Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én jelenleg hova tartozom...

Én jelenleg hova tartozom Magyarországon? (lent)

Figyelt kérdés

Középosztály, vagy alsó középosztály vagy még lejjebb?

Munkám után 120 ezret kapok kézbe, van egy kis lakásom, autóm nincs (jogsim se), egyedül élek, hitelem nincs, számlatartozásom nincs. Nyaralni nem voltam évek óta, bár a Balatonra le tudnék menni egy hétre ha nagyon akarnék.


2012. febr. 8. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem te a nagyon alsó középosztály.
2012. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csóró, és fényévekre a középtől.
2012. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az nem jó :/
2012. febr. 8. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
erösen az also középosztályba tartozol,de ne aggódj hamarosan több fokkal lejjebb leszel
2012. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az éhbérért dolgozók csoportjába tartozol.

De ezt a besorolást semmiképp ne vedd sértésnek.


Ökörköri

2012. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást :D
2012. febr. 8. 19:19
 7/10 anonim válasza:

Szerintem sem tartozol a középosztályba, de ennek megítélése azért eléggé szubjektív.

Nálam a középosztály, akinek van saját tulajdonú lakása, 1 db autó, hitel nem kizáró ok, feltéve, hogy tudják fizetni, és évente 2 hétre el tudnak menni nyaralni, még ha családosak, akkor is. (pl. valamelyik tengerpartra, és ott nem csomagolt hazain meg konzerven élnek).

2012. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Miért fontos ez neked?

Mert szerintem nem az a lényeg ,hogy hova tartozok és mivel dicsekedhetek, hanem az ,hogy többnyire jól érzem magam a bőrömben ,felhőtlenül tudok nevetni és ha inspirációt érzek nevettetni,bízom a magamban és derüsen nézek a saját és a családom jövője elé. Az is nagyon fontos nekem ,hogy egy csomó embernek benne van a telefonjában a számom . Mert számítanak rám . Az emberségemre és a (szak-)tudásomra.

Hogy aztán kik milyen csoportba, rétegbe, statisztikákba pakolásznak engem az már az ő dolguk... váljon egészségükre nekik!Áldja meg őket a húsdaráló meg a krumplispalacsinta!

:)

2012. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez Magyarországon bőven a középosztályt takarja, sok tanár még ennél is kevesebbet keres, és ők is a középosztály részei. Ne törjön le a pestiek véleménye, ez vidéki városokban a középosztály közepét jelenti. Fönn tudod tartani magad, adózol, béredből élsz, nem segélyekből, van otthonod. Ha a béreket nézzük az országos átlagbértől sem marad el sokkal.

2011 évben: "Nemzetgazdasági szinten az átlagos - családi kedvezmény nélkül számított - nettó kereset 139.800 (ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 99.100, a szellemi foglalkozásúaké 181.500) forint volt, 5,6 százalékkal magasabb az előző évinél." A pesti adatok torzítják az értéket, mert ott jóval magasabbak a bérek.

2012. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel van saját lakásod, az alsó középosztályba tartozol. Az "alsó középosztály", azaz kispolgárság, nem a középosztály része. Csak a neve kicsit megtévesztő. A kispolgárok a proletárok és a középosztály közötti réteg.
2012. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!