Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz visszavisz minket a...

A fidesz visszavisz minket a multba? Olyan sok mindent hogy lehet fizetni egyre kevesebb pénzből?

Figyelt kérdés
Itt az unijo ami nem is annyira jo, azon gondolkodom hogy lehet ki kell lassan köttetni a gázt és gázpalackrol kell főzni ugy mint a 90 es években.
2012. jan. 17. 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Vármegyét meg minden lo*aszt akar de amit kellene csinálni azt nem vagy az elennkezuje megy.
2012. jan. 17. 20:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi mi már lassan fél éve palackról főzünk és villanyról megy a fűtés.
2012. jan. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Megemelte a minimálbért szóval nem kevesebb pénzből. Amugy vegyesek az erzelmeim, mert van sok h.lyeseg a politikajukban mint ez az új rendszám. Na meg azt bírom hogy minden politikus mindig új autót vesz az állam pénzen elég gyakran, meg a másik hogy nem lenne elég max egy 3-4 milliós? Vagy egy Skoda Octavia na az is 4-5 körül van. Bőven elég lenne mert az is egy jó autó sok extrával...

Meg az lmp meg minden láttatja a száját azt ok sem csinálnak semmit, csak a népet h.lyitettek hogy beszavazzak őket a parlamentbe h jó pénzt kapjanak.

2012. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy lehet(ne) fizetni, hogy kevesebbet ad.Leépíti az irreális mennyiségű közalkalmazottakat . Akik aztán sikeresen tudásukhoz mérten elhelyezkedvén(vállalkozván) a versenyszférában nem adókból élők ,hanem adófizetők lesznek.(Pl BKV-nál 1 buszra 2 sofőr és 3,5 irodista jut).A 3200 önkormányzat helyett lesz 400(kb) önkormáynzat és 600(tipp) járás.Aminek a fenntartása mindjárt nem kerül annyiba.Azért nem igazán érdemes külön önkormányzatot fenntartani, hogy napi szinten 5-10 ember el tudja intézni helyben a dolgait.Majd utazik 10-20 km-t.

A gáz árát úgy emelik ahogy éppen feláll nekik.A gáz bevezetésével járó befektetés megtérüléséhez nekem 15 év sem volna elég,ha nem nő közben a csillagokig az ára.

Hja ,az uraskodásnak ára van.

Jó lenne már megérteni,hogy semmi nincs ingyen.Mindennek anyagköltségeköltsége, munkadíja van. Az állam pedig csak akkor tudja állni a cehhet egyes dolgokban helyettünk, ha elég dézsmát fizetünk be neki. De annak is háromnegyede megy álladósságba amit a mostani kormány kedves elődei felvettek 1973 óta.

2012. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden ingyen :D:D... ettől a dumától tudok kikészülni. MEg attól amiket azoktól hallok akiknek amúgy mindig jól megy a szekér de jajjgatnak hogy milyen éhhalál küszöbén tengődnek.


Nálunk soha nem volt opció hogy bevezessük például a gázt. A beköttetésre nem tudnánk pénzt adni. És hülyék lennénk hitelt felvenni miközben tudjuk hogy nincs jövedelmünk amiből visszafizessük.

Közmunka az egyetlen ami nekünk jut és az is csak rövid időre utána segélyből "dőzsölünk". Tudod te mennyiből dőzsölünk? kb 25600 .- és egy két ezer forintokról vitatkoznak rajta, ha emelni vagy csökkenteni kell. Ebből a pénzből természetesen nem lehet megélni.

Az agyonszapult cigányok se tudnak belőle megélni. De a közalkalmazotti bér se egy Kánaán mivel nem 8 órába vagyunk alkalmazva. 32000 ft teszünk zsebre úgy hogy mellé marha sokat dolgozunk (mivel például nincs elég ember mert nem tudnak elég embert alkalmazni erre sem) Most takarítok! 9 ember munkáját végezzük ketten!


Persze mondjátok mert iskolakerülő senkiházi vagyok. Igaz diplomám nincs de 2 felsőfokú végzettségem van és három szakmám. Kellek valahová? Itt a környéken már biztos nem. És jön az újabb okos válasz: Költözz el!


:D:D

Ezen tudok besírni. Oké! Hogyan?

Kezdjük azzal ha valamilyen csoda folytán el tudnám adni a házunkat az árából nem kapnék egy pincét se a városban, mindamellett nem tudom (most az ingatlanokat eladni amúgy sem valami jó).


