Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tart örökké a Kádár-kors...

MladaBosna kérdése:

Miért tart örökké a Kádár-korszak iránti nosztalgia? nol.hu/archivum/archiv-492481

Figyelt kérdés

Erre a rendszerváltás-óta már"slágerré"minősülő kérdésre borzasztóan egyszerű a válasz.


Azért sírja vissza a nép a Kádár-korszakot mert jobban élt a Kádár-renszerben mint azóta bármikor. A saját bőrünkön érezzük a változást...m e g é l h e t é s.


És, hogy meddig tart az örökké?


Amíg jön egy új Kádár János!


2012. febr. 14. 10:54
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Kedves 16:05 Ez nem igaz. Egy személyes példa:az én nagypapám nem volt lusta se nem képzetlen.Asztalos volt,és igaz rengeteget dolgozott,de jól éltek.Teljesítmény bérben dolgozott a TSZ mellékágában,és többet keresett mint a TSZ elnök. Hogy írhatsz ilyesmit? Honnan veszed a bátorságot,hogy másokat lustának vagy képzetlennek titulálj? Biztos,hogy voltak olyanok is akik egész nap ültek munka címén,de ezt nem általánosíthatod.
2012. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

"Biztos,hogy voltak olyanok is akik egész nap ültek munka címén"

Na ebben a nagy demokráciában vannak csak ilyenek... az egész közalkalmazotti szféra ilyen, ülnek munka címén és tartják a markukat...

A Kádár-rendszerben mindenki dolgozott aki akart, most meg más sincs, csak a vállalkozók gazdagítása és a szegények lehúzása. Minden ami ebben az országban van az előző rendszerben épült, azóta csak tönkrementek dolgok, és tele lettek az "üvegzsebek", de javulás egy szál se.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem elegem van a 20 év óta reformálók szakértelméből. És előre csak akkor jutunk majd, ha nem a tolvaj tiltja másnak a lopást ebben az országban.

2012. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!