Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tegyünk-e "Egyikre sem szavazo...

Tegyünk-e "Egyikre sem szavazok" rovatot a szavazólapra?

Figyelt kérdés
Aki úgy gondolja, most is ráírhatja, vagy egy áthúzott O betűvel jelezheti. Aki erre sem hajlandó, annak mi jár a fejében? (Ha én nem szavazok, mert egyik párt sem jó, akkor nem lesz kormány? Vagy válasszatok ti, én meg majd kritizálok, mert kibicnek semmi sem drága?)
2009. jún. 8. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sok országban van, nálunk is jól jönne, talán akkor a most távol maradók sem sajnálnák azt a néhány percet 4/5 évente az életükből, valamint pl a Fidesz se tudná belemagyarázni az eredményekbe, hogy mindenki őket akarja, ha megközelítőleg ugyanannyi "egyik sem" szavazat is beérkezne.
2009. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Most ha áthúzott O betüt teszel rá vagy hasonlók akkor érvénytelen lesz a szavazatod. Ez nem ugyanaz, mintha érvényes szavatot adnál le a "senkire". én támogatnám hogy legyen. Egy ilyen kör azt jelentené, hogy neked egyik párt sem szimpatikus. Ettől függetlenül szavazol, mert jogod, megmutatod hogy vagy de nem szavazol senkire sem, és nem csak félreértésből lett érvénytelen a szavazatod hanem szándékosan. Ha lenne ilyen akkor arra "szavaznék" az tuti.
2009. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem hülyeség. Teljesen felesleges, mert ugyanaz lesz az eredménye, mintha el sem jöttek volna, vagy érvénytelenül szavaznának. Kár pocsékolni erre a tintát!
2009. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Pont arról van szó hogy nem az lesz az eredmény mintha el sem jöttek volna vagy érvénytelen lenne! Mert tisztán fog látszódni, hogy eljöttek, és érvényes szavazatot adtak le.
2009. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%
De attól még nem a "Senkire sem szavazok" fog nyerni, hanem aki az érvényes szavazatok közül a legtöbbet kapta. Mert ha senkire se szavazol, akkor minek mész el? Hülyeség... Ergo ott vagyunk, ahol a part szakad...
2009. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Lenne értelme, mert akkor talán a most távol maradók is eljönnének, és nem 30-40 %-okból vonnának le nagy következtetéseket az éppen győztesek (most éppen Viktorék). Az ország több, mint felének jelenleg ők se felelnek meg, ők meg fennen hirdetik milyen nagyfiúk, nincs igazuk, mert az ország több, mint fele nem ment el. Ha lenne egy ilyen rovat, akkor talán elmennének. Mindegy, hogy abból kerül ki győztes, aki párt, és nem a senki, de legalább látnák, hogy hiába ő a győztes, az ország több mint fele számára még van mit bizonyítani és van mit teperni, és ne legyenek olyan nagyra magukkal a gyakorlatilag egész lakosságra levetítve 10-enakárhány %-os támogatottságukkal.
2009. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

IGEN, én nagyon is örülnék neki, ha lenne a szavazólapon egy ilyen lehetőség is.

így egyértelmű lenne a mostani alacsony részvétel.

azért mentek el kevesen, mert az embereknek egyik párt sem kell. (pl. én is)

2009. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Én nem látom értelmét. Sokan vannak, akik nem akarják egyik pártot sem és mégis el mennek szavazni. Egyértelműen tudatjáka véleményüket, nem áthúzzák a kört. Tegnap szavazatot számoltam, a körzetünkben 6 érvénytelen szavazat érkezett. Általában az egész szavazólapot átfirkálták nagy nagy X-ekkel, még a neveket is és a logókat is áthúzták. Szerintem elég egyértelmű, hogy az illető nem hülye volt, csak nem volt megelégedve a pártokkal és egyiket sem akarta. Aki elmegy szavazni, pedig utálja az egészet az így nyilvánítja ki a véleményét. Aki otthon marad, az meg szerintem ennek a hatására sem menne el.
2009. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
De most ezt Te tudod hogy 6 ember így csinálta. Mostmár mi is tudjuk. De tudjuk azt hogy hányan csinálták így az egész országban? Nem! Ha viszont lenne ilyen akkor nem csak a szavazatszámlálók tudnák, hanem mindenki.
2009. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
20:22 - Jó, de ezt te is beláthatod, hogy gyerekes firkálgatni. Ha lenne egy ilyen rovat, akkor legalább felnőtt szinten tudnák képviselni a véleményt, és a statisztika előtt is tiszta lenne a kép, és nem ködösítenének hülyeségeket.
2009. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!