Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi elvakult...

Miért van ennyi elvakult jobbikos? Amúgy nem röhejes név az, hogy 'Jobbik'?

Figyelt kérdés
És most NE a jobbikosok jöjjenek ide meg pontozzák le az értelmes választ adókat, mert nagyon nevetséges, hogy mindig ez megy. Egyáltalán maga ez a (le)pontozás is nevetséges.
2009. jún. 5. 23:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
30%
vagy Balabbik... :D
2009. jún. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%

"Sajnos nagyon látszik a válaszokból hogy túl sok TV-t néztek és nem néztek a dolgok mögé."


A Jobbikosok mögénéznek? Nagy többségük egy sort sem olvasott belőle. Csak azt tudják, hogy cigányellenes, de izgi.


Ráadásul nem nézek TV-t, úgyhogy mellélőttél, kispecás. Olvasom viszont a Jobbik online dokumentumait (te gondolom nem).


"Tudjátok az egyik csatornát az MSZP, a másikat a FIDESZ pénzeli."


Melyiket, öcsi? Helyből két fideszes és három kormánypárti csatornát fel tudok sorolni, de egyiket sem pénzelik a pártok. A pártok ugyanis fülig el vannak adósodva. Lobbicsoportok vannak, melyek tévéket és pártokat is pénzelhetnek, de nem pártok pénzelik a tévéket.


"Így csak a Jobbik fikázását és lejáratását halljátok és, amit sokat hall az ember..."


A Jobbik lejáratását? Szereplési lehetőséget adnak a Jobbiknak (főleg a baloldali médiumok), ezzel pedig szívességet tesznek neki. Nyilván nem emlékszel rá (még kicsi voltál), hogy amikor a MIÉP volt a szélsőjobboldal, akkor elő nem fordult, hogy Csurkát komoly műsorba meghívták volna. Agyonhallgatták a MIÉP-et. Ezzel szemben ma a baloldali sajtó a Jobbik erősödésével szóló hírekkel van tele, és Vonácskát meg Morvai Krisztikét minden vitaműsorba meghívják, ők a kis üdvöskék. Össze tudod rakni, miért? Vagy ennyire nem látsz "a dolgok mögé"?


Tudod, nem feltétlenül baj az, ha valaki már elmúlt 30, és megtapasztalt ezt-azt 1998-ban és 2002-ben. Van viszonyítási alap, meg ilyenek.


"a mostani kormány és ellenzék már berendezkedett lopásra"


Bizonyítékod van rá, vagy csak elhiszed az összes bulvárhírt? Kedves "dolgok mögé néző".


"dolgozni viszont nem akarnak. Én azt mondom kell valaki aki kicsit felpiszkálja őket, és ez pont jó arra."


Fenét. Csak még tovább csökkenti a magyar politika amúgy is alacsony színvonalát, ha ezen túl a jobbik részéről az állandó cigányellenes hisztit, a baloldalról meg az állandó "antifasiszta" hisztit kell hallgatni. Azt hiszed, szükség van a hisztire?


"Másrészt 1-2 ciklus múlva nagy az esély hogy nem szavaznék a Jobbikra, mert aki nagy pénz közelébe kerül az elkurvul legyen az akármilyen párt."


Akkor legyél anarchista, mert ezzel a hozzáállással senkire sem érdemes szavaznod.

2009. jún. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

01.18

Bölcsességed lenyűgöz,Bácsi.

Remélem nem hiszed el mindazt,amit itt leírtál.

Egy-két tétel,amit nem tudok szó nélkül hagyni.

Tv-k.Nem arról van szó,hogy konkrétan Orbán,Bajnai utal valamelyik tv-nek,de mit kell azon tagadni,hogy minden oldalnak megvan a saját médiája?

Morvai tv szereplése.Gondoltál már arra,hogy azért nem hagyják ki,mert elérte azt a szintet,amikor már nem szabad kihagyni?Hát gondolj erre is.

Ne mond már,hogy a Jobbiktól hallottál először arról,hogy szétlopták az országot!Ez igen farizeus dumának tűnt.

Milyen politikai színvonalról beszélsz?!A hazudósózó,hazaárulózó,tüntetést provokálóról?Tovább rontani?Ne viccelj már...

2009. jún. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
43%

"mit kell azon tagadni,hogy minden oldalnak megvan a saját médiája?"


Tagadtam? Buksz szövegértésből.


"Morvai tv szereplése.Gondoltál már arra,hogy azért nem hagyják ki,mert elérte azt a szintet,amikor már nem szabad kihagyni?"


Azt a szintet? Mondjuk hisztérikusságban, vagy miben? (Csurkával állítottam szembe, mit is írtam Cs.-ról? Szövegértésből újabb fekete pont.)


"Ne mond már,hogy a Jobbiktól hallottál először arról,hogy szétlopták az országot!Ez igen farizeus dumának tűnt."


Nem. Hallottam már én is az Energol-ügyről, a Conti Carról, a Xénia láz-ügyről, a Tocsik-ügyről, a Nyírfáról, a Postabankról, a BB privatizációjáról, a Zefirus-ügyről, a Gigastorage-ről, a Technomark-ügyről, az Agrobank-ügyről, a Mátrai Erőmű-ügyről, a Co-Nexus és a Globex-ügyről, meg az egész spontán privatizációról stb., hogy az utóbbi idők ügyeit meg se említsem.


Szóval ha azt hiszed, hogy szörnyen ravasz vagy, én pedig naiv, akkor alaposan tévedsz.


