Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ki számít...

Nem dávid kérdése:

Magyarországon ki számít középosztálynak?

Figyelt kérdés
aki 150felett keres van autója meg saját háza?
2012. febr. 8. 13:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%

"Te ugye Bp i vagy?


Az az kb az ország 20% nál ez a helyzet, persze ott is csak a 20% max 40% ánál.


Keleten ennek max a 60% át kapod meg."


Igen, az vagyok, de ez miért kérdés? Munkámból kifolyólag sokat járok vidéki városokban és látom azt, hogy a sok nyavalygás ellenére, azért messze nincs akkora szegénység, mint ahogyan azt sokan be próbálják állítani! Nem beszélve a sok adóelkerülőről, akik sírnak mindenért, hogy így a minimálbér meg úgy, közben meg a kétszeresét megkapják zsebbe! Biztos vannak valóban szegények is, ezt nem is vitatom, de akkora probléma nincs az országban, mint ahogy sokan beállítják! Lásd be te is, hogy Magyarországon az emberek szeretik sajnáltatni magukat, és itt a fórumon is arról megy a verseny a fórumozók között, hogy ki a szegényebb. Nem egy vidéki ismerősöm úgy szid mindenkit, meg panaszkodik, hogy milyen sz*rul él, közben meg csak autóhitelre 56.000 Ft-ot költ, de hivatalosan a fizetése minimálbér! Akkor most hogy is van ez? A bevásárlóüzletek, ruhaboltok, plázák, piacok tele vannak vásárló emberekkel, az utazási irodákban már most alig van hely egy két népszerűbb nyaralási célpontra. Messze nincs itt akkora baj, mint amekkorának van mondva!

2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Férjem 170 nettót keres és mégis nyomorgunk. 3 tagú család.

Na ezt hogy???? Abszolút nem gondolnám magunkat középosztálybelinek.

jócskán 200 ezer felett nevezném annak.

2012. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

"aki 150felett keres van autója meg saját háza?"


Honnan lenne saját autód és házad, ha 150-et kapnál kézbe? Bérelhetnél vmit, vagy hitelre vehetnél egyet, meg vmi fostalicskát lízingelhetsz ennyi pénzből. Soha az életbe nem szedsz össze elég pénzt egy saját autóra, ami mondjuk másfél-2 milliónál többe kerül, meg egy házra. Ez nem középosztály...

2012. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

"aki 150felett keres van autója meg saját háza?"


A 150 felettel egyetértek, még az autóval is, de az is csak a hosszabb utaknál fontos, városban nem, viszont a ház felesleges. Emberek százezreinek az életét keseríti meg a saját lakás utáni küzdelem, ahelyett, hogy a törlesztők helyett feleannyiért bérelnének egyet.

2012. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Szerintem ma az számít középosztály belinek, akinek a jövedelme az egykulcsos adóval emelkedett. Viktorunk szerint ugyanis annak a célja pont a középosztály megerősítése volt.
2012. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

""Te ugye Bp i vagy?


Az az kb az ország 20% nál ez a helyzet, persze ott is csak a 20% max 40% ánál.


Haverom, én felsőfokú műszaki vagyok szakvizsgákkal stb stb és 120e nettót ajánlottak egy éve, itt egy keleti nagyvárosban. Persze mosolyogtam és mentem tovább.

De sajnos ez a realitás.

2012. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%

Azt hiszem mi talán ebbe beleillünk.

Van autónk, van lakásunk (3 szintes panelben), egy kevés bankkölcsönt még fizetünk, de általában (2-en) ki szoktunk jönni, bár a hó vége néha necces, de nem szűkölködünk annyira, a hűtőben mindig van kaja és ha kell 1-2 dolgot meg tudunk venni.

(2-en egy fizetésből, mert én egyetemen tanulok jelenleg.)



Sajnos Mo-n olyan, hogy "középosztály" nem igazán van, (illetve ha azt nézzük, az 1 kulcsos adóval itt is csökkent a jövedelem, szóval OV szerint mi nem tartozunk a középbe...)

A gazdagok túl gazdagok és a szegényebbek, akik többségben vannak túlzottan is szegények....

2012. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

" felsőfokú műszaki vagyok szakvizsgákkal stb stb és 120e nettót ajánlottak egy éve, itt egy keleti nagyvárosban. Persze mosolyogtam és mentem tovább. "


És miért ragadsz meg egy városban? Miért nem mész oda, ahol a tudásodért kapnál többet is? Vagy gondolom neked is saját lakás mániád van ami röghöz köt! Ez van! A saját városomban nekem is csak nettó 115.000 Ft-ot kínáltak, persze nem bejelentve, de váltottam várost, jelenleg egy nagy multinál vagyok, teljes összegre be vagyok jelentve(nettó 275.000), kapok cafeteriát, céges laptopot és telefont. Itt, barátom, te vagy a hibás, mert képtelen vagy a mobilizációra. Ne várd hogy helyben legyen munka, ha nincs, akkor oda mész, ahol van. Ennyi.

2012. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
43%

16:11-el teljesen egyetértek!


AZ egyik legnagyobb probléma az országban, hogy minden munkanélküli sír, de még 50-60 km-t sem lenne hajlandó költözni a munkahelyért, elvárja, hogy a háza mellé jöjjön. Ilyen nincs, Nyugaton sem!


A témához: a szigorúan európai értelemben vett középosztály szerintem már nem létezik Magyarországon (talán sose volt...)

2012. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%
Hú de rohadt okos ez az utolsó kettő :)! Például az akinek iskolás gyereke/gyerekei vannak, vagy nem tudja eladni a házát/lakását mert nem veszi meg senki, az hogyan költözzön IQ bajnokok? Könnyű azt mondani, hogy költözzön oda ahol van munka, de ha egyszer az illetőnek nincs pénze másik lakásra/házra, vagy albérletre, akkor akármennyire akar, nem tud költözni!
2012. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!