Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi elvakult...

Miért van ennyi elvakult jobbikos? Amúgy nem röhejes név az, hogy 'Jobbik'?

Figyelt kérdés
És most NE a jobbikosok jöjjenek ide meg pontozzák le az értelmes választ adókat, mert nagyon nevetséges, hogy mindig ez megy. Egyáltalán maga ez a (le)pontozás is nevetséges.
2009. jún. 5. 23:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%
nincsenek sokan (még), csak hangosak.
2009. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
61%
Azt te csak hiszed hogy nincsenek sokan. :) Ha itt akar valaki valamilyen változást akkor egyértelműen el kell menni szavazni lehetőleg a Jobbikra! De a legfontosabb hogy szavazzanak!
2009. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy divat. A következő okból lett divatos. Az országban három politikai vélemény a legelterjedtebb: (1) a politikaellenesség ("minden politikus gazember", "mindkét oldal egyformán rossz"), ez a relatív többség. És még ott van a (2) jobboldal és (3) baloldal.


Az utóbbi években egyre többen kiábrándultak a baloldalból, de a jobboldalt továbbra is utálják. Ők az (1) tábort gyarapítják. Ha valaki nyíltan képviseli, hogy a (2) vagy a (3) a véleménye, akkor számíthat rá, hogy két oldalról is lehurrogják. Szóval (2) és (3) viszonylag népszerűtlen, kisebbségi vélemények. Amivel be lehet vágódni, tetszeni lehet mindenkinek, az az (1), mert arra (2) és (3) sem pfujol annyira, mint egymásra. Ha a piacon valaki elkezdi szidni "a politikusokat", akkor a jelenlévők fele egyetért, a másik fele nem helyesli, de nem is ellenzi. Ha valaki elkezdi szidni az MSZP-t vagy a Fideszt, annak nekitámadnak az emeszpések/fideszesek.


Tehát Magyarországon 2009-ben a "mindkét oldal gazemberekből áll" és a "minden politikus bűnöző" az a "közbölcsesség", amit veszélytelenül lehet fröcsögni bárhol.


A Jobbik pontosan ezt mondja: elutasítja a Fideszt és az MSZP-t is. Egy fideszes nem nagyon utálja a Jobbikot, mert legalább nem az MSZP. Sok MSZP-s pedig átállt már a Jobbikhoz, mert kiábrándult a szocikból, de Orbánt gyűlöli, úgyhogy a Jobbik az egyetlen, ami marad. Végül, a fiatalok körében népszerű a Jobbik, lázadásból.


Ezért bárhol vagy, a jobbikosok lesznek a leghangosabbak, mert ők tudnak jól egyetérteni azzal a kocsmai bölcsességgel, hogy "egyformák ezek mind, mindkét oldal csak lopni akar". Ezen az oldalon pedig különösen sok a jobbikos, mert sok a fiatal.


Vicces lesz látni, ahogy az erről a weblapról becsülhető 80% Jobbik, 20% LMP helyett a választáson majd kap mondjuk 6%-ot a Jobbik és 1%-ot az LMP. Mert a kocsmai hőbörgés nem fordul le 1:1 arányban szavazatokra, és mert az ország nemcsak gimnazistákból áll.


Természetesen elvakultak és idétlenek a jobbikosok, de őszintén, mit vársz tőlük? Egyik felük kamasz, másik felük kiábrándult komcsi.

2009. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
23.51-es válaszoló! Nagyon köszönöm ezt a választ, végre valami értelmeset is olvashattam ezen az oldalon, valahogy már annyira hervasztó volt olvasni azt a rengeteg blődséget, kezdtem azt hinni, hogy (szinte) mindenki teljesen elvakult ezen az oldalon... Még egyszer köszi! :) Legyen egy szép napod!
2009. jún. 6. 00:06
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Egyetlenegy okból: a cigánybűnözés emlegetése folytán. Ha ezt, és csak ezt az egyetlen pontot kivennék a kampányukból kb 90%-al csökkenne a szimpatizánsaik száma. A megmaradó 10% aki valóban elvből követi őket, teljes mértékben ismeri, és elfogadja programjukat, nem csak a hangzatos, népszerű kampánytémák miatt lett Jobbikos. A fiatalok majd kinövik, mert mint írták is sokan egyfajta lázadási lehetőségként fogják fel minden ideológiai kötelék nélkül. Internetes megnyilvánulásokból nem lehet egy ország véleményére következtetni, teljesen egyértelmű, hogy a parlamenten kívüli új pártok szimpatizánsai sokkal hangosabbak.
2009. jún. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

"Egyik felük kamasz, másik felük kiábrándult komcsi."


:D:D:D:D:D:D:D


de jó kis bujtatott FIDESZ propaganda... Mi van, téged is elért az új idők szele? Már nem akkora nagy a barátság?

2009. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

Engem is zavar a sok elvakult jobbikos. Én például rájuk szavaztam volna, mivel én is csak a cigánybűnözés megoldását ismertem a programjukból. Azután elolvastam a teljes programot, láttam itt a gyakorikerdeseken a Jobbikos "szavazótábor" U18:) hozzáállását és rájöttem, hogy ilyen csűrhéhez én nem akarok tartozni. Nem akarom, hogy pár kiégett nagypapa és néhány bebaszott rocker vigyázzon rám csendőrség néven.


Egy 18 éves, életében először választó

2009. jún. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem röhejes mert a teljes neve: Jobbik Magyarországért Mozgalom, röviden csak Jobbik. Te vagy a röhejes ha ezt sem tudod.

Sajnos nagyon látszik a válaszokból hogy túl sok TV-t néztek és nem néztek a dolgok mögé. Tudjátok az egyik csatornát az MSZP, a másikat a FIDESZ pénzeli. Így csak a Jobbik fikázását és lejáratását halljátok és, amit sokat hall az ember...

Persze a Jobbik sem tökéletes de nem igazán tudok jobb alternatívát mert a mostani kormány és ellenzék már berendezkedett lopásra dolgozni viszont nem akarnak. Én azt mondom kell valaki aki kicsit felpiszkálja őket, és ez pont jó arra.

Másrészt 1-2 ciklus múlva nagy az esély hogy nem szavaznék a Jobbikra, mert aki nagy pénz közelébe kerül az elkurvul legyen az akármilyen párt.

2009. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%
emelkedik a Fidesz dicsősége, Viktor Viktor a Mester, kezében hatalom, fején korona
2009. jún. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nincs TV-m, filmet moziban vagy gépen nézek, úgyhogy ez nem jött össze. A név pedig igenis röhejes, mert ki az aki 'Rosszabbik Magyarországért Mozgalmat' indítana? Értem én az ellenpólust a többiekkel szemben, de hogy ilyen nevet, hogy 'Jobbik'? Meg nyelvtanilag is nekem kissá nyögvenyelős.
2009. jún. 6. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!