Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány baloldali szavazót...

Hány baloldali szavazót mozgósít a "szélsőjobboldali veszély"?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, téged mennyire nem mozgósít, hanem saccold meg, hány kiábrándult baloldali biztatható szavazásra a "szélsőjobbra" hivatkozással.
2009. jún. 3. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Nemcsak baloldalikat, de minden normális embert mozgósít a szélsőjobb veszély. Elfogadhatatlan, hogy alig 60 évvel azután, hogy magyarok tömegesen zsidókat gyilkoltak, ismét magyar nyilas és horthysta csürhe menetel az utcákon nyilas jelképek alatt.
2009. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

1. nem nyilas jelkép, jó lenne ha utánanéznél

2. nem csürhe, sokkal fegyelmezettebbek mint a magadfajták

3. remélem majd akkor is ezt mondod, amikor a mokkák kirabolnak, meg leöldöklik a családodat

2009. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Baloldali szavazatszámokra szerettem volna rákérdezni. Nem elemezném, hogy a "szélsőjobb" mennyire ilyen vagy olyan, tudjuk, hogy a pártmarketing hogy működik (nem ragaszkodik a higgadt tényelemzéshez). Tehát az a kérdésem, hogy hány darab kiábrándult baloldali szavazó szavaz mégis balra, ha a pártmarketingje szerint "szélsőjobboldali veszély" van?
2009. jún. 3. 08:41
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

"nem nyilas jelkép, jó lenne ha utánanéznél"


De az. Ne csak WaSS Albínó ponyvaíró háborús bűnöst olvasd, hanem tanulj is egy kicsit.


"nem csürhe, sokkal fegyelmezettebbek mint a magadfajták"


Figyelmezett gyilkos banda.

2009. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

"Elfogadhatatlan, hogy alig 60 évvel azután, hogy magyarok tömegesen zsidókat gyilkoltak, ismét magyar nyilas és horthysta csürhe menetel az utcákon nyilas jelképek alatt."

Gyönyörű mondat, amiben nincs semmi értelem...

1. Ha nem 60, hanem mondjuk 115 éve történt volna, akkor elfogadható lenne egy ilyen, HA megtörténne?

2. Nem a magyarok gyilkoltak tömegesen zsidókat, hanem egyes magyar és nem magyar emberek egész Európában abban az időben... PL. a megszállt Franciaországban is voltak kollaboránsok, mégsem mondja senki, hogy a franciák tömegesen zsidókat gyilkoltak.

3. Aki ismeri a történelmet az tudja, hogy a nyilasok nem igazán kedvelték Horthyt... Mi több, a háború után fel sem merült Horthy felelősségre vonásának az ötlete, békésen halt meg Portugáliában... ugyanis Horthy volt aki nemet mondott a megszálló németeknek és megakadályozta a budapesti zsidóság deportálását! Tehát nyilas ÉS horthysta nem létezik!

4. 1956 utáni kommunista híradásokban és indoklásokban szerepelt a forradalmárok megjelölésére a "nyilas és horthysta csürhe" elnevezés... Elfogadhatatlan, hogy alig 52 évvel azután, hogy vérbe fojtottak egy magyar forradalmat, még mindig ugyanazokkal a klisékkel bélyegezzük meg a magyar érzelmeket!

5. Azért, mert a társadalom MINDEN szegmensében lehet találni IQ fighter hülyéket, akik odacsapódnak bárhová, attól még nem kéne egy mozgalmat néhány elvakulttal azonosítani, akik nincsenek is tisztában valódi értékekkel... Nem szép dolog.

6. Ahogy az sem, hogy egy jelképet egyetlen negatív hatású dologgal, mozgalommal mosunk össze! Lásd Árpád sáv és nyilasok! És így rémísztgetünk embereket, mintha az a dolog térne vissza!

2009. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

"Ha nem 60, hanem mondjuk 115 éve történt volna, akkor elfogadható lenne egy ilyen, HA megtörténne?"


Az idő gyógyítja a sebeket. A magyarok beteges zsidóüldözése érzelmeket kelt manapság is, mert kevés idő telt el. Viszont mondjuk a mongolok kegyetlenkedése a XIII. század folyamán ma már csak szimpla történelmi tény. A magyarok zsidógyilkolászata is az lesz 100 év múlva.


"Nem a magyarok gyilkoltak tömegesen zsidókat, hanem egyes magyar és nem magyar emberek egész Európában abban az időben..."


