Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ki számít...

Nem dávid kérdése:

Magyarországon ki számít középosztálynak?

Figyelt kérdés
aki 150felett keres van autója meg saját háza?
2012. febr. 8. 13:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Én középosztálybelinek tartom magamat. Először is nincsen adósságom. Van 3 családi házam 2 autóval. Van 4 traktorom teljes munkagép felszereléssel. Van 50 hektár saját tulajdonú földem. Van 20 hektár erdőm. És 8 számjegyű megtakarítással rendelkezem Forintban.
2012. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első válaszoló kicsit félreértette a középosztály fogalmát. A középosztály az, aki nem szegény és nem gazdag, nagy általánosságban. Nem éhezik, nem nyomorog, nem nélkülöz, de nincsenek nagyobb értékű ingatlanai, megtakarításai, nagyértékű vagyontárgyai. Elvileg ez a réteg alkotja a legtöbb európai ország többségét.
2012. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak Magyarországon mondjuk egy netto 120-130ezres fizetést is be kell osztani nagyon. Pedig itt 70-80ezres keresnek az emberek. Tehát ha valaki ne nyomorogjon minimum 150ezret kell keresnie.
2012. febr. 8. 14:01
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Első, te nem középosztálybeli vagy, hanem földesúr :D. Elmegyek a földedre jobbágynak :D.
2012. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
70-80 ezreket keresnek? Kik? Hol? Az én ismerősi, baráti körömben senki nem keres 200.000 Ft alatt, pedig nem vagyunk atomtudósok, hanem egyszerű, diplomás emberek. A középosztály szerintem is az aki 150.000 vagy afölött keres nettóban, illetve nincsenek adósságai, rendelkezik saját, tehermentes ingatlannal, autóval.
2012. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

A közposztály attól közép hogy közepes feltételrendszerben él.


Középkategóriás autó: passat, avensis, stb 5-6évente csere

Közép ház: 120m2 kertes saját tulajdon

Közepes bútorozottság ás műszaki tartalom

Közepes pihenés, het hétvégenkénti hobbi, és évi legalább egy allin exlusive mediterrán 2 hetes üdülés

Stb stb

2felnőtt / 2 gyerek

Közepes megtakarítások, kb 5-10millió


Ehez kb 5-600e havi nettó szükséges.

2012. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Többféleképpen meg lehet határozni a középosztály fogalmát.

A hagyományos értelemben vett középosztály a munkajövedelméből él, alapvetően városban, telik neki szórakozásra, tanulásra, művelődésre, utazásra.

Most ha abból indulunk ki, hogy az operába egy jobb helyre 10-12 ezer a jegy, akkor kb. az a középosztály, aki azt meg tudja fizetni. Például én nem, mert nekem csak az ezerforintos karzatra telik :D


Ez a réteg viszont ma Magyarországon egyre csökken. Mivel a munkajövedelem az elmúlt időszakban sok helyen nem követte az inflációt, így azok, akik 10 éve a fenti meghatározás szerint középosztálybelinek számítottak, mára lecsúsztak és sokszor megélhetési gondokkal küszködnek.


Így aztán mostanában kezdenek bevezetni egy új középosztály-fogalmat a köztudatba, mégpedig azokat, akik nem nyomorognak, már középosztálynak tekintik. Ma ha egy négytagú család 300 ezerből él, azt mondják rájuk, középosztálybeliek. Holott az első meghatározás alapján ez távolról sem igaz. Például ez a család nem fog gond nélkül kiadni 50 ezret egy operára még akkor sem, ha amúgy szeretik.

2012. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

""70-80 ezreket keresnek? Kik? Hol? Az én ismerősi, baráti körömben senki nem keres 200.000 Ft alatt, pedig nem vagyunk atomtudósok, hanem egyszerű, diplomás emberek


Te ugye Bp i vagy?


Az az kb az ország 20% nál ez a helyzet, persze ott is csak a 20% max 40% ánál.


Keleten ennek max a 60% át kapod meg.

2012. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Ma már leginkább az adózók, a bérből, fizetésből adózók szűk rétege.
2012. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Láttam a szemét szomszédot!

Képzeljétek, parizer volt a vajaskenyerén, és milyen vastagon volt kenve! Na ő már igazi közép!



Sajnos itt tartunk.

2012. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!