Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik magyar városban él...

Melyik magyar városban él arányaiban a legtöbb roma?

Figyelt kérdés
és mennyi ez a szám?
2012. febr. 5. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nógrád megyében sztem:) salgótarjánban:P

számot passzolom

2012. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Téglás, Hajdúhadház
2012. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp városhoz ragaszkodsz, akkor Karcag, Szarvas és Salgótarjánt valamint Ózdot említeném, de kisebb településeken előfordul hogy csak cigányok élnek, Öcsöd pedig úgy tudom 92% -94% körül van.
2012. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyes falvakban a lakosság fele v. java része roma / pl. Tiszabura, Arló /. A városok közt pedig Ózd, Miskolc jut eszembe.
2012. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, amiket előttem írtak, illetve kiegészíteném a következőkkel:

Havas Gábor szociológussal készült egy interjú, ő úgy nyilatkozott, hogy ma Magyarországon több mint száz gettósodott település van, és még mintegy kétszáz hamarosan menthetetlenül azzá válik. Ezek ráadásul többnyire egymás közelében vannak - elsősorban az ország északkeleti és délnyugati vidékein -, és összeállnak tömbbé, gettósodott régiókká.


Plusz emellett említsük meg Tiszabőt, ami bár falu, de volt egy videó-sorozat az index.hu-n nyáron, és ott a tanárnő azt nyilatkozta, hogy nem emlékszik, mikor járt az iskolába utoljára nem cigány származású gyerek.

2012. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ózd
2012. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

14:55!


Ez az elgettósodott települések listája elérhető valahol?

2012. febr. 5. 15:17
 8/14 tetris ***** válasza:
26%
Van egy Cigánd nevú település, ahol csakis romák élnek.
2012. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Több kutatás is zajlott ebben a témában, hogy a településeinket/ falvainkat különböző mutatók alapján kategóriába sorolják. A Beluszky-Sikos-féle az egyik legismertebb, ők számos mutató alapján statisztikai módszerekkel alkottak egy olyan kategóriát, hogy "rossz munkaerő-piaci helyzetű, fogyó népességű, hátrányos helyzetű, torzult demográfiai-társadalmi szerkezetű kisfalvak". Ide több mint 900 apró is kisfalu tartozik, de ezen belül is az egyik kategória az "igen rossz munkaerő-piaci helyzetű, szegény, de növekvő népességű, kedvező demográfiai mutatókkal rendelkező kisfalvak", amely kategóriába 191 falut soroltak (az általuk kiadott könyvben megvan, hogy melyek ezek, illetve az is, hogy pontosan mely mutatókat vették figyelembe).


Az előbbi idézetet ebből a cikkből másoltam, megéri elolvasni: [link]


Említették előttem Cigándot is, arról egy film is készült még 2000-ben.

2012. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek pedig az index.hu tiszabői videói:

[link]

2012. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!