A kapitalizmus végülis a szegények számára is jó rendszer?
Manapság divat a szegény embereket és a munkanélkülieket "a kapitalizmus vesztesei"-nek tituálni, azonban szembe kéne nézni azzal, hogy kapitalizmusban nincsenek társadalmi osztályok és bárki bármire képes lehet, csak pénzhez kell jutnia.
A pénzhez jutáshoz se kell valami különleges születési előjog, csak találni kell olyan munkát vagy üzletet, amivel bevételt lehet szerezni.
Ha már egyszer jön a pénz, onnantól kezdve egyenes az út a jobb életkörülmények felé.
Ez eddig a Földön egy rendszer alatt se volt megvalósítható.
Mindezek mellett azt is figyelembe kell venni, hogy mégha nem is tud előre jutni egy szegényember akkor is a kapitalizmusban legalább csak a szegények a vesztesek. A kommunizmusban mindenki vesztes.
Igaz, nem minden ingyen lenne. Mondjuk nem lenne olyan ember, aki a szegénységi küszöb alatt élne, annyi lenne a segély.
Bizonyos mentalitású emberek azt sem becsülnék meg amijük van, mert úgyis megkapják a minimumot és nem halnak éhen. Elveszne a túlélés akarata és ezek az emberek NEM foglalkoznának olyan dolgokkal, ami "magasabb szellemi szintre" emelné őket, mert ott a Való Világ meg a PC játékok és a 2perc.blog.hu, a kocsma és hasonlók.
A kérdésedre pedig válaszul: A mentalitásból következik a szegénység. A tanulás ingyen van, mégsem teszik.
Az embereknek nem segély kell, hanem munka, és tisztességes fizetés. Erre kell lehetőséget biztosítani. Aki nem akar dolgozni, az meg nem dolgozik, ennyi.
A tanulás ingyen van, de a taneszközök nincsenek, valamint aki dolgozik, annak ideje sincs mindenkinek. Mondhatod hogy kifogás, de attól még igaz.
Az embereknek nem segély kell, hanem munka, és tisztességes fizetés. Erre kell lehetőséget biztosítani. Aki nem akar dolgozni, az meg nem dolgozik, ennyi.
Ez nagyon jól hangzik, mintha a politikusokat hallanám. Csak az a probléma, hogy ez lehetetlen. A kommunizmusban mindenkinek volt munkája, mégis megbukott. Nem emiatt, de sokan olyan munkát végeztek ami semmit nem állított elő. Ami nem állít elő, azt nem lehet eladni, nincs belőle pénz,nincs miből fizetést osztani.
A kapitalizmus azért áll fenn ilyen sokáig, mert nem berögzött szabályokra épül, hanem folyamatosan változik.
A munkaerőt az alapján osztályozzák, hogy a társadalom összességének mennyire van szüksége az adott egyén munkájára, ezért van az,hogy bár az árokásás baromi nehéz munka, de nem ér sokat, mert a társadalomnak nincs rá szüksége. 1. Ha nagyon kellene, akkor kiásnák maguknak az emberek,tehát olyan munka amit bárki megcsinálhat(ha adnak egy ásót meg talicskát, kiásom azt az árkot én is vagy bárki-->sokan tudják, nem értékes 2. A gép hatékonyabban kiássa.
Viszont aki a gépet tervezi, az jól keres és megbecsült, mert olyan dolgot csinált ami sok-sok ember munkáját elvégzi. Ugyanezen okból keresnek az irodisták többet a fizikai munkásoknál. Több idő és energia megtanulni amit ők csinálnak. Hidd el, tudom. A szakmunkástanulók egész nap semmit nem csinálnak a "gyakszin", házijuk tizedannyi,mint egy gimisnek. Sok szakmunkás ismerősöm van és ültem már be gyakorlatra nem egy iskolába.
" A tanulás ingyen van, de a taneszközök nincsenek, valamint aki dolgozik, annak ideje sincs mindenkinek. Mondhatod hogy kifogás, de attól még igaz. "
Ezt nem tudom. Én iskolába járok, mellette dolgozom és edzeni járok. Arra van időm, amire hagyok. Van, hogy a buszon tanulok munkába menet-jövet, vagy mosogatás közben odateszem az asztal mellé a könyvet és olvasom. +az elméleti munkákhoz nem kellenek taneszközök,max egy toll meg füzet+gondolkodás,de rengeteg.
# 13/13 -hoz még hozzáteszem, a szegény mentalitást:
Diák(ok): Én nem tanulok, azt a nyálasok csinálják, mint XY.
Tanár: Igen? Majd tíz év múlva XY ül a saját kocsijában, megy a saját házába, önök meg az út szélén, szakadt göncökben hordják a szemetet aprópénzért, szívják a cigit és munka után leugranak a kocsmába, hogy leany**zák XY-t, hogy mekkora szemét, hozzánk sem szól már. Biztos nagyképű lett.
Hogy mi lett a diákokkal, nem tudom,sebki nem hallott róluk azóta, de XY most egy S.-el kezdődő elektronikai üzem magyar telephelyének a marketingigazgatója. A tanártól tudom...
„Ezt nem tudom. Én iskolába járok, mellette dolgozom és edzeni járok. Arra van időm, amire hagyok. Van, hogy a buszon tanulok munkába menet-jövet, vagy mosogatás közben odateszem az asztal mellé a könyvet és olvasom.”
Minden elismerésem. Valószínűleg egy perc szabadidőd nincs. Bár ezzel nem vagy egyedül.
Köszönöm. Van szabadidőm, edzéssel töltöm :)
De a témánál maradva, a kapitalizmussal semmi gond nincs.
A szegénység meg szerintem a mentalitásból fakad vagy abból, hogy nem tud elszakadni az "örökölt" mentalitástól az egyén.
Ajánlom a szegények figyelmébe "T. harv eker - Milliomos elme titkai" és "Bryan Tracy - Főnix szeminárium" című műveit. Én is alulról vagyok, ezek segítettek észhez térni .
Instant pénz? Nem. Instant pénz senkinek nem létezik, de segít :)
„A szegénység meg szerintem a mentalitásból fakad”
Szerintem meg az erőforrások korlátos mennyiségéből, illetve az aránytalan elosztásból. Nem az mondom hogy mindenkinek egyenlő arányban kéne részesülnie belőle, mert az is nyilvánvalóan aránytalan, hogy aki többet dolgozik, az nem kap többet. Valahol a kettő közt lenne az igazság.
Az örök körforgás.
Néhányan túl sok erőforrást birtokolnak, aztán a nép megelégeli, fellázad, háború lesz, kifosztják a vesztest, a győztes jól jár és kezdődik minden elölről...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!