Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéken hogyan lehet megélni...

Vidéken hogyan lehet megélni 47 000 ft-ból?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy nem gúnyolódásból tettem fel a kérdést valamint tőzsgyökeres városi vagyok, így nem értek a vidéki élet fortélyaihoz sem.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LEaMN..


1:40 nél az hangzik el, hogyan lehet megélni vidéken. Azt érdekelne, hogy ezt valaki legyen szíves fejtse ki bővebben ! Ingyen kapnak az emberek fejenként kecskét, tehenet, malacot meg mindenféle állatot ? Nem kell kőlteni ételre, mert mindenhéten levágnak egy malacot ? Magokkal etetik a tehenet ami minden nap adja a családnak a fél-1 liter tejet/fő ? Akkora kertet adnak mindenkinek, hogy mindennapra meg termelik a zöldséget és a gyümölcsöt ?


Mert ha igen, akkor én lekültöznék vidékre.


2012. febr. 20. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Matolcsi fizetése legyen 47 000...
2012. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem MINDENKI kapjon 1 évig 100000 Ft-ot függetlenül attól, hogy mit dolgozik.
2012. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 doboszoli ***** válasza:
Mivel könnyebb vidéken megélni, mint a fővárosban, vagy egyéb nagyvárosban??
2012. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem meg a videót, mert nem fogom magam (jobban) felidegesíteni.


Azért még válaszolnék, mint tősgyökeres falusi "paraszt".

Rendben?


1. Senkinek nem adnak egy zsebkendőnyi kertet sem, erre felé legalább is nem divat. Másutt is csak az kap, aki elég barna, és igazolást tud vinni a kocsmárostól, hogy kevés a jövedelme.

2. Senki nem ad kecskét, tehenet, baromfit, de még egy kecsekebékát se. Venni kell. A napos csibe tavaly 200-250 forint volt. Kecske cirka 5000, ha elletős, akkor 7-8.

Ló és tehén: egy középkategóriás négyajtós autó ára.

3. Az állatokat etetni kell. Már pedig nincs az az ántikódusss kúúúúrva isssten, hogy egy (két) ember annyit tudjon dolgozni, hogy ezt megtermelje a két kezével. Nem elég napi 10 percet kaszálni, és minden állat gurulósra hízik. Lóf..t! Ehhez kell a traktor. Egye fene: ló, szekér, eke, egyéb szerszámok.

4. Nem tudom, egyesek merre laknak, de a jó kuuuurvaaa ééééletbe, itt ezéééé is fizetni köll!

5. A magot is meg kell venni. Vető krumpli, ha egy családot egy évre el akarsz látni saját termésű pityókával: kb. 10-15 ezer forint. (Ennyiből veszel annyi olcsó szlovák krumplit, ami pont ugyanúgy elég egy évre, és még kapálni se kell, kilója 35 Ft.)

6. Megnézném, ahogy a kormányunk színe-java túrja a földet, miután hazament a napi munka után. Ugyanis a mezőgazdasági munkához idő is kell. Nem kevés. Sok!

Teljes állás mellett egy kis konyhakertnél többet tisztességgel nem lehet megművelni, főleg nem puszta kézzel. Meg persze ezt locsolni legalább kell, elvetemültek még trágyázni, permetezni se lusták. Az sincs ingyen.

7. Megtermelgetek ezt-azt a kertemben. Elmegy vele a fél évem, nincs egy szabad hétvégém. Se körmöm, se bőr az ujjamon. Izomlázam, vízhólyagom annál többet.

Szép, szép, hogy a zsíroskenyér mellé nem kell paradicsomot, paprikát venni, friss zöldség kerül a levesbe. De hogy ez nem elég arra, hogy ha ételre nem telik, akkor legyen ennivaló januártól decemberig, az is biztos.


Mint a fentiekből látszik: az a sza.ros 47 ezer arra nem elég, hogy ne dö.göljön meg a két disznó, a hat tojótyúk, ne száradjon ki a palánta. És megnézném, ahogy a jónép őrli a maga megtermelt búzából a lisztet, hogy őrölje a kenyeret.


A fenti videó korrekt magyar fordítása: Legyen földed, ba+, mert amíg mi vagyunk hatalmon, csak akkor zabálsz, ha magad megtermeled! Me' hogy ételre nem fog telleni, az biztos!



Na, lehet menni harsogni Pöstre, és ordítozni mint a szamár, hogy "Csak a Fidesz!".