A legitim magyar kormány tette, ez a lényeg. Az egész magyar állam bűnös. Nem egyes magyarok tették, hanem az egész magyar állam.


"Aki ismeri a történelmet az tudja, hogy a nyilasok nem igazán kedvelték Horthyt..."


Voltak kis nézeteltéréseik. Végülis Horthy 50-szer több zsidótb gyilkoltatott le, mint Szálasi.


"Mi több, a háború után fel sem merült Horthy felelősségre vonásának az ötlete, békésen halt meg Portugáliában..."


Felmerült, de Sztálin megvédte taktikai okokból.


"ugyanis Horthy volt aki nemet mondott a megszálló németeknek és megakadályozta a budapesti zsidóság deportálását"


Miután a vidékeiket a halálba küldte, a budapestieket megvédte. Micsoda derék ember!


"Tehát nyilas ÉS horthysta nem létezik!"


Azért szépen együttműködtek.


"Elfogadhatatlan, hogy alig 52 évvel azután, hogy vérbe fojtottak egy magyar forradalmat, még mindig ugyanazokkal a klisékkel bélyegezzük meg a magyar érzelmeket!"


Az idegelleneség, a gyűlölködés, az emberirtás a magyar érzelem? Ha igen, akkor pusztuljon a "magyar érzelem"!


"Azért, mert a társadalom MINDEN szegmensében lehet találni IQ fighter hülyéket, akik odacsapódnak bárhová, attól még nem kéne egy mozgalmat néhány elvakulttal azonosítani, akik nincsenek is tisztában valódi értékekkel..."


Az újnyilasok (Jobbik, stb.) maguk az elvakultság, az abszolút gonosz.


"Ahogy az sem, hogy egy jelképet egyetlen negatív hatású dologgal, mozgalommal mosunk össze! Lásd Árpád sáv és nyilasok!"


Az árpádsávos rongyot a nyilasok emelték ki és tették jelképpé kb. 70 éve, azóta is a szélsőjobb jelképe. Érdekes, hogy pl. kedvenc Horthyd sem használta, mert nem akart még ő sem egy szélsőjobb jelképpel azonosulni. Horthy is magyarellenes volt? A nyilasok előtt az árpádsávos zászló szimplán egy volt a sok magyar történelmi zászló közül, semmi egyéb.

2009. jún. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves eddigi válaszadók! Nehéz eldönteni, hogy vitátok véres párbaj vagy páros vérbaj-e. Az biztos, hogy nem sok köze van a kérdéshez. Írjatok ki saját kérdést, és folytassátok, én is szívesen hozzászólok a megfelelő helyen. Annyi kiderül válaszaitokból, hogy 1 jobboldali szavazót nem mozgósít a "szélsőjobb veszély", 1 baloldali választót pedig rendkívül. Mit mondhatunk a többi (baloldali) választóról? A jobboldali de Jobbikellenes választók nem számítanak e kérdés keretében, mert ők nem fognak csak ezért balra szavazni.
2009. jún. 3. 09:30
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Én eddig a baloldalra szavaztam, és ennek ellenére engem olyannyira nem mozgósít a szélsőjobbos "veszély", hogyabszolute nem megyek el szavazni (pedig eddig mindig szavaztam). Én nem a baloldalból ábrándultam ki, hanem magából a politikából
2009. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Én sem megyek szavazni most.Egyrészt egyik párt sem szimpatikus,másrészt az a véleményem,hogy teljesen mindegy,kik ülnek az EU-parlamentben,és milliós fizetésért mennyit jártatják a szájukat.Az ő szavuk nem sokat ér,az történik,ami a nagyországok érdeke.

Azt pedig,hogy jövőre,amikor lesz valódi tétje a szavazásnak,kire szavazok,ma még nem tudom.

2009. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
én világéletemben jobboldalra szavaztam(na mondjuk nem fordult még elő nagyon sokszor), ahogy a családom is... eddig fidesz,majd tökmindegy alapon,csak ne a fidesz legyen, mdf voksolók voltunk....de most,hogy a jobbik utat tört magának és megismertette az eszméit az emberekkel, az egész családom mindenféle előzetes megbeszélés nélkül lett jobbikos, még a 60 és 70 éves nagyszüleim is...ez nemrég derült ki egy vasárnapi ebédnél...addig abban a hiszemben voltam, hogy fideszre szavaznak
2009. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!