Pontosan azért nem hiszek a jobbik gyépés szintű leegyszerűsítéseinek és összeesküvés-elméleteinek, mert többet tudok a témáról, mint te, vagy akármelyik jobbikos elvbarátod.


Ugyanis komoly helyeken utána lehet nézni, olvasni ezeknek a témáknak, és ha ezt megteszed, fokozatosan rájössz, hogy a vonagáborok micsoda szellemi környezetszennyezést folytatnak.


Nem a "szétlopás" tényét tagadom, nem a rendszerváltás fonákságait mentegetem, hanem megállapítom, hogy önellenhatóan dilettáns az, ahogy a jobbikosok ezekhez a témákhoz (mint minden máshoz) hozzányúlnak.


"Tovább rontani?Ne viccelj már..."


A Jobbiknak nincs gazdaságpolitikai, külpolitikai, szociálpolitikai stb. koncepciója. A Jobbik programja egy nagy kupac indulat, meg egy halom álmodozó ökörködés. Analfabéta kocsmai verekedők masíroznak vicces ruhában fel-alá és azt hiszik, hogy az ország tiszteli őket és fél tőlük, holott az ország egyik fele röhög rajtuk, másik fele sajnálkozva férenéz.


Sejtelmed sincs róla, hogy a politika mélyrétegeibe, lényegi feladataiba a Jobbiknak egyáltalán nincs betekintése, egyáltalán nincsenek komoly közpolitikai kompetenciái. A jobbikosok csak masírozni tudnak meg ordítozni. A többi párt esetében jobb lenne, ha nem kevernéd össze a plakátokat és a röpcédulázó aktivistákat (a felszínt, amely sohasem tűnik túl intelligensnek) azzal a lényegesen komolyabb háttérmunkával, ami közben a háttérben folyik.


Az MSZP-nek és a Fidesznek van végrehajtható gazdasági programja. Más kérdés, hogy az MSZP eddigi programja az elmúlt években látványosan megbukott, és a mostani eredményei is kétségesek. De legealább értelmes, megvitatható program. Ugyanúgy, ahogy a Fidesznek is megvannak az elképzelései. Mik a Jobbik elképzelései? Hogy utáljuk a cigányokat? Az csak indulat, nem politika.

2009. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

"És most NE a jobbikosok jöjjenek ide meg pontozzák le az értelmes választ adókat, mert nagyon nevetséges, hogy mindig ez megy. Egyáltalán maga ez a (le)pontozás is nevetséges."


Értelmes az a válasz, amit hallani akarsz?


" mert nagyon nevetséges, hogy mindig ez megy."

Mi? Az, hogy lepontoznak? Szerintem pont te pontozod le azokat akik Jobbik pártiak.


Mennyi "elvakult" jobbikos van?


Szerintem nem elég.


Van röhejesebb név is, lásd. LMP. (Nem akarom a táborát megbántani, de szerintem viccesek ezek a békejeles, zöld szíves, szivárványos-zászlós megmozdulások, nem tudom mit akarnak vele elérni, csak ezek miatt lett unszimpatikus számomra)


"És most NE a jobbikosok jöjjenek "


Akkor kik? Ha nem akarsz az ellentáborral beszélgetni, járj klubbokba, vagy írd le a gondolataidat oda, ahol senki sem tud rá reagálni.

2009. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
"Meggyőződésem,hogy Magyarország kétharmada jobbikos,csak még nem tud róla"-Vona Gábor
2009. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok jobbikos (én egy másik alternatív kis pártot támogatok), de én nem a jobbikos tábort látom elvakultnak, hanem a Fidesz és MSZP táborát (úgy viselkednek, mint a bölcsisek).


Nem röhejes név, ennél röhejesebbet is tudok, igaz, nem a politikai életben, hanem anyakönyveztetve, pártnak olyan nevet választanak, amit úgy gondolnak, kifejezi a párt céljait, és ők ezt látták olyannak, nem tudom, van-e olyan párt, ami nem jelzi a nevében, mi a céljuk.

2009. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

a "Jobbik" egy rövidítés:

Jobboldali Ifjúsági Közösség

ez volt a kezdet

ebből lett a mozgalom,

majd a párt

2009. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%
Miért...a fidesz nem röhejes? nem, mert azt már megszoktuk... amugy ami azt illeti a Jobbiknak van egy aduásza, amivel magához csábítja az embereket: a cigányproblémára kínál megoldást... és ez az egyetlen pontjuk elnyomja az összeset olyan szempontból, hogy pl én ateista vagyok és nagyon nem szeretnék egy állandó vallási nyomást a nyakamra, DE ha emellett kimehetek majd az utcára félelem nélkül és a keresetemnek majdnem a felét nem a cigányok eltartására kellesz fordítanom, akkor inkább megtérek látszólagosan és vállalom ezt a vallásos maszlagot....
2009. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
26%
Kedves kérdező! Én írtam egy értelmes választ, és mégis le lett pontozva, valószínűleg azért, mert nem értek veled egyet, habár én nem vagyok jobbikos (biztos nem a jobbikosok pontoztak le). Lelked rajta, hogy így állsz hozzá, de én a kis pártoknak szurkolok, akik jelenleg nincsenek a parlamentben. Miért? Mert megérdemelnék, hogy ők is ott legyenek, mert nevetséges a jelenlegi politikánk 2 nagy párttal és a 2 mellettük lévővel, akiknek nem nagyon van szavuk. Legalább 6 párt kéne a parlamentbe, és akkor talán nem lenne ekkora pofájuk egyeseknek, akik túl közel vannak a húsosfazékhoz.
2009. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!