Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan fogsz szavazni az LMP...

Hogyan fogsz szavazni az LMP kérdéseire, ha tényleg lesz népszavazás?

Figyelt kérdés

Melyik kérdésre fogsz igennel, illetve nemmel szavazni, illetve elmész-e szavazni? A kérdések a következők:


1. Egyetért-e Ön azzal, hogy az álláskeresési járadék folyósításának leghosszabb időtartama 260 nap legyen?


2. Egyetért-e Ön azzal, hogy az alapszabadság kétharmadát a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban legyen köteles kiadni?


3.Egyetért-e Ön azzal, hogy 100 napnál hosszabb próbaidőt munkaviszony esetében ne lehessen kikötni?


4.Egyetért-e Ön azzal, hogy a tankötelezettség továbbra is annak a tanévnek a végéig tartson, amelyben az érintett személy a 18. életévét betöltötte?


2012. márc. 6. 15:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. Nehéz kérdés, nincs rá pénz, legyen hosszabb, de akkor mindenképp kéne valahogy bizonyítani, hogy az illető valóban keres állást, csak elutasították. Ilyen eddig is volt, de csak formaság volt az egész, ezt jobban kéne ellenőrizni.

2. Nem értek egyet, mert a szabadsággal én akarok rendelkezni. Persze vannak kivételek, pl. a tanárok naná, hogy év közben nem nagyon tudnak szabira menni. De nekik eleve hosszabb a nyári szünet, mint a normális szabadság.

3. Igen, de itt is szabnék kivételeket. Amikor tanítottam, akkor 1 év volt a próbaidő. Mivel év közben elég nehezen talál egy tanár másik állást, ezért a főnököm mindenkinek 1 éves próbaidőt ajánlott. Nem tudom ez minden iskolában így van-e, de logikus.

4. Nem, a 16 év is megfelelő. A léhűtő diákokat nem kell erőszakkal az iskolapadban tartani. Régen is 16 év volt a kötelező, nem lett senkinek baja belőle. Ettől még le lehet érettségizni, csak a nem odavaló diákokat szórják ki.

2012. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

megyek én is és párom is

NEM-NEM

IGEN-IGEN

IGEN-IGEN

NEM-NEM

2012. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kérdések egy részét nem is igazán értem, még agyalnom kell rajta.

Számomra a tankötelezettség 14 év lenne az ideális, legalább nem kell a kormosoknak sem verniük a tanárokat olyan sok éven át.


Ez a választás amúgy már biztos, hogy lesz? Vagy előtte aláírásokat kell összeszedni? Nem hiszem, hogy az LMP túl sok sikert tud elérni a támogatottságát figyelembe véve. Ma is láttam pár fura zöld arcot a városban, de én biztos nem megyek oda hozzájuk.

2012. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, most gyűjtik az aláírásokat, és hidd el, össze fogják szedni.
2012. márc. 7. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!