2012. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
istenben sem hiszek éppen azért mert nem látom majd ha matolcsai vagy ki megmutatja hogy kell csinálni elhiszem hogy havi 47 ezerrel el lehet kerülni az éhenhalást.
2012. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

első válaszolónak üzenem Matlcsai fizetése 47.000 Ft


/NAP

2012. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Könnyen, mi itt ugyanis nem pénzből élünk. Ha tyúkot akarok enni kimegyek az udvarra és fogok egyet, ha krumplit akkor a kertbe és kiásom, ha be akarok gyújtani legajjalom a fákat.
2012. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Mivel könnyebb vidéken megélni, mint a fővárosban, vagy egyéb nagyvárosban??"


Mért, a városban ha elfogy a pénzed és a boltban nem tudsz vásárolni lerágod az aszfaltot? Vagy hogy tudsz ekkora baromságot kérdezni?

2012. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló nagyon leírta a tutit. Én vidéken lakom, igaz, csak 800 m2-es kiskertem van, és nem szégyellem bevallani, nem műveljük. A férjem napi 10 órát dolgozik sokszor még hétvégén is. Ha itthon van, örül, hogy él, hogy a ház körüli munkákat épphogy megcsinálja (családi házban mindig van férfimunka, a zöldségtermesztésen kívül is), meg lekaszálja a gazt.

Én napi 8-at dolgozom, de van 2 gyerek, nekem sem nagyon van rá időm. Persze kelhetnék hajnali 4-kor, hogy kimenjek kapálni, aztán vigyem a gyerekeket oviba, és menjek dolgozni. Tudom, nagyanyáink megtették, én már ehhez lusta vagyok, bevallom.

Mostanában amilyen időjárás volt Magyarországon nem nagyon termett meg itt semmi. Tavaly a nagy júliusi esőzések miatt állt a víz hetekig a földeken, anyósomnak mindene elrohadt. Örültem, hogy nem áldoztunk rá egy csomó időt és pénzt, hogy bevessük. Egyébként az aszály miatt kevés a termés. Szóval igen, felszántatni pénz kell, a vetőmagnak pénz kell, permetezni, locsolni pénz kell. Ennyiből megveszed a Tescóban azt a kis zöldséget. És rengeteg idő, fáradságos munka még emellett. És lehet, hogy az időjárás meg mindet tönkreteszi.

És nem jár semmi ingyen senkinek. Itt sem.

Arról meg, hogy mennyire olcsó itt az élet? A közeli nagyvárosban az önkormányzat pénzén panelprogram keretein belül felújították az összes lakást. A lakóknak 20 % önerőt kellett betenni. Nekem ki újítja fel a házam? A távhő kedvezményes áfa-besorolás alá esik, a panelosok mégis mindig sírnak, hogy nem tudják kifizetni a fűtést. Nekem 25 (most már 27 %)-os áfával megy a kazánom. Engem mégsem sajnál senki. Ha a városban dolgozol, akkor a bejárás is sokkal drágább. Én nem értem, hogy miért lenne olcsóbb az élet vidéken, mint a városban.

Midig bírtam, amikor milliárdosok próbálják osztani az észt, hogy a szegény embernek hogyan kéne megélnie fillérekből. Azt mondja, ha megkapja a malacot, meg a vetőmagot. Ezt nem egészen értem. Úgy gondolta, hogy ha megkapná? Vagy úgy gondolja, hogy mivel megkapja. Mert tényleg az jön le a videóból, amit a kérdező írt, hogy a vidékieknek ez alanyi jogon jár.

Mellesleg tegyük fel, hogy megtermelem a saját kajámat. A 47 e Ft a rezsire sem elég, és akkor még nem ruházkodtam, nem voltam beteg, és nem fizettem lakáshitelt.

2012. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen ! Nem értem, hogy ezek elméletben alanyi jogon járnak vidéken. Gondolom bemegy a központba az ember megmondja hogy álláskereső és kap egy csomó háziállatot, takarmányt és megokat amivel művelhet meg mindent a kertjében. Elméletben a vitapartnere az ellenfele és nem vágott vissza hogy ez nem igaz, azaz nem jár ez mindenkinek, ebből is az sugalmazódik hogy igaz, mert akkor már mennék is le.


"Ha a városban dolgozol, akkor a bejárás is sokkal drágább. Én nem értem, hogy miért lenne olcsóbb az élet vidéken, mint a városban" ez ellentmondásos, egyébként értettem amit írtál és köszönöm a válaszodat értékes volt, mint ahogyan a 4-es is !

2012. febr. 20. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!