizetés, ha jóval többet is költöttem. Mert aki azt mondja, hogy Magyarországon nyugatiak az árak, az hazudik. Nem azok! Az, hogy van egy-két termék, ami ugyanannyi vagy esetleg olcsóbb, az egy dolog. De a másik pedig az, hogy a lakhatás, közlekedés, szolgáltatások mind-mind jóval drágábbak. Nekem nincsen bajom avval aki külföldre megy dolgozni, csak akkor bizony fizesse vissza a képzése költségét. Mert minek fizessen az állam olyanoknak, akik nem fognak Magyarországon dolgozni? Az orvosok meg jobb ha hallgatnak, mert az igaz, hogy papíron keveset keresnek, de amilyen pénzeket zsebre raknak, az felháborító! Amíg Nyugaton éltem, vizsgált meg magyar orvos, és láss csodát, tudott hálapénz nélkül dolgozni! Akkor itthon miért nem tud? Kevés a fizetése? Ja, rajtuk kívül rengeteg embernek kevés a fizetése, velük ki törődik? Majd pont az orvosokat fogom sajnálni? Ha menni akarnak, akkor menjenek, csak fizessék be a taníttatásuk költségét, meg ha az utolsó orvos is elment, akkor el ne felejtse lekapcsolni a villanyt maga után.(Az orvos utánpótlás majd megoldjuk 3. világból érkezett orvosokkal)

2012. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Az orvos utánpótlás majd megoldjuk 3. világból érkezett orvosokkal"


Gondolom ezt mindenki nagyon várja már, hogy ugródeszkának használják MO-t a 3-ik világból érkezett orvosok. Mert hogy ők se maradnak itt annyi pénzért az 100.

2012. márc. 12. 19:07
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom ezt mindenki nagyon várja már, hogy ugródeszkának használják MO-t a 3-ik világból érkezett orvosok. Mert hogy ők se maradnak itt annyi pénzért az 100."


Ők sem hiányoznak. Őket is tarkónlőném.

2012. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is kell küzdeni, még ha nem is a megélhetésért, de ahhoz igen, hogy a helyiek elfogadjanak és lássák, hogy tényleg hasznos tagja vagy a társadalomnak.
2012. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Ők sem hiányoznak. Őket is tarkónlőném."


Ha majd orvoshoz mennél akkor meg téged is tarkónlőnének, mert az Ugandai orvos nem tudja mi bajod, és ez a leggyorsabb, és leghatékonyabb megoldás.

2012. márc. 12. 19:30
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Majd pont az orvosokat fogom sajnálni?"


Ha szívrohamod van akkor a mentős/orvos nem kérdezi, ki vagy, honnan jöttél, segít. Egyedül még a rendőr és a tűzoltő aki ezt megteszi neked. Csak a tüzőltők és a rendőrök többnyire az alsóbb néprétegekből kerülnek ki, alacsonyabb elvárásokkal. Ennek ellenére ma Magyarországon ők is elég alulfizetettek a munkaóráik számát tekintve (leginkább a tűzoltók), nem finanszírozzák őket. Ezzel szemben egy orvos majdnem egy évtizedet szentel a tudománya tanulására, csodálkozol hogy elégedetlen mikor ilyen emberi odaadásért, túlórákért és szaktudásért elégedetlenek a takarítónői fizetésekkel?

2012. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!