Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kilépnénk az EU-ból hogyan...

Ha kilépnénk az EU-ból hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Már egy kérdésben válaszként feltettem, de senki nem méltatott válaszolni, hát felteszem itt is:

Sokan nyomatják, hogy most azonnal lépjünk ki az EU-ból, ezeknek az embereknek a válaszára lennék kíváncsi:

Teszem az holnap kilépnénk az EU-ból, mint tudjuk most is eléggé nagy a munkanélküliség az országban, ha kilépnénk az EU-ból valószínűleg még jó néhány nyugati vállalat is kivonulna az országból, így a munkahelyek száma és a vele együtt a termelés is rohamosan csökkenne. Nyilván szükséges lenne hirtelen új üzemeket, gyárakat stb. stb. létrehozni. Igen ám, de tök üres az államkassza!

Ergo maradna egy ország számottevő termelés nélkül, üres államkasszával, innen hogyan tovább?


2012. jan. 16. 12:14
1 2 3
 1/27 bumbi02 ***** válasza:
38%
erre én is kíváncsi lennék, bár nem hinném hogy jönnek érdembeli válaszok... majd Crem0001 megjelenik hogy ki kell lépni, de nem fogja megindokolni hogy hogyan tovább..
2012. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Egy kemény 10 éves pálya lenne, sok megpróbáltatással.

De legalább az ország adottságainak megfelelő és tisztán magyar gazdaság épűlhetne. Aztán lassan megindúlna a növekedés. Persze nem hiszem hogy sok nyugati cég menneki, hiszen ebben nem érdekeltek.

A vámokat pedig ahogy régebben, nemzetközi egyezményekkel lehetne szabályozni. Én nem állítom hogyegyszerű és könnyű lenne.


De most te válaszolj.


Hogyan tovább az Eu ban.

Szemmel láthjatóan az Eu nek elsősorban a piacaink a kereskedelmünk és az olcsó munkaerőnk kell.


1, Piacok.


Minnél többet veszünk annál kevesebb a bevétel és annál eladósodotabb az ország, növekvő munkanélküliség és recesszív fogyasztás mellett!


2,


Ha a kereskedelmünk ennyire kitett a külföldnek, lehetetlen "a recessziótól eltekintve" béreket emelni, hiszen a fogyasztásunk 60% ma is külföldieknél landol, akik hónapról hónapra folyamatos rotációval viszik ki a pént. Az az, hiába emelnénk hogy legyen fogyasztásunk, azt csak elinflálnánk.


3,

Amíg a termelőmultikat az alacsony bér vonz, addig nincs is tárgyalási alapap a piaci tőke-munkaerő viszonyainak a kialakulására. Ugyanis ezek a multik nagyrésze nem a magyar fogyasztásra gyárt. Az az gazdasági anomáliában ragadtunk, hiszen ha ezek a multik nem függnek a magyar fogyasztástól akkor nem is érdekeltek hogy a magyaroknak legyen elég jövedelme rá. Sőt abban érdekeltek hogy minnél alacsonyabbak legyenek a bérek.



Szóval, hogy éred el ezelnek a dilemáknak a feloldfását az Eu nál? Ugyanis ezek feloldása nélkül lehet még néhány egyre romló évünk, de a totális és ellenőrízhetettlen csőd, elkerűlhetetlen.


Én válaszoltam!

Most te is megtennéd?

2012. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

""bumbi02 válasza:


erre én is kíváncsi lennék, bár nem hinném hogy jönnek érdembeli válaszok... majd Crem0001 megjelenik hogy ki kell lépni, de nem fogja megindokolni hogy hogyan tovább..



Én válaszolok mindenre, csak legyen valamivel behatáróltabb hogy mire vagy kíváncsi, mert eg oldalt nem írhatok teli, és nem is olvasná senki végig.



De te vagy annyira tályékozott hogy válaszolj érdemben a kérdéseimre?

2012. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 bumbi02 ***** válasza:
60%

De legalább az ország adottságainak megfelelő és tisztán magyar gazdaság épűlhetne. Aztán lassan megindúlna a növekedés. Persze nem hiszem hogy sok nyugati cég menneki, hiszen ebben nem érdekeltek.

A vámokat pedig ahogy régebben, nemzetközi egyezményekkel lehetne szabályozni. Én nem állítom hogyegyszerű és könnyű lenne.


