Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miként alakítanátok át a...

Miként alakítanátok át a felsőoktatást ha ti lennétek érte a felelős?

Figyelt kérdés
Gondolok itt keretlétszámra és ezek elosztására adott szakokon, hány plusz félévet támogatnátok, ponthatár, felvételi, stb.
2012. márc. 9. 11:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és erősen elgondolkoznék azon is, hogy a levelezős képzéseket megszüntessem. Ahogy pl. a tengerentúlon, lenne nappalis, és aki dolgozik de szeretne tanulni(és tényleg szeretne, nem csak kell neki egy diploma) annak lenne esti.
2012. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Valamint, a Nyíregyházi Főiskolára szükség van, aki azt meg akarja szüntetni, az bolond. Egyrészt számtalan intézmény van, ami sokkal színvonaltalanabb, másrészt tessék már megnézni a térképen hol van Nyíregyháza. Igen, Kelet-Magyarország, Szabolcs megye, a legelmaradottabb régió. Éppen, hogy ezt az intézményt kellene nyomni erősen, hogy ne vándoroljanak el onnan a fiatalok, és szakadjanak el örökre, a térség meg maradjon ott ahol van. A másik pedig a nagy lehetőség: nyitás keletre, elég jó helyen van, éppen hogy fejleszteni kéne, nem hogy megszüntetni."


Végre van egy ember, aki látja, hogy miért fontos a NYF! Nagyon jó! Tény, hogy ezek a felsőoktatásbeli intézmények kulcs szerepet játszanak abban, hogy egy bizonyos szintű értelmiséget kineveljen ezekben a régiókban, akik nem vándorolnak el. Nehezebben megy el Nyíregyházára egy pesti mérnök, mint egy olyan, aki már ezen a környéken lakott. És kétkezi munkásokból nem lehet egy régiót felfuttatni.

2012. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Illetve fel lehet (bár minimális "diplomás gárda" akkor is szükségeltetik) csak akkor eltorzul az egész, rá kell állni mondjuk, hogy csak mezőgazdaság és erős feldolgozóipar és kvázi a Kelet lássa el az országot. De ugye ma piacgazdaságot játszunk, tehát ezt nem lehet megtenni. És más kérdés, hogy ez sokaknak nem lenne vonzó ott sem.
2012. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"2. Jogász, közgazdász, politológia, tanár, kommunikáció...stb. nem, hogy nem támogatnám a képzést, de még költségtérítéses szakból is csak annyit indítanék, amennyire szükség van"


Mint írtam a jogász és közgazdász olyab szak amivel el lehet helyezkedni és szükség van rá.

2012. márc. 9. 16:14
 15/30 bumbi02 ***** válasza:
0%

350 pont nehéz lenne?


mindenből 75%os érettségi - 75pont/100

minden tantárgyból 4es vagy - 80pont/100

egy 75%os érettségi - 75/100

még egy 75%os érettségi - 75/100

+az egyik érettségid emelt - +50 pont/100


ha jól számolom 355 pont...

Nincs sok helyen emeltszintű érettségire felkészítés? Én is felkészítés nélkül csináltam töriből 80%ot emelten. Nincs sokaknak pénze nyelvvizsgára? 28 ezer forint egy Telces nyelvvizsga ha jól emlékszem.. 4 év középiskola alatt 28 ezer forint, évekre lebontva 7 ezer forintva. Sajnos azt kell mondani hogy aki ennyit nem tud fizetni, annak egyetemen is lesznek fizetési nehézségei, mert félévente meg venni az aktuális tankönyveket, (akár csak a jegyzeteket vagy az olcsóbb megoldásokat is) belekerül egy félévben 3000-4000 forintba.. minimum, és akkor nagyon jó indulatú voltam..



Nem kell mindenkinek bekerülni felsőoktatásba 280 ponttal meg stb.. Egyik főiskolán 430 pont a pénzügy számviteli szak, másikon meg 280... aztán aki a 280ason végzi, sír hogy semmit se ér a diplomája... Na épp azért mert sokszor a képzés is annyit ér...



AKi meg azt mondja hogy nincs közgazdász képzésekre szükség, az nyissa meg a jobinfo-t, careerjetet, vagy workaniát és nézze meg hogy hány gazdasági állást ajánlanak..

2012. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"a, és erősen elgondolkoznék azon is, hogy a levelezős képzéseket megszüntessem. Ahogy pl. a tengerentúlon, lenne nappalis, és aki dolgozik de szeretne tanulni(és tényleg szeretne, nem csak kell neki egy diploma) annak lenne esti."


