Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó nekünk az unió? Mi...

Miért jó nekünk az unió? Mi előnyünk van még azon kívül, hogy Hegyeshalomnál nem kell lassítani?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 17:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

Alvinos komment pacsiii! :D


amugy leginkabb hatranyunk van belole. ok, hogy a nekunk nem kell vedovamot fizetni, de ugyanigy a tobbi orszagnak sem velunk szemben.


amugy csak szerintem furcsa, hogy evszazadokon at elnyomas alatt eltunk, es amikor vegre onallo orszag lehetnenk, csatlakozunk egy uniohoz?..

2012. febr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Fidesz propaganda (a vége a lényeges: 40 milliárd / 3 év) :

[link]


Gimnáziumi labor, majdnemkész állapotban:

[link]


Emellett gondolom történtek máshol is fejlesztések. Persze én nem látom a gazdasági hátteret, sem közgazdász sem politikus nem vagyok.

2012. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy "akár".


Mondjuk van pincér végzettséged, és nem 100 ezerért bohóckodsz itthon, hanem megtanulsz középfokon németül, és kapsz 1500 eurós fizetést (ez egyik ismerősöm története). Persze elég sok áldozatot kell hozni ezért, de hát magától nem megy semmi. Persze otthon várni a jó melóra könnyebb.

2012. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szóval szerintetek Iskola felújítás és terek felújítása,

"ami persze fontos" és hogy kimehess gályázni, volt az értelme csatlakozni?



Emberek!


Kitártuk az ajtót hogy nyugottan rabolják le a piacainkat, ami azt jelenti hogy negszűnnek a munkahelyek vagy megszűnik a tőkejövedelem, hogy egyre kevesebb a bevétele az országnak és egyre több megy ki.


Ezzel érveltek? Ez komoly?

2012. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Shai-Hulud ***** válasza:

Dezsőke!


A tőkejövedelemhez TŐKE is kell. Az meg nekünk nincs (azaz nem sok van). Ezért vagyunk kénytelenek kinyitni az ajtót.


Ha bejön a tőke, az munkahelyet teremt. Ha kimegy, az munkanélküliséget okoz - lásd Nokia.


Azért a szemüvegnél kicsit távolabb kellene látni!

2012. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

""Dezsőke!


A tőkejövedelemhez TŐKE is kell. Az meg nekünk nincs (azaz nem sok van). Ezért vagyunk kénytelenek kinyitni az ajtót.


Ha bejön a tőke, az munkahelyet teremt. Ha kimegy, az munkanélküliséget okoz - lásd Nokia.


Azért a szemüvegnél kicsit távolabb kellene látni!



Nekem kellene tovább látni?



Haver, Dezsőke, te hol élsz?


Ma nem termelni a nehéz, vagy szolgáltatni, hanem piacot szerezni. Ok hogy bejött néhány multi akik munkahelyeket teremtettek, de az eltőrpűl amellett hogy mennyi piacot húztak le rolunk.


Nem azért nincsenek tőkejövedelmeink, mert nincs magyar tőke a gazdagabb szerencsésebb embereknél, hanem mert egy nyugati multival nem versenyezhet. Az az, nem képes piacot pozícionálni magának. Még azokat a magyar cégeket is kiölték külömböző módszerekkel akik működtek és tőkejövedelmeket termeltek.


Gondolkodj már Dezső, már élelmiszert is bőven importálunk!


nem tudsz lassan a közepes magyar céget sem említeni, nem hogy nagyot ami nem állami.


Milyen jóljártunk!!

2012. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Tanuljatok egy kis közgazdaságtant, és nem fogtok ilyen kérdéseket feltenni.
2012. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

"Tanuljatok egy kis közgazdaságtant, és nem fogtok ilyen kérdéseket feltenni



Na ez volt eddig a leg tényszerűbb és érveken alapuló válasz.


Tényleg.


Mi az ami nem tiszta, abban hogy nem jártunk jól?

Vagy azt tapasztalod hogy csak magyarnak van Bécsben cukrészdája? Valahogy én még egyről sem hallottam.

2012. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Miért tanuljak közgazdaságtant?

Nem azért van ez az oldal, hogy feltegyünk olyan kérdést amire nem tudjuk a választ?

"Szerintem ez a válasz nem volt hasznos..."

2012. febr. 16. 19:30
 20/22 Shai-Hulud ***** válasza:

"Nem azért nincsenek tőkejövedelmeink, mert nincs magyar tőke a gazdagabb szerencsésebb embereknél, hanem mert egy nyugati multival nem versenyezhet. Az az, nem képes piacot pozícionálni magának."


Ne pozicionáljon! Szállítson!

Szabad verseny van. Miért nem hozza be pl. a CBA azt a bizonyos brazil epret, vagy akármit? Ő is megtehetné! Senki nem akadályozza meg benne. Ja, hogy azon nincs akkora haszon, hogy megérné?


Ha kipakoljuk innen pl. a Tescot, akkor majd ki is fogja elmondani a kisnyugdíjasnak, hogy megszűnt az olcsó osztrák tej, de mostmár szabadon vásárolhatja a majdnem kétszer annyiba kerülő magyar tejet?


Igen, tudom, a magyar tej jobb minőségű (persze amíg nem vizezik fel azt is). De azt, akinek csak 100 forintja van baromira nem érdekli, hogy te tudsz egy sokkal jobb minőségűt 120-ért. Előbb EZT a problémát kell megoldani. Majd utána jöhet az, hogy kiirtjuk azt, aki olcsóbban szállít...

2012. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!