Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik orszagnak lett jobb az...

Hajdu Peter kérdése:

Melyik orszagnak lett jobb az Unioval, es az Euroval?

Figyelt kérdés
Kina az elmult 20 evben megelözött mindenkit gazdasagi fejlödesben Unio nelkul . Beengedte a gyarto cegeket igy elinditotta sajat ipari fejlödeset , es a vasarlo erejet is .A kereskedelmi cegeket valoszinu nem kereskedni mindenki tud a multik nalunk is tönkre tettek rengeteg kiskereskedöt.
2012. jan. 31. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Németország, Franciaország például nagyon jól járt.

Kína persze, hogy nagy ütemben fejlődik, hiszen alacsony szintről könnyen lehet gyorsan fejlődni. A második világháború után Európában is olyan szintű volt a gazdasági fejlődés, mint most Kínában.

2012. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Kínában tömegek élnek számodra elképzelhetetlen szegénységben, plusz egypártrendszer van, diktatúra.


Attól, hogy rohamosan növekszik a GDP, még nem jelenti azt, hogy jól is élnek az emberek. Van ott is egy szűk elit réteg, és rengeteg szegény.


A nyugati államok pont a jóléti intézkedéseik miatt kevésbé versenyképesek az ipari termelésben.

2012. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 asmosys ***** válasza:
94%

„Tönkretettek rengeteg kereskedőt.”

Aha, jelenleg 100.000 fővel több dolgozik a kereskedelemben.


Kína meg elég beteg példa. Egyrészt innovációk nagy része nem sajátja, ami miatt erősen függ a külföldtől. Nem mindent lehet másolni. Másrészt a hatalmas piacát inkább lélekszámának köszönheti /akiket hamarosan nem fog tudni ellátni energiával, és vízzel/ mert a mai napig 100Ft bruttó az átlag órabér. Ha bezzeg országot keresel, próbálj olyat találni ahol minden körülmény ellenére is meg tudnál élni. Csak pár látszólagosan csábító adat nem jelenti hogy az lenne a követendő példa.

2012. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek sem. Akik addig jól álltak azok is vesztettek rajta, mert csomó támogatást kell fizetniük, akik rosszul azok meg tönkrementek mert többet lopnak tőlük mint amit a támogatás fedez.
2012. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Az Eu gyakorlatilag a versenyképesség növelését tartja fontosnak. Mi kell a versenyképességhez?

Olcsó alapanyag és munkaerő, ez kb a keleti blokk és kiemelkedően mi. Tőke és technológia, ez kb Németország.

Akkor ki is a versenyképes, hát nem mi, hanem a németek.


Az az, az Eu nem más mint az imperializmus kiszélesítése.


Kína meg más tészta, ott nincs környezetvédelem és semmilyen szabály, csak a profit és cső.

A gyerekmunka éhbérérétr általános, stb stb.

A nyugat soha nem versenyezhet Kínával.

2012. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az embereket nemetorszagban nem hiszem . Alltalaban 50-70 markaert aludtam a hotelokban egy ejszakat atutazoban az Euro bevezetese utan 1-2 evre ugyanennyi Euro lett 100% inflacio . Bent az orszagban nem tudom , hogy alakult , de szerintem ott se jobban . Franciaorszagot nem tudom , de lehet , hogy valaki tenyleg nyert ezen .
2012. jan. 31. 12:10
 7/19 anonim ***** válasza:

Még valami!


Az Eunak az lett volna az érdeke hogy a kínai árukat ne engedje be. Viszont akkor mit gyártott volna a nagytőke kínában? Az az, a német nagytőke ott gyárt és hozza hozzánk a szarját. Ennél nagyobb üzlet nincs.

Ebbe pusztúl bele a németeken kívűl minden Eu s ország. Van aki lassabban van aki gyorsabban.

2012. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

"Kina az elmult 20 evben megelözött mindenkit gazdasagi fejlödesben Unio nelkul "


Jó, kövessük akkor Kínát, és holnaptól mi is szüntessük meg teljesen a nyugdíjak, segélyek kifizetését, az állami egészségügyet. Hogy tetszene? :)))

2012. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

""A kérdező kommentje:


Az embereket nemetorszagban nem hiszem . Alltalaban 50-70 markaert aludtam a hotelokban egy ejszakat atutazoban az Euro bevezetese utan 1-2 evre ugyanennyi Euro lett 100% inflacio . Bent az orszagban nem tudom , hogy alakult , de szerintem ott se jobban . Franciaorszagot nem tudom , de lehet , hogy valaki tenyleg nyert ezen .



Kérlekszépen a versenyképességnek ára van.

Azzal hogy euroban számol el Németország hatalmas előnye származik. Ugyanis a többi Eu s országhoz képest magas a technológija és likvidtőkéje sok. Az az, az euro nagyon messze áll a gazdasága fejlettségétől, az az olcsó az árfolyam= versenyelőny.

2012. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, kövessük akkor Kínát, és holnaptól mi is szüntessük meg teljesen a nyugdíjak, segélyek kifizetését, az állami egészségügyet. Hogy tetszene? :)))



A baj ezzel csak az, hogy akár mennyire olcsó a kínai munkaerő és akár mennyire szar a miszemüvegünkönk keresztűl a kínaiaknak, ők 20év alatt meg 10× ezték a reálbérüket. Nekünk meg lekellene mondani a mainak a 60-70% áról.

Ez teljesen képtelen dolog, hiszen a kínai egy olyan piac ami önellátásra van beállva, és csak egy szűk réted fogyaszt importot. Persze az a szűk réteg egy akkora szám, ami Eu s szinten és a világpiaci szinten is tetemes.



Érdekes hogy mi a saját Eus közegünkben nagyon el voltunk és vagyunk maradva, még sem zárkózunk felfelé, hiszen a reáljövedelmeink év 0,9% nőttek 20 év alatt. Amiből ha levesszük a vámmentesség árcsökkentő hatását, és az organikus és technológiai fejlődés gazdasági komparatív hatásait, akkor nem hogy nőttek, de jelentősen csökkentek a reáljövedelmeink.


Ennek is meg van a maga oka.

2012. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!