Utazgatni a munkahelyre? Mivel a havi dőzsinkből nem tudok fenntartani egy autót (és a jogsira se volt soha pénzem hogy letegyem. Nincs az sem ingyen) marad a kiváló tömegközlekedésünk. Körülbelül havi 60-70ezer forintot költhetnék utazásra hogy a minimálbérem meglegyen :D. Juhé meg vagyok mentve! Nincs ez sem ingyen. Ha igényelem a térítést akkor pedig nincs munka. Miért? Szerintetek hány helyi áll sorba arra a helyre?

2012. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És mielőtt valaki jön azzal hogy csak a kifogásokat tudjuk keresni elárulom neki 30 éve élek ebben és próbálom jókedvvel fenntartani magunk.


"Az a baj, hogy már megint nem volt semmi esélyünk". Meg kellene érteni, hogy aki ilyen helyzetben van mint mi azt egy újabb megvonás nem ösztönzi semmire. Nem az a baj, hogy nem akarunk jobban állni. Hogy nekünk kényelmes segélyből meg éhbéren élni.

2012. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Annyit melózok mint az állat és alig kapok pénzt.

Fateromnak lejárt a munkanélkülije így nem kap pénzt.

Igaz 47 éves és kb 18 éves kora óta dolgozik mint a bányászló.19 évesen már a Csepeli Vasműben hozta a rabigát utána pedig biztonsági őr volt majd mai napig raktárosként dolgozott.Olyan jó hallgatni,hogy valakinek jól megy meg a másik komoly beszólás,hogy " HÁT DE VAN MUUUUNKAAAA!!!!" :D :D :D


Igen van!

KAMÚ MELÓ AZ VAN!!!!

Elküldtem az önéletrajzomat az egyik céghez aki hirdetett az interneten.Kaptam egy telefonszámot amin megmondták,hogy betelt.Azóta is minden hónapban megjelenik én meg elküldöm nekik az önéletrajzomat.


A Másik kemény duma amit az előttem lévő is írt,hogy erről csak én tehetek meg én vagyok a hibás.Azoknak akik így vélekednek rólunk munkás népről azoknak csak annyit mondanék,hogy ANYÁÁÁÁD!!! Cseréljünk!Próbáld meg fönntartani magad 40-50 ezer Ft-ból.

2012. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szüleim fiatalon haltak meg 45 és 55 évesen. Nem attól ,hogy agyon pihenték magukat.Attól ,hogy munkások lévén házépítés kalandba kezdtek és ezt anyagilag csak úgy lehetett ,hogy reggeltől estig dolgoztak mint állat egyszerre több helyen.13 évesen amikor kikaptam a nyári vakációt két hét után már nem esett jól az étel nekem amit elém tettek.Lelkiismeret furdalást éreztem és rágtam a fülüket ,hogy vigyenek magukkal dolgozni ,vagy intézzenek nekem is bármi munkát,hogy kivegyem a részem én is mint egy embereke.Hát volt részem ganéhordásban ,bálacipelésben ,sírkeret készítésben ,betonkeverésben lapáttal és mindenféle kuli munkákban olyan közegekben ahol a "dicksum more" meg a "kvaannya" volt a kötőszó. Ám a hasznos munka jóleső érzésével és annak holtfáradtságával feküdtem le minden este azután,míg a suli el nem kezdődött.14 évesen olyan gépeken dolgoztam aminek a sok nyafibajnok már csak a zaj miatt se menne közelébe.20 évesen 2 szakmában már elég jól kapisgáltam a dolgokat és alig volt olyan amit ne lehett volna rám bízni.A katonaságnál 6 nap alatt tanultam meg a Morse abc-t ,így az első nap még 130 indulóból maradtam akközt a 6 egyén közt akik azzal foglakozhattak a katonaság végéig igen fontos helyen ,komoly feladattal.

Amikor a kilencvenes évek derekán csak copatott a gyár ahol egy évtizedet lehúztam tudtam váltani és külföldön egy 3. szakmában lehúzni majdnem 3 évet miutánn itthon is hazajövvén ebbena harmadikban elhelyezkedvén az első szakmám termékeire lett egyre nagyobb igény . így aztán visszavátottam arra és azóta is abból próbálom eltartani a családom és az adómból fentartani a franc se tudja mit mert gyakorlatilag nyugdíjam már nem lesz a dr-nál pedig ha nincs jatt olyan is az ellátás,rend az nincs csak a rémtörténetek mennek,az oktatás pedig olyan ,hogy félanalfabéta egyetemistáink vannak.

Tudnék mesélni...

2012. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!