Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet megoldani magyaro...

Hogyan lehet megoldani magyarország gazdasági problémáit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Már írtam erre egy kérdésre!

De nekem van elképzelésem és ötletem rá!

2012. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Az állam újraelosztó szerepét kell csökkenteni,ma ez 50% körül van ,ez túl magas.Tehát reformok kellenek,például fele Kórházt bezárni,Gagyi felsőoktatási intézmények felét bezárni,Mávot ,BKV-t Volánt átszervezni,legalább 250 ezer közalkalmazottat kirúgni.stb.Amíg ezeket nem lépjük meg addig csak lassú agónia lesz.
2012. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

""Az állam újraelosztó szerepét kell csökkenteni,ma ez 50% körül van ,ez túl magas.Tehát reformok kellenek,például fele Kórházt bezárni,Gagyi felsőoktatási intézmények felét bezárni,Mávot ,BKV-t Volánt átszervezni,legalább 250 ezer közalkalmazottat kirúgni.stb.Amíg ezeket nem lépjük meg addig csak lassú agónia lesz.



Ok, ezek megvannak, akkor miből fog majd növekedni az ország?


És mi lesz ezekkel az emberekkel?


egy kicsit részletesebben leírnád, mert bből semmi nem derűl ki.

2012. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokkal kevesebb adót kell akkor beszednie az Államnak,magyarán megmarad a pénz a gazdaságban ami új munkahelyeket fog eredményezni.Most is az a baj ,hogy az Állam túl sok pénzt von el a gazdaságból mert egy túlméretezett Államot működtet.
2012. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék 2-eshez. Az újraelosztás szintje ma közel 50%, holott a 40 lenne a reális régiós versenytársaink alapján.


[link]


Ehhez azonban hozzá kell tenni, hogy nálunk a kiadások nagyobb részét viszi el az adósságszolgálat, ezért ez csak középtávon megvalósítható. Rövidtávon a 43-45% a reális, viszont nem 3%-os hiánnyal, hanem többlettel. Tehát mind a bevételeknek, mind a kiadásoknak ezen a szinten kell mozogniuk.

A bevételi oldal most nagyjából ott van, a kiadásiból meg le kell faragni még 1500 milliárdot legalább, ami bőven lehetséges (máv, bkv, közmédia, szocrendszer, kisiskolák, önrészes eü...)


Igen ám, de a bevételi oldalon is komoly problémák vannak:


[link]


Ez egy átlagos dolgozóra jutó adóterhelést mutatja. Az egész OECD-n belül a 2.-ak vagyunk, ami egy vicc, ha fel akarunk zárkózni. Ezt csökkenteni kell legalább 40%-ig, de inkább 30-ig.

De hogy csökkentsük, ha az össz. adóteher rövid távon nem csökkenhet? Hát úgy, hogy rá rakjuk másra: ingatlanadó, útdíj stb...


Emellett meg kell reformálni az oktatási rendszert, ami a közhiedelmekkel ellentétben nem világszínvonalú, hanem maximum átlagos:


[link]


[link]


Hogyan? Tanulni kell azoktól, akik jól csináljak (Finnország, Szingapúr, Belgium.. eltérő modellek, de mindegyik jól működik.)


Emellé el kell felejteni, el kell felejteni a külföldi tőkeellenes baromságot, ez nem ideológiai kérdés, hanem matematika: beruházáshoz tőke kell, tehát vagy a meglévő kevés jövedelemből kellene sokkal többet megtakarítani belföldön, vagy külföldről kell hozni tőkét. Szerintem mindkettőre szükség van, és mindkettőnek ugyanaz kedvez:


alacsony adók és újraelosztás, kiváló oktatás, kiszámíthatóság, egyszerűség stb...

2012. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legelső linkhez, egy kis kiegészítő, mert a 2010-es értékek a válság utáni értékeket mutatja, amikor értelemszerűen mindenhol magasabb a kiadások szintje (munkanélküliség, stb...). Tehát nézzük, hogy alakult az újraelosztás a válság előtt:


[link]


A lényeg: ha fel akarunk zárkózni, akkor le kell szoknunk a szocializmusról minél hamarabb.

2012. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!