Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyikből lehet könnyebben...

Melyikből lehet könnyebben kihúzni egy hónapot? 22 ezer forintból vagy 47 ezerből?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 21:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a "régi" 22000ft többet ért mint a mostani 47000ft
2012. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Kolopele: nem mindenki aki ma közmunkás végzett csak 8 osztályt! És még azt is megkockáztatnám, hogy van a 8 osztályt végzettek között olyan is, aki ha lehetősége lett volna tovább tanulni most országot vezethetne, mert az intelligenciája meglenne hozzá.

Nyilván senki nem azt mondja, hogy elemi iskolázottságúak vezessék az országot, de én kicsit soknak tartom, hogy 36-szorosát kapja egy politikus (csak mert politikus és egyetemet végzett) annak amit ő ad napi 8 óra fizikai munkáért...

2012. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Sz1u ***** válasza:

14:11 kolopele


"Ezen kissé elgondolkoztam, és igazat kell adjak neked."


Köztudott (hmmm... legalábbis kettőnk között), hogy politikailag a szembenálló oldalon vagyunk. De ismét kalapot kell emelnem előtted, amiért belátod a tévedésed.


"Ellenben egy 8 elemit végzett közmunkás nem lehetne az ország élén"


Azért azt se felejtsd el, hogy a fideszes(!) Wittner Mária országgyűlési képviselőnek sincs több, mint 8 általános.


"Matolcsy a segélyhez mérten tette ezt a nyilatkozását"


Szép és jó, csaj az a baj ahogy közölte!


"Lázár volt még az aki elszólt anno egy mondatot, amit szintén azonnal kiforgattak a hiénák, és az emberekhez már csak az a verzió jutott el. Vigyázniuk kellene mit mondanak és mikor, hiszen alig várja az ellenzék hogy lecsaphasson."


Na látod! Ugyanez volt az őszödi beszédnél...

2012. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Vannak diplomás, egyetemet vagy főiskolát végzett munkások is, akik nyelvet beszélnek ! De engedtesség meg hogy aki dolgozik az megérdemli a pénzét és legalább annyit kapjon amiből meg tud valahogyan élni ! A normális fizikai munkát végzők jóval 100 felett keresnek.
2012. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
22%
Wittner Mária csak képviselő, semmi több. Én nem róla beszéltem, hanem a vezetőkről. Mondjuk valóban túlzásba estem kissé amikor csak a 8 elemit végzett embereket neveztem közmunkásnak, minden olyan embertől aki jelenleg rákényszerül erre és mindezek ellenére becsülettel végzi el a munkát, művelt, tanult, intelligens ember csak éppen nem tud jelenleg elhelyezkedni elnézést kérek.
2012. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Sz1u ***** válasza:

19:21 Kolopele


"Wittner Mária csak képviselő, semmi több. Én nem róla beszéltem, hanem a vezetőkről."


Azért akárhogy is nézzük, ott van a "pole position"-ban... (az ország döntéshozó első 386 embere között). Tud nyomogatni három gombot.

2012. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Igen, de azért van múltja is neki, ezt ne felejtsd el. Úgy gondolom éppen ezért tisztelni kell őt. Bár szerintem ezt ne feszegessük, én voltam az aki nem jól fogalmazott a közmunkásokkal kapcsolatban az elején, ezért jött a képbe Wittner.
2012. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem ezt a 8. osztályt végzett,vagy főiskolát,egyetemet végzett, megkülönböztetést.Ba@hatod az iskoládat,szakmádat, ha egyszer nincs rá kereslet,és a kutyának sem kellesz.Nem egy,nem kettő ismerősöm végzett főiskolát,és otthon böngészik az álláskereső rovatot,mert nem tudnak elhelyezkedni,egyszerűen nem kellenek.

Azt viszont végképpen nem értem,hogy akinek ilyen meg olyan végzettsége van,az mennyivel különb ember mint az,akinek 8.osztálya,vagy esetleg csak egy sima érettségije.Az már nem ember?Annak a belét kilehet dolgoztatni az útszélén,árkot ásva,vagy akár havat lapátolva, szaros 47 ezer forintért?

Kolopele hajthatatlanul a munkavállalásra buzdítja a népet,mondván ne neki kelljen fizetni a segélyek java részét.Érdekes.A politikusoktól nem sajnálja a milliókat havonta,nem sajnálja a lakástámogatásokat amik éves szinten az adófizetők pénzéből 2011-ben 324 millió forintba fájt.Nem sajnálja azt,hogy százmilliók vannak elherdálva közpénzből minden sza@@a,de a munkanélküliek támogatásától,egyszerűen remeg.Csak nehogy egyszer a fagyi visszanyaljon,és ne adj isten' ő is havat lapátoljon közmunkásként.

2012. febr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
39%
Erre semmi esély, emiatt ne aggódj. Egyébként meg félreértesz kicsit, mert én nem sajnálom azoktól az emberektől az ideiglenes segélyt akik minden követ megmozgatnak hogy munkájuk legyen, legyen a végzettségük bármi is. Én azoktól sajnálom, akik ezért semmit nem tesznek, de szidalmazni azt tudnak. Megnyugtatlak, volna jó pár politikus akiktől megvonnám az adófizetők pénzén történő támogatásokat. Ha én és még sokan mások munkával érünk el mindent az életben, akkor ők se kapjanak olyan juttatásokat, ami már kimeríti a pofátlanság határát. Kapják meg a munkájukért járó fizetéseket, élvezzenek bizonyos előnyöket is azért, elvégre az országért dolgoznak, de legyen egy ésszerű határ.
2012. febr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem a 47-ből lett 22, hanem a 62-ből lett 47, mivel levették a közmunkások bérét, és a 28-ból meg lett a 22 mivel ennyi mos a szoc segély.

Arról nem is beszélve hogy eddig aki kapott 28-at az még mellette tudott dolgozni még ha feketén is, de most meg kapsz 47-et ami mellett már nem tudsz dolgozni legföljebb hétvégén.

A kormány csak játszik a számokkal.

2012. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!