Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, miért lenne...

Jobbikosok, miért lenne szerintetek olyan jó államforma a királyság?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem lenne jó államforma.
2012. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És jobbikos vagy?
2012. márc. 2. 11:01
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Oda szavaztam, de a párt tagja nem vagyok.
2012. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyik olyan államforma se jó ahol egy ember kezében összpontosul a hatalom. A királyság is maximum úgy lenne jó mint Nagy-Britanniában: alkotmányos monarchiaként ahol a királynak a parlamenttel közösen kell döntenie a fontos ügyekben.
2012. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Bár nem vagyok jobbikos, de szerintem egy alkotmányos monarchia nagyon jó hatással van egy országra, mert van egy személy, aki ténylegesen politikán felül áll és ténylegesen a nemzeti egységet fejezi ki. Csak sajnos mivel jött ez a szörnyű 20. század, most már nem igazán lehetne visszahozni a monarchiát. Egyrészt megint megosztaná a népet, hogy ki legyen a király(nő), másrészt ahogy én ismerem a modern magyarságot, állandóan menne a sírás, hogy minek kell ennyi pénzt áldozni a királyi családra.
2012. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolatban a szomszédunk torkát is átharapjuk, ha annak épp jobban megy, egy királyt most már ugyan nem tudna megemészteni a magyarság.

Na meg aztán ahoz egy folyamatos királyi, nemesi ág sem árt, az meg ugye nálunk rég szertefoszlott.

Attól, mert Gaudi azt mondta, attól még ez nem egy általános jobbikos vélemény. Engem is meglepett, hogy ezt mondta, de hát ha ez a véleménye, hát legyen, érdekes, de sokat nem változtat.


Hozzáteszem, hogy Belgiumnak is van királya. Iszonyat szép ország, 4szer nagyobb a GDPjük, lenne mit tanulunk tőlük. De itt már nem lehet király. Nem is kell.


Ami igazán kéne, az az, hogy ne gengszterek üljenek a kormányzói székekben, hanem szakemberek. Olyan szakemberek, akik humánközpontúan megtudják szervezni a rendszer működését.


Mert mi volt eddig. Mindig jött egy 4 év. 4 év alatt minden elcsesződött többé kevésbé. Aztán jött a választás, mindenki fellelkesült, új párt, akármi, aztán minden ment ugyanúgy tovább. Amíg a mutyivilág az úr, addig itt nem lesz semmi se jobb.

2012. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Valaki0702 ***** válasza:
Akkor lenne jó ha értelmes igazságos király lenne. Gondolok például egy Nagy Lajosra vagy Károly Róbertre.
2012. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Már mi baj lehetne ha királyság lenne?

Pl. nem lehetne négyévente teljesen másik irányba vinni az országot. A királyságokban létezik egy alap szellemi ösvény amely mentén mindenki gondolkodik, akár baloldali, akár jobb, és ezt elfogadják, sőt alázattal tisztelik az emberek. Ez talán baj?

2012. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ennyi?
2012. márc. 13. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Mert rend lenne.
2012. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!