Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik erősödésére hivatkozv...

A Jobbik erősödésére hivatkozva népszerűbb lesz jövőre az MSZP és az SZDSZ?

Figyelt kérdés
Ha a "fasizmus" elleni harc élére áll e két baloldali párt, jövőre akár nyerhetnek újra?
2009. jún. 2. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Jövőre akármelyik párt nyerhet,mert egy év alatt sok mindent történhet itthon és a világgazdaságban is.
2009. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kártyát már annyiszor feldobták és eljátszották ezek ketten, hogy remélhetőleg már a társadalom többsége csak röhög rajta, és nem veszi komolyan! Aki mégis, annak ajánlom, ha annyira retteg a "fasisztaveszélytől", hogy nem tud nyugodtan aludni, akkor el lehet menni kevésbé "veszélyes" országba
2009. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A "fasizmus erősödése" kb. senkit sem érdekel Magyarországon 2009 kora nyarán, és eléggé valószínűtlen, hogy ez a helyzet megváltozna jövő tavaszig.


Én nem vagyok szélsőjobb-szimpatizáns, de lassan ott tartok, hogy rájuk szavazok csak azért, hogy a fasisztázóknak borsot törjek az orruk alá.

2009. jún. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fasizmusveszély tényleg senkit sem érdekel?

Beszélgettek néha másként gondolkodókkal is?

2009. jún. 3. 07:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

T. kérdező, nem tudom, mennyi idős lehetsz, ezen az oldalon sok a fiatal, akik nem emlékeznek 1990-re.


Szóval 1990-ben megvolt az első választás, amellett kitört a szólás- és sajtószabadság. 1990 nyarán tehát a volt MSZMP-s "értelmiség" és "újságírók" részéről megkezdődött az Antall-kormány fasisztázása. Hogy ők így fasiszták, úgy feudálisak, amúgy akarják visszahozni a királyságot, emígy akarják kiirtani a zsidókat. Aki ebben az országban él és valamelyest figyeli a sajtót, az 19 éve élvezheti nap mint nap a szóáradatot arról, hogy a fasiszta Antall, a fasiszta Boross, aztán a fasiszta Orbán milyen szörnyű rémtettekre készül. 1998-2002-ben a sajtó amikor éppen nem Orbánt hasonlította Hitlerhez vagy Torgyánt Mussolinihez, akkor olyan cikkekkel volt tele, hogy "most megtanulunk félni" meg "a bőröndömön ülök, és rögtön elmenekülök az országból, ha kitör a fasizmus".


19 év elég volt a fasisztázásból meg a bőröndön ülésból, meg a rettegésből. Egyszerűen torkig vagyok vele, és valószínűleg nem egyedül az országban. Az ország kb. 70%-a torkig van azzal, hogy aki nem az MSZMP utódpártjának híve, azt lefasisztázzák.


A maradék 20-25%-nyi, átlagosan 65 éves szocival pedig nem kell foglalkozni, képezhetetlen debilek.

2009. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagyokos elemzők ezt mondták: az szdsz-nek kimondottan a hátrányára vált az, hogy a választási plakátján magát a Jobbikkal hasonlította össze (ki legyen a hamradik erő?), saját maga ellen hajtotta a malmot. Tehát nem valószínű, hogy miattuk lesz népszerűbb.


Valamint a másik dolog az, amit a fenti hozzászóló is említett: ebben az országban mindig mindenkit fasisztáznak, aki egy kicsit is jobbat akar az mszp-nél.


Az mszp fő szavazóbázisát az idősek adják, a fiatalok körében nagyon alacsony a támogatottságuk. Az idősek szépen lassan de biztosan meghalnak, folyamatosan veszteni fognak a támogatottságuktól. Alig van olyan épeszű fiatal, aki a mai helyzetben az mszp-re szavaz. Szóval én nem tartok az erősödésüktől, én biztosra veszem a jövő évi fidesz győzelmet és azt, hogy a Jobbik bekerül a parlamentbe.

2009. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy milyen propagandát lebegtetnek meg, de az MSZP az elmúlt időben annyi mindenbe belebukott, lásd Gyurcsány utódlása meg hasonlók, hogy elvesztették a hitelüket. Mondhatnak akármit (remélhetőleg) már nem fognak nekik sokan hinni.

Emellett a Jobbiknak is elég erős a támogató köre, ezért elvisz sok szavazót, aki egyébként valószínűleg pont erre a két pártra szavazott volna.

Emellett még bármi megtörténhet, de olyan elsöprő győzelmet biztos nem aratnak, mint 2006-ban.

2009. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!