Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyikből lehet könnyebben...

Melyikből lehet könnyebben kihúzni egy hónapot? 22 ezer forintból vagy 47 ezerből?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 21:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mire költesz belőle. Télen a rezsi sem jön ki ennyiből - átlagos panellakás, felújítatlan tömbben.
2012. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Sz1u ***** válasza:
64%

22:15 Kérdező


"De, egyértelmű."


Huhhh... megkönnyebbültem! :) :) :)


"MSZP alatt nem volt ilyen lehetőség, mégsem volt éhségmenet havonta..."


Már több kérdésnél is írtam, hogy részemről nem az a baj (mivel nem érint), hogy ennyit adnak, hanem ahogy kaján vigyorral a pofájukon előadták, hogy jól meg lehet élni ennyi pénzből.


Lehet (sőt bízom benne), hogy kezd elegük lenni az embereknek Viktor és bandája gyökérségeitől.


Éhségmenet pedig most volt először.

2012. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

ha valaki nem csukja be a szemét a tények előtt, az gondoljon vissza, hogy a minimálbér hogyan emelkedett a Fidesz alatt :)


Az MSZP nem akart emelést szavazni, ki is vonultak az ülésteremből.


Na, akkor miről beszélnek most ???!!!!!!!

2012. febr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

22 ezer Ft-ból !


Ugyanis a kérdés rossz ! Íme a kérdés helyesen, egy álláskereső 22 ezres segélyből szabadon tudna munkát találni jobban vagy 8 óra hólapátolás és egyéb fizikai munka után kapott 47-ből ?


1. esetben. Tudna interjúkra járni, kipihenten, mert azt nézik és nem kell szabadnapot kivenni, mert a közmunka rendes állásnak számít. Tudna egyáltalán délelőtőnként CV-ket írni, ami elég nehéz, mert személyreszabodtan kell megírni az önéletrajzot és a motivációs levelet is és ha össze van csapva, akkor azt észreveszik és kapásból be sem hívnak, ha dolgozól időd, energiád sincsen. esélyed sincsen erre !


Az utazást a munkaügyi központ téríti meg, ha dolgozól senki sem és még bérletet is kell venned a munkahelkyedre, ez már 10 000 Ft, tehát maradna 37 ezer Ft.


1Esetben otthon max 2db könnyű és kevés kajával ki lehet húzni, ami lehet 70ft-os zacskós leves Teszkós is. Vagy mehetsz ingyenkonyhára, de ha dolgozól, nem tudsz menni oda sem, nem beszélve arról, hogy ha fizikai munkát végzel és nem akarsz összeesni az éhségtől, mert akkor kirúgnak enned kell jóval többet és tápértékben gazdagabb ételt, ami több pénzbe kerűl !


Többet fogyasztod a vizet, mert többet kell tisztálkodni és mosni is és a ruháid is jobban kopnak, venni kell a hóba bakancsot és új cipőt mert hamar elhasználódik, ahogyan a ruháid is, ami nem lenne probléma ha normális fizetést kapnál egyébként.


Mentálisan eléggé megviselő a munkakörűlmény és a társaid mentális állapota is és elveszi akedved a munkától az a zsebpénz amit érte kapsz.


Második esetben nem tudsz interjúkra menni és telefonálni vagy CV-ket írni mivel dolgozól és otthon kimerűlten este már nem lehet csinálni semmit, nincsenek bennt a cégek.


Ha a levonásokat, azaz a járulákos költségeket nézed, ez rosszabb mint a 22 ezer Ft, nem is beszélve, hogy lényegében bár dolgozól, de valódi munkát kellene keresned, nem igaz.

2012. febr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezen a kijelentésen nem háborodik fel,sőt......az vagy nagyon gazdag,és halvány fin@ja nincs a napi megélhetési gondokról,vagy egy eltartott ingyenélő,akinek szintén fin@ja nincs pl.mennyibe kerül egy kiló kenyér.Erre csak ezt tudom válaszolni.Normális éppeszű ember természetesen felháborodik,amikor ezeket a dolgokat olyanok szájából hallja,akik havonta milliókat kaszálnak.

Ez vonatkozik KOLOPELE barátunkra is,aki sérelmezte,hogy a közmunkás havi 47 ezer forintért nem dolgozott valami nagy lelkesedéssel,a minusz 10 fokban,havat lapátolva.

2012. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
Ok, rendben van, csak hogy a gond ott kezdődik hogy sokan még csak munkát sem keresnek, és fel vannak háborodva a közmunkán, sőt már azon is hogy egyáltalán dolgozniuk is kell. Nem mindenki keres olyan elánnal munkát mint azt itt sokan gondolják, tudnék mesélni a környezetemből is. Mégis, 8 elemivel (többet nem néztem ki a lapátolókból) milyen munkát szeretnének, ami jól fizet? Ez egy lehetőség hogy az ilyen emberek keressenek legalább valamennyi pénzt, még ha nem is sok. Legalább dolgoznak, és nem mi fizetjük a segélyüket. Az meg hogy valaki mint én is nem vagyok ilyen helyzetben arról főként én gondoskodtam. Nem kellene hasonlítgatni a különböző kvalitású embereket, főleg nem összemosni. A lehetőség mindenki előtt adott, hiába is mond bárki mást. Nagyon sokan tehetnek arról hogy csak közmunkásoknak valók. Lehet sértődni, lepontozni.
2012. febr. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 doboszoli ***** válasza:
88%

Építsünk egy kétszintes házat!

Egy téglából könnyebb, vagy háromból?

2012. febr. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele nem közpénzből él (gondolom, remélem), őt nem kéne belevinni ebbe az egészbe. Ha valaki megdolgozik a pénzért, legyen vele boldog.

A baj inkább az, amit valaki ide beírt, Zsiga elvtárs fizetései, ami havi 1.7 millió havonta KÖZPÉNZBŐL, mialatt kifejti hogy meg lehet élni 47 ezerből. Ami persze ugyancsak közpénz. De szerintem fontosabb és hasznosabb lehet ilyenkor a hólapátolás mint a politikusok pofázása, mégis a 47 ezerért havat lapátolók húzzák a rövidebbet!

2012. febr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
22-ből! Mert azt kétszer is meggondolja hogy elissza vagy elgépezi-e. Legalábbis nálunk és tisztelet a kivételnek.
2012. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
15%
"De szerintem fontosabb és hasznosabb lehet ilyenkor a hólapátolás mint a politikusok pofázása, mégis a 47 ezerért havat lapátolók húzzák a rövidebbet!" Ezen kissé elgondolkoztam, és igazat kell adjak neked. Amit én láttam lehet egyedi eset is. Ellenben egy 8 elemit végzett közmunkás nem lehetne az ország élén, míg fordítva igen. Ezt azért ne felejtsük el. Havat lapátolni mindenki tud, aki nem beteg, tárgyalni, kommunikálni, országot irányítani viszont nem valószínű. Mint már írtam is, Matolcsy a segélyhez mérten tette ezt a nyilatkozását, a valós szöveg nem úgy szólt mint ahogy a médiák közölték. Persze azt azért nem értem miért ilyen ostoba valaki hogy benyög egy ilyen mondatot miközben az emberek nagy része rosszul él, nem talál munkát, hiszen a média, az ellenzék úgyis ráharap azonnal. Lázár volt még az aki elszólt anno egy mondatot, amit szintén azonnal kiforgattak a hiénák, és az emberekhez már csak az a verzió jutott el. Vigyázniuk kellene mit mondanak és mikor, hiszen alig várja az ellenzék hogy lecsaphasson.
2012. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!