Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéken hogyan lehet megélni...

Vidéken hogyan lehet megélni 47 000 ft-ból?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy nem gúnyolódásból tettem fel a kérdést valamint tőzsgyökeres városi vagyok, így nem értek a vidéki élet fortélyaihoz sem.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LEaMN..


1:40 nél az hangzik el, hogyan lehet megélni vidéken. Azt érdekelne, hogy ezt valaki legyen szíves fejtse ki bővebben ! Ingyen kapnak az emberek fejenként kecskét, tehenet, malacot meg mindenféle állatot ? Nem kell kőlteni ételre, mert mindenhéten levágnak egy malacot ? Magokkal etetik a tehenet ami minden nap adja a családnak a fél-1 liter tejet/fő ? Akkora kertet adnak mindenkinek, hogy mindennapra meg termelik a zöldséget és a gyümölcsöt ?


Mert ha igen, akkor én lekültöznék vidékre.


2012. febr. 20. 18:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szólva, az ilyen kis 3 szár paradicsom meg 2 kecske gazdálkodás csak parasztvakítás, ebből sem jóllakni, sem meggazdagodni nem lehet.

Az előző hozzászólásokból talán néhány embernek az jött le, h mi milyen terméketlen rossz helyen élünk, nem erről van szó, egyszerűen csak annyi, hogy ilyen kis mennyiségben nem éri meg a ráfordított munkát, időt, pénzt. Akinek van egy kis tőkéje, netán földje vagy fóliája, az tud természetesen termelni úgy, hogy meg is éljen, de csak 1 félét és azt eladásra.

Persze, mi is vágunk néha disznót meg megfordul néha 1-1 csirke is, de ez igazából csak apróság ahhoz képest.

Az emberek vidéken is boltba járnak és munkába. Itt nem akarok tovább belemenni, hogy van-e és satöbbi.

2012. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

én csak a szülők elbeszéléséből tudom, hogy volt a 3 gyerek, meg a szegénység a 40-50-es években. Nagymama rátermett asszony volt, két tehénkét vettek. Nagy volt a kert, de mind a három gyerek ment lucernát forgatni, meg vizet hordani a völgyből a tehénkéknek is, meg a háztartáshoz is. Éa s tehénkék nem ittak ám a vülgyben hazafelé, hanem akkor akartak inni, amikor már felkapaszkodtak a dombra.

Viszont olyan tejük, vajuk, túrójuk volt, hogy az osztálytársak azóta is emlegetik, hogy naluk lehetett jóllakni, abban a szegénységben.

Adtak is el a tejből. Aki vitte a tejet, azon volt a szandál, de időben haza kellett érni, hogy a másik tudjon iskolába menni benne.


Nagyon nehéz lehetett. Mint ahogy most is nehéz a nyomor.

És én nagyon félek, hogy ide visszasűllyedünk.

Jó, nem volt tv, volt egy Arany kötetük, azt a mai napig tudják kívülről a "gyerekek".


Sajnálom ezt a népet. Akkora a szakadék, és a gazdagoknak "NEM JÁR" annyival több!

2012. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es (tegnap 19:20-as) Elég alaposan leírta.

Csak annyit tennék még hozzá, hogy ha megtermeled a zöldségeket, tartasz jószágot, még akkor sem biztos, hogy eszel belőle.

Felénk kiszedik a krumplit még idő előtt (na nem a gazda) A gyümölcsöt leszedik féléretten. A tyúkólból elviszik a tyúkokat. De még a malacot is kilopják az ólból.

Ha ezeket nézzük, igen, vannak akik ingyen jutnak állatokhoz, zöldséghez, gyümölcshöz. Igaz, nem kapják, hanem elviszik és kertjük se nagyon van, ha pedig van, akkor abban nem veteményes, hanem gaz van.

2012. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a városban dolgozol, akkor a bejárás is sokkal drágább."-

Úgy értem, hogyha a vidéki a városban dolgozik, és nem a helyi földeken. Mert akkor meg kell venni a helyközi bérletet is, aminek csak 80 %-át téríti a munkaadó, már ha egyáltalán téríti.

2012. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
12-estől kérdezem, tudja-e, hogy manapság mennyibe kerül 1 tehén? Az sem jön ki 47 e Ft-ból.
2012. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
9-es vagyok. Nem állítom, hogy a zord időjárás miatt nem lehetne itt termelni. De aszály van minden nyáron. Locsolni pedig nagyon drága, illetve nálunk hivatalosan nem is lehet. Nyáron locsolási tilalom van. Fúrt kutam meg nincs.
2012. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 doboszoli ***** válasza:

Tegnap 19:55

És vidéken mit csinálsz hasonló helyzetben?

Elmész ellopni a másét? Esetleg legelni?

Idióta!

2012. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

természetesen.

A válasz nem azt tartalmazta, hogy most (is) könnyű megvenni egy tehenet.

Hanem azt, hogy félő, hogy az a nyomor jön vissza.

(12)

2012. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

én is vidéken lakom,dolgozunk,munka mellett kertezünk

frisset és biztos egészségeset eszek a kertemből

DE!NÁLUNK IS VAN SOK,AKI NEM MŰVELI A KERTET.

szerintem aki akarja,az idáig is művelte,aki meg nem,az mostanság se fogja!Ez az egész akció-lsd tyúk,vetőmag osztogatás-inkább vmiféle akció,mintsem a vidék megmentése.

2012. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!