Már ne is haragudj, de nem mindenkinek anyuciék fizetik az ingyen élést és a dorbézolást. Nekem sem tették a sggem alá a lakást így csak a levelező volt jó.

2012. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg megnézném, hogy te mit tennél abban az esetben, ha olyan településen laknál, ahol a legközelebbi egyetem 120 km. Minden nap bejárnál? Ja, persze, tudom. Az ilyen településen élők ne akarjanak tanulni. Menjenek földet művelni, a felsőoktatást meg hagyjuk meg a pesti divatcicáknak, akik ugye mind menő fájnensöl szakembernek hiszik magukat.
2012. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én igenis bevezetném a tandíjat. Aki tudja, fizesse ki, aki nem, az meg vegyen föl speciális hitelt, amit a későbbiekben a munkájából mint extra adó, fizessen ki (nem fix összeg, hanem a munkájának x%-át, addig, a hitel lejártának ideje pedig folyamatosan változik. Ehhez persze speciális konstrukciók kellenek, de vannak rá példák, megoldható). Így az oktatás egy olyan befektetés lesz az emberek számára, ami miatt jobban meggondolják, hogy hova mennek, és mit tanulnak. Nem csak „kerüljek be valahova, aztán lesz valami”. Ha egy diploma annyit se ér, mint a papír, amire nyomtatták, akkor az emberek nem fognak kifizetni érte pénzt.


A fenti döntést elősegítendő nyílt adatbázisokat hoznék létre, amik tartalmazzák:

- alumni követés: az egyetemről, a szakról kikerült diákok mennyi idő alatt helyezkedett el, kb. mekkora fizetéssel, a saját szakterületén-e, egyeteme környékén

- cégek által jellemzések az egyetemekről: mennyire elégedettek a képzéssel, mennyi keresik az adott helyről kikerült emberekkel


Szemeszterenként újravizsgálva osztanám ki a tandíjmentességeket. A felső 10% (csak példa) teljes tandíjmentességet kap arra a hónapra, a következő 10% csak a 1/4-ét fizeti, a következő 10% csak a felét, a következő 10% pedig a 3/4-ét. Mindenki más fizeti a teljeset.


Azaz a tandíjmentességre minden diáknak legyen esélye, aki tanul, és sikeres benne (motiváció). Viszont nem keverném össze a szociális támogatással: támogatni kell azokat, akik anyagi lehetőségeik miatt nem tudják megengedni maguknak, hogy ne dolgozzanak, hanem tanuljanak.

2012. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
57%
Persze, jogász diplomával is el lehet helyezkedni. De képzeld, a kommunikáció, vagy az alapszakos bölcsész diplomával is el lehet. Akkor mi a gond ezekkel? Csak annyi, hogy semmi szükség ennyi jogászra meg kommunikáció szakosra. Mert a szakmának nincs ennyire szüksége. Jövő ilyenkor csak úgy kapkodni lehet majd (most is egyébként, és ennek az eredménye a sok korrupt ügyvéd, mert annyian vannak már, hogy tisztán nem tud megélni) majd a jogász diplomásokra. Aki meg ennek ellenére nagyon akar jogász diplomát, fizessen.
2012. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

ma 16:18


Már bocs de te milyen számítást alkalmaztál?


A 2 fajtát vegyítetted.

1,

400 pontot lehet elérni plusz nélkül.

"mindenből 75%os érettségi - 75pont/100 "

200 pont max érettségi. HA minden 45% akkor az 150 pont.


A másik 200 pont a tanulmányi.

"minden tantárgyból 4es vagy - 80pont/100"

ebben az esetben 160 pont a 200-ból.


Összesen 310 pont.


2,

A másik ha 2 a szakhoz kellő érettségit duplázod.


"egy 75%os érettségi - 75/100

még egy 75%os érettségi - 75/100 "

Ez a 400-ból 300 pont.


Tehát te valamit nagyon elnéztél.



" Nincs sokaknak pénze nyelvvizsgára? 28 ezer forint egy Telces nyelvvizsga ha jól emlékszem."

Az a kisebb. A felkészítés az ami sokba kerül. AZ iskolai tanórák nem elegek. Ezt maguk a tanárok is megmondják. A legtöbb a magántanárt ajánlja.


"Nem kell mindenkinek bekerülni felsőoktatásba 280 ponttal meg stb.. Egyik főiskolán 430 pont a pénzügy számviteli szak, másikon meg 280... aztán aki a 280ason végzi, sír hogy semmit se ér a diplomája... Na épp azért mert sokszor a képzés is annyit ér... "


Mond ezt mérnök/informatika szakon. AZ átlag határ 310-330.

2012. márc. 9. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!