Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik hogy áll a kommunizmu...

A Jobbik hogy áll a kommunizmussal?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert nagyon sok helyen(pl. kurucinfós kommentek stb...) látom, hogy folyton komcsiznak, bolsiznak, vörösöznek. Aztán leírnak egy olyan gazdasági programot, hogy szerintem még maga Vlagyimir Iljics is a Jobbikra szavazna, ha élne.

2012. jan. 24. 14:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérdek, kedves kérdező, csak tényleg elég zavaró(persze annak is igaza van, hogy nem kötelező ezeket olvasnom), hogy minden nap ha felmerül egy ilyen téma, akkor vagy a kérdező, vagy a válaszok között előkerül a fasiszta, náci stb. Legközelebb jobban meggondolom mit írok, és finomabban.

Nekem egyébként az a véleményem, hogy tulajdonképpen minden pártnak van valami kis köze a kommunistákhoz, mert mind ugyanabból az ideológiai gyökérből nőtt ki, aminek fontos jelszava az egyenlőség és a (nép)köztársaság. Nem is értem az embereknek miért nem tűnik fel(a jobboldaliaknak sem), hogy nekünk a mai napig egy baloldali államformánk van.

Egyébként nyilván sok a közös pont, de az mind gazdasági kérdésekben. Még a választások idején nézelődtem pártok háza táján, és a Munkáspárt programja, valamint a Jobbik programjának gazdasági kérdései hasonlóak. Mindkettőnek erős szociális programja van. Hasonló a vágy a függetlenség után, és a kelet felé nyitás is. De azt tudni kell, hogy ha egy párt meghatározza magát jobboldaliként (ráadásul radikálisként) semmi kapcsolata nem lehet a kommunizmussal, mert azért az elvárható, hogy a jobboldal ne a marxista-materialista alapon gondolkodjék. Itt a különbözőség, és természetesen a történelmi bűnök hangoztatásán.

2012. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!