Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem abszurd paradoxon?!...

Nem abszurd paradoxon?! (Népszavazás. )

Figyelt kérdés
Eddig ugye akkor volt eredményes egy népszavazsás, ha a jogosultak negyede azonos választ adott. Most viszont az is ki lett kötve, hogy el kell menni a felének. Szerintem népszavazáson csak azt szabad kikötni, hogy hány százalék kell azonos választ adjon, de hogy hány százalék kell elmenjen, az abszurd helyzetet teremthet. Ugyanis előállhat olyan eset, hogy épp attól lesz eredményes a népszavazás, így érik el a kezdeményezők a céljukat, hogy az egyet nem értők közül sokan mentek el, így meglett az öszrészvétel, míg ha a kezdeményezéssel egyetértők ugyanannyi "IGEN" szavazatot adnak le, de az egyet nem értők otthon maradnak, és kevesebb "NEM" szavazat érkezik, akkor eredménytelen lesz. Ez teljes abszurditás...
2012. jan. 7. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, viszont: az emberek nem szoktak akkora méretben összebeszélni, hogy az befolyásolja az eredményt, másrészt viszont nem ismerik a részeredményeket.

Szerintem semmilyen küszöböt sem kellene állítani ahhoz, hogy a népszavazás ügydöntő legyen. A résztvevők a távolmaradók helyett is döntenek.

2012. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Félnek, hogy velük is megcsinálnák azt, amit ők csináltak a szocikkal a tandíjról.
2012. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenkire ugyanaz a szabály vonatkozik. Ha nem megy el szavazni, akkor így járt. Itt is soknak siránkoznak, meg anyáznak, miközben szavazni sem voltak, nekik kellene leginkább csendben lenniük.

Én egyébként megszüntetném a korlátokat, egy forduló, aztán aki győzött, az győzött, és kész. A többfordulós hülyeségek csak viszik a pénzt.

2012. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!