Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol volt a nagy EU demokrácia...

Hol volt a nagy EU demokrácia mikor a Magyar érdekeket tiporták sárba?

Figyelt kérdés
Betiltották a Magyar nyelvet, feltartóztatták és kiutasították a Köztársasági elnökünket. És ez csak két eset volt amit hirtelen kiemeltem. Hol volt az EU itt?
2012. jan. 21. 20:46
1 2
 11/20 EagleHUN ***** válasza:
45%
A Sengeni határokon senkit nem lehet föltartóztatni, (nincs is rá ott határőr), a rendőrök (akik határőrökből is lettek), igazoltathatnak de ha nem találnak semmit tovább kell hogy engedjék az illetőt, bárki is az. Erre nincs olyan válasz hogy aznap volt az évfordulója hogy bement oda az egykori szoc Magyar hadsereg, amihez már semmi közünk, nincs szoc sem, sőt hadseregünk sincs. Kíváncsi lettem volna mi történik ha nem áll meg a híd felénél, hanem tovább megy, akkor tuti lett volna visszhangja. Sőt ezt kellett volna tennie, jobban jöttünk volna ki a dologból. Így csak diplomáciai kár ért minket hogy önként visszafordult, mert ha nem volt cselekmény annak következménye sem igen szokott lenni.
2012. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 EagleHUN ***** válasza:
38%

Az EU-t sőt a világot a vad kapitalisták egy szövetsége a globális pénzhatalomnak nevezett háttérszervezet irányítja, ez a szervezet tagadja létét, de ha valaki sérti az érdeküket mint most Magyarország, azt eltapossák. Hiába akar jót a kormány, pengeélen kell táncolnia, hogy sikerüljön. Nincs demokrácia a világon sehol.

Ahol a népakarat teljesül ott senki nem fizet adót emellett ingyenes az oktatás, egészségügy, a nyugdíjad nagyobb mint a fizetésed...mert a tömeg a nép ezeket akarja...az egész egy nagy csőd! Ugyanúgy utópia mint a Kommunizmus vagy a Nácizmus. Tulajdonképp ha a kommunizmus kistestvére a szocializmus akkor mi most az igazi demokrácia kistestvéreinek egy egy elfajult változatában élünk, az amerikaiakat és egész európát beleértve.

2012. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Nincs a magyar nyelv betiltva, milyen zagyvasággal jöttök ide egypáran izgágáskodni. Itt élek 60 éve, nyilvánosan használom, semmi problémám ebből nem volt.
2012. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudj. Nem izgágaságnak szántam. Bár nem tudom minek nevezzem ha valakit 100 és 5000 euró közötti pénzbüntetés fizetésére kötelezhetnek egy törvény szerint, amennyiben nem egy adott nyelven szólal meg. Azóta ha jól tudom sokat finomítgatták, de nem értem magát a törvényt, hogy létezhet ilyen (mármint, hogy törvény egy adott nyelv használatára).


Bár nem ez a központi kérdésem, hanem sokkal inkább, hogy az ilyen nyíltan antidemokratikus és diszkriminatív törvény ellen, az EU nem támadott olyan erővel mint most.

2012. jan. 21. 22:14
 15/20 anonim ***** válasza:

13#-mat jó lenne nem szavazná le a sok itthoni tudatlan!

Elég sokat járok át, és senki sem panaszkodott még!


Az meg hogy a farunkat bérbe adtuk, ja kérem hát, aláírtuk a papírt!

Trianont is aláírtuk, pedig nem volt kötelező!

Lásd: Törökország (ugyan olyan sorsot szántak nekik, mint nekünk)

2012. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Pedig leszavaztam, mert ökörséget írt.
2012. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 EagleHUN ***** válasza:

# 13 21:47:

Egy kérdés merült fel bennem ha ez így van, és valóban büntethetnek érte:

Magyar állampolgárként átmegyek és valami hivatalos ügyben Magyarul kezdek beszélni, mivel Szlovákul nem tudok, ott ahol nem lehet, akkor mi van? Megbüntet mert nem tudok Szlovákul? És akkor mi van? Széttépem a csekket és hazajövök, valószínű nem tud utolérni, ahogy a magyar állam sem tudta a külföldi gyorshajtókat utolérni. Most itt foglalják az autót ha a helyszínen nem fizet az illető. Tőlem mit foglalna, leveszi a cipőm? Ezekkel azt akarom mondani hogy ez a törvény egy marhaság/végrehajthatatlan ha létezik ha nem. Elhiszem annak aki azt írta nincs semmi probléma. Majd ha egyszer rájönnek felső szinteken is eltörlik maguktól. :)

2012. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 EagleHUN ***** válasza:

# 14-nek írnám hogy lehet hogy valaki aláírt bizonyos papírokat, de Trianonnál tudtommal olyanok voltak akik puccsal jutottak hatalomra. És a második világháború utáni (most megszüntetett) alkotmányt, és békeszerződést is olyanok írták alá akiket a Ruszkik tettek a nyakunkba, szóval ezekkel a dolgokkal jogilag is lehetne vitatkozni.

Arról nem is beszélve hogy egy alkotmányjogásszal készült riportot látva nemrég megtudtam, a régi alkotmányos királyság alkotmánya kimondta hogy a nemzetgyűlés alkotmányozhat (alkotmányozó nemzetgyűlés) és érvénytelenítheti a régit. 1947-ben nem hívott össze senki nemzetgyűlést, néhány embert összeszedtek hogy aláírod vagy meghalsz, így jogilag a 47 előtti alkotmány most is él, és bármennyi újat hoznak is amíg azt nem nemzetgyűlés szavazza meg és eközben nem érvényteleníti a régit addig az új érvénytelen. Tehát jelenleg Magyar Alkotmányos Királyságban élünk még mindíg, 64 éve illegális minden, amit törvénykeztek semmis!

Így az EU-ba lépést ugyan a megszavazta a nép is(kis többséggel), alkotmányi alapon bele lehet kötni hogy aki aláírta a szerződést az mennyire volt jogosult erre. Másrészt a magyar népet erősen félretájékoztatták a belépés előtt, csak pozitív dolgokat mondtak. Nem vagyok jogász, de úgy tudom ha ilyen van megsemmisítenek szerződéseket bírósági úton.

2012. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Demokrácia? Itt? :DDDDDDDDDDDDDDD

Április elseje már elmúlt! :DDDDDDDDDD

Itt soha nem is volt demokrácia. A "demokrácia" fogalma azért kell, hogy ezt a kvázidiktatúrát le lehessen gyömöszölni az emberek meg Brüsszel torkán.

Periklész ezt látná, mit művelnek itt "demokrácia" címszóval, főbelőtte volna magát ott helyben. Úgy, hogy a puskát még fel se találták.

2018. aug. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az EU-ban ilyen szelektíven működik a demokrácia

Amikor az épp csak megtűrt, kizsákmányolásra szánt kis államokról van szó, akkor senkit nem érdekel a dolog

A nagypolitika már csak így működik, a nagyobb hatalmi érdek győz

És ezt akarják demokráciaként eladni...

Ennél még a diktatúra is jobb, lásd Szingapúr, érdekesmód sokkal előrébb járnak, mint mi


#13 ja, csak épp ha megszólalsz magyarul, jól összerugdosnak

Betiltva nincs, csak betörik jól a fejed

De ha neked zagyvaság, próbáld ki, csak utána ne gyere ide ríni

A mínuszt pedig helyből kaptad

2019. aug. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!