Miért mi adózunk a legtöbbet az Európai Unióban?
Nem mi fizetjük a legtöbb adót , de minálunk fizeti a lakosság legkisebb hányada és nekünk marad értékben legkevesebb a megélhetésre miután befizettük.És talán mi kapunk az adónkért cserébe a legkevesebbet.
"Ha sok adófizető lenne, kevesebb lenne az adó."Mondta itt valaki.
Szerintem pedig fordítva igaz:Ha kevesebb lenne az adó többen fizetnék , több embert tudnának alkalmazni a vállalkozások.
Tapasztalatból mondom , hogy abban a pillanatban amikor bármilyen legális vállalkozásba kezd valaki,és az adóhatóságok látókörébe kerül olyan irreális mértékben és változatos formában megadóztatják, hogy nagyon elgondolkozik azon, hogy valaha is ilyesmire adja a fejét.Mert míg feketén dolgozik és jól ,sokkal kisebb rá az esély, hogy problémái legyenek.
Az állami kiadások csökkentésében , az állami hivatalok ,cégek ésszerű megreformálásában, átszervezésében, egyszerűsítésében és az adók drasztikus csönkkentésében látom a megoldást.
Az oktatásra és az egészségügyre és a sportra (a mozgással teli sportos életre)viszont sokkal jobban oda kellene figyelni.
Mert nagyon nem mindegy milyenné formálódik az eljövendő nemzedék sem szellemében sem fizikumában.
Már ha egyáltalán kellő létszámban képesek lesznek(vagy lesz e kedvük) még utódokat létrehozni...
"A szocializmusban az embereket rászoktatták arra (és főleg igaz ez a Kádár-érára), hogy az állambácsi majd gondoskodik róluk."
Ha nem ez az állam dolga, akkor mi? Általános jólétet biztosítani, vagy ha azt hirtelen nem lehet, akkor is arra törekeni. Volt itt olyan?
Mert kényszerpályán mozog a gazdaságunk!
Nem egy oka van a mai helyzetnek hanem egy sor idevezető ok!
Ott kezdeném hogy va egy összeg ami szükséges az ország működéséhez, ez a költségvetés, aminek számtalan eleme van. Ezzel szemben van egy bevételi oldal ami az adókból folyik be.Mivel mi az elmúlt 22 évben a nyugati nagytőkére alapozó gazdaságpolitikát folytattunk, duális gazdaság alakúlt ki. Így a GDP mint a költségvetés alapja már nem mérvadó, a GNI nk, ami meg van tisztítva a nyugatra kivitt jövedelmektő pedig teljesen más lehetőségekre ad esélyt. Amíg a tőkebeáramlás GNI növekedéssel játr, a beruházások miatt, addig tartani tudtuk nagyjából az arányait az államháztartás egyensúlyának. Viszont reálbér növekedést a tőkebeáramlás nem jelentett, illetve nem olyan mértékben ami az elveszített piacok jelentette tőkejövedelmek kiesését kiegyenlíthette volna. Erre jött egy nem megfelelő feltételekkel történő Eu s csatlakozás, ami még több jövedelmet vont el a GNI ből, és bár megjelent a GDP ben, de távozott is külföldre. Ma látványosan kettéválik a GDP és a GNI. Következtetésűl elmondható hogy az olcsó munkaerőre alapozott növekedésipálya teljes kudarccak végződöt a számunkra. Hiszen ha nem történik tőkebeáramlás, gyakorlatilag csak hatalmas károk álltal vagyunk képesek az államháztartás egyensúlyát megtartani, illetve hogy ez a gazdaságpolitika teljesen függővé tesz minket a nyugati nagytőke kegyeitől.
78. oldal
mert nekünk van a legtöbb pénzünk az unióban, amit lehet adóztatni, és mi ezt fel ajánljuk a kormánynak.
"ha nem tetszik el lehet innen......" GYF
a bruttó bérem annyi mint 1 nyugatinak. elértük evropát.
1 haszna: nem kell sorban állni a határon. pont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!