Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a cigánykérdést Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 22:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
11/20-nak Van benne valami amit mondasz, de Ő is csak ember nem ? Érző emberi lény, mikor a porontya fázik ,éhes, és alázzák nem akarom elhinni, hogy nem mozdul meg benne valami és nem indul el benne olyan vágy ha Ő már nem is, "HOGY MAJD A GYERMEKEM" ! Számtalan esetben kifejtettem egy-egy hasonló téméjú beszélgetés során, hogy ha én cigány lennék és látnám, hallanám azokat a megalázó dolgokat, amikkel illetik utcán, iskolában az én gyerekemet akkor én lennék az első, hogy teljesen különítsük el a parasztoktól. Kirekesztés ide kirekesztés oda én lennék az, aki kezdeményezném azt, hogy majd mi megmutatjuk. Valószinű, hogy evvel köztük is megindulna egy egészséges kényszer, felháűbordás az iskolába, ha nem hagynák egymás tanulni, piszkosan rendetlenül, hanyagul járnának , vagy zavarnák az órát. Szerintem egymást kell, hogy megneveljék, mert az egymás között ért konfliktus, vita nem éri őket megalázónak.Igy gondolom.
2012. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
21-es: amit írsz, teljesen logikus. Ennek ellenére országos botrány szokott lenni belőle, ha pl. egy iskolában külön osztályba teszik a cigányokat. Pár éve egy iskolaigazgatót le is váltottak emiatt, mert ez diszkrimináció. Pedig ő bizonygatta, hogy ez azért jó, mert annak az osztálynak egységesebb tanítási módszereket lehet bevezetni. A cigány szülők is fel voltak háborodva. Ilyenkor én meg mindig azt kérdezem, hogy csak a cigánynak vannak jogai? Az abba az iskolába járó magyar kisgyereknek nincsenek? Én nem örülnék, ha a cigány osztálytársa a szünetben terrorizálná a gyerekemet, elvenné a tízóraiját, zsebpénzét. Meg ha amiatt nem haladnának a tananyaggal, mert némelyik osztálytársa magyarul sem tud rendesen beszélni.
2012. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
79%
Eddig ebbe még mindenkinek beletörött a bicskája.Liberalizmussal nem lehet,látjuk,csak olaj a tűzre(pedig,most ezt az utat járjuk,mindenféle jogvédő MINDENFÉLE jogokat kíván adni a kisebbségeknek,azok ismerete,a helyzet ismerete és egyes emberek ismerete nélkül)És miért ne lehetne a többségi társadalom tagjainak joga a tisztességes élethez,amit pedig éppa kisebbségi jogok miatt nem gyakorolhat??? Hogy-hogy ma ellopják a szegény nélkülöző,tudatlan kisebbségiek nagy magyar történelmi személyiségeink BRONZ köztéri szobrát,és hát eladja egy-két ezerért,mert mittudjaő,dehát kell a pénz a purdékoknak?És NINCS ÉRTE SEMMILYEN BÜNTETÉS?? És ellopják a lélekharangot és megkéselik az általuk gazdag(abb)nak vélt öreg,magatehetetlen embereket,merthát kell a pénz,és NINCS KÖVETKEZMÉNY??Miért is gazdagabb nyomorult öregember,mint ő? Mert kapálja a kertjét és nem veszi a káposztát és a csirkehúst a boltban,de nem vesz a boltban pálinkát sem és cigarettát sem,viszont vesz magának tüzelőt és kifizeti a meszet és a takarítószereket?Na?Akkor?
2012. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

felesleges iskolapadba kényszeríteni antiszociális embereket . Rengeteg olyan munka van (lenne) amit alacsony intellektusú emberek is ragyogóan el tudnak végezni . Ezek betöltésére kellene biztatni a cigókat .

Persze ők nem vállalják , mert az állam akkora segélyeket ad nekik , ami egyenlő a munkabérrel . Még jó , hogy nem mennek el melózni .

2012. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Itt nem a hagyományos értelembe vett iskolapadról van szó... a szokásokról, a civilizáltságról, az elfogadásról. Hogy kölcsönösen elfogadunk egymástól elemeket a kultúránkból, úgy, hogy mások kárára ne tegyünk semmit. Amíg csak revansok meg bosszúk vannak, addig nem lehet elfogadásról beszélni. A spanyoloknál először csak néhány iskola vállalta fel a dolgot... tudni kell, hogy a tanára kar túlnyomó többségének kellett megszavazni az új rendszert. Először csak kevesen csinálták. Aztán, hogy bevált, egyre többen. És az ő cigányaik nem bűnöznek azóta. Azaz nem többet, mint más társadalmi réteg, pedig ugyancsak sokan vannak.


Kelevéz

2012. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
22. Itt én rekeszteném ki Önmagam azaz a fajtám, hogy tegyek egy kísérletet arra magunk is képesek vagyunk változásra. Semmi más. Sértődés ,bántás kizárt. Szerintem van ilyen a világba pl., vallási alapon több ezer és még sincs ellenvetés. Az más ha küldő döntés hatására kizárás alapján működne !
2012. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A felnőtt generációval már nem lehet semmit sem csinálni. Azok ebben nőttek fel, ezt látták. Ha csecsemő korukban más normális családokban nőnének fel akkor lenne rá esély, hogy normális emberek váljanak belőlük.
2012. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Igen ám , de ebben az esetben előszőr van a szülő utána a gyerek. A szülőre kell ráhatással lenni és ha ez nem megy az gyereket kell motiválni. Ha pl egy gyerekagyú válogatott sportolót lehet fanatizálni és a maximumot kihozni belőle akkor nincs akadály. Csak ehhez meg kell találni a megfelelő edzőt, pedagógust, pszichológust . De valószínű, hogy ez a kérdés is olyan megoldást talál, mint anno a 70-ves években, mikor mondták a politikusok, hogy mi megoldjuk a négerkérdést, ti amerikaiak oldjátok meg a cigánykérdést. Senki nem akar proféta lenni a saját hazájában ?
2012. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
ezt Breiviktől kellene megkérdezned
2012. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Én megoldanám.Költözzenek össze mindahányan,saját erőből hozzanak létre saját településeket,ne legyen ott magyar egy se.Legyen az államon belül a törvények betartása mellett saját közösségük.Nuku segély,szervezzék meg az életüket maguk,de ne mások kárára,hanem a maguk boldogulására.Vannak nagyon példásan működő sváb,horvát,román közösségek is az országban.még soha nem hallottam,hogy segélyeket kellene osztogatni nekik.Keressenek politikai és gazdasági kapcsolatokat az anyaországukkal.Éljenek úgy maguknak,hogy nem keresztezik az útjainkat.Akkor felőlem,ha ez nekik megfelel,a padlóra is szarhatnak,ha nekik ez tetszik,csak nekem ne kelljen ezzel foglalkozni.
2012. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!