Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik milyen ideológiát vall?

A Jobbik milyen ideológiát vall?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés alapján merült fel bennem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__261..


2012. jan. 28. 19:52
1 2 3
 21/24 escrogar ***** válasza:
Valóban a rendi állam alapja volt nagyon sokáig, viszont nem volt benne nemzetalkotó tényező a kisnemesség és a polgárság/szabadok/jobbágyság. Ezt azért ma visszahozni kicsit húzós lenne.
2012. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ma, a 21. században én sem értem/tudom, hogyan lehetne ezt megvalósítani manapság... Mondjuk ha a Szent Korona, mint jogi személy, kollektíve az egész nép uralmát jelképezné, de ez mondjuk túl elvont lenne, és gyakorlatban nem is lehetne megvalósítani..
2012. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
nem is kellene gyakorlatban. Ez egy értékrend, akár a hazafiság, vagy patrioitizmus, Akinek nem jön alapból, vagy magától, annak nem lehet megmagyarázni. És jön a böfögés, a röfögés, a nácizás, micisapkázás, stb stb.
2012. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ahjj... A Szent-Korona tan nem értékrend... Hanem egy állami berendezkedésről való elgondolás, amit elég sokáig gyakoroltak is, és igen, abban az időben az egyik legdemokratikusabb berendezkedés a mienk volt, az angol rendi állam mellett. Nem értékrend... Tudod, mi az az értékrend?
2012. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!