Hát ez eléggé nagyvonalakban felrajzolt "hogyan tovább" majdnem semmit se írtál...


Azzal hogy kilépünk az EU-ból meg nehezülne - és drágulna - sok fiatal külföldi tanulmánya, a szabad munkaerő áramlás megszűnne, ugyanúgy hitelre lenne szükségünk mint most, csak éppen nem lenne aki adjon. (illetve de, lenne, csak éppen már nem lenne érdekelt abba hogy stabil legyen a gazdaságunk..)



Még annyit hozzátennék a kérdező kérdéséhez:

Miért van az hogy pont ellenünk esküdtek össze és érdekesmód Szlovákia, Ausztria köszöni jól meg van?


Azt mondod hogy csak a szegény országokat szivatják benne, szerinted Németországban annak milyen visszhangja van hogy nagyrészt ő fizeti a bajba jutott országoknak a mentőcsomagokat (Görögország, Olaszország, majd most Portugália is lassan) Mert legnagyobb részt ő fizet bele..


Akkor most csak minket szivatnak, vagy látszatból szivatják magukat is hogy a magyarok nehogy azt gondolják hogy csak őket szivatjuk?


Az EU kicsit összetettebb annál mint azt itt sokan meg akarják érteni wikipédiáról olvasott 1,5 oldalas cikkből, meg a pártvezér publicisztikájából..

2012. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Hát igen!

Nehéz dió. De a MAGYAR ember mindig a szürke állományáról volt híres és ez nem változott, hála istennek! ;)

Ki lépet volna már valaki az EU-bol és ha kilépet akkor az történt amit leírtál?

Mert azt mondják az még csak egy dolog!!!

Miért félnek az EU-ba, ha kilép Görögország? Segítek. Mert meg tudna állni a lábán! E miatt valószinű, hogy lenne egy másik domino elv és az EU elsorvadna magától. A gyáraknak akkor is kell működnie mert ott is van minden.

Nem is értem, hogy lehet azt elképzelni ha kilépűnk utána csak egy sivár elhagyatott országként kellene kezelni egy országot!

Azt megértem ha én fel dobom a bakancsom akkor nincs és nem is lesz semmi utána, de azt elfogadni és helyeselni, hogy ha kilépünk és nem lesz semmi, meg kőkorszak jön meg miegymás. Azt nem tudom elfogadni, hát civilizált emberek vagyunk. Csinálunk mi autót, Magyar autó nincs úgy se. Ott a buszok gyártása, abba is benne vagyunk.

Mi lennénk a magunk urai és a jó Magyar dolgokat tőlünk viszik, de nem úgy, hogy innen elviszik amit megtermelünk és még a pénzt is. A pénz maradna! ;)

Én nem félek tőle!

2012. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 bumbi02 ***** válasza:

1, Piacok.


Minnél többet veszünk annál kevesebb a bevétel és annál eladósodotabb az ország, növekvő munkanélküliség és recesszív fogyasztás mellett!


2,


Ha a kereskedelmünk ennyire kitett a külföldnek, lehetetlen "a recessziótól eltekintve" béreket emelni, hiszen a fogyasztásunk 60% ma is külföldieknél landol, akik hónapról hónapra folyamatos rotációval viszik ki a pént. Az az, hiába emelnénk hogy legyen fogyasztásunk, azt csak elinflálnánk.


3,

Amíg a termelőmultikat az alacsony bér vonz, addig nincs is tárgyalási alapap a piaci tőke-munkaerő viszonyainak a kialakulására. Ugyanis ezek a multik nagyrésze nem a magyar fogyasztásra gyárt. Az az gazdasági anomáliában ragadtunk, hiszen ha ezek a multik nem függnek a magyar fogyasztástól akkor nem is érdekeltek hogy a magyaroknak legyen elég jövedelme rá. Sőt abban érdekeltek hogy minnél alacsonyabbak legyenek a bérek.



Az első pontoddal nem tudom mire akarsz kijutni, mert vételre senkit se lehet kötelezni, nem kötelező venni, csak ha jobban megéri venni valamit mint termelni akkor valószínűleg venni fogjuk

, a második és harmadik pontod pedig nem az EU-ról , hanem a multikról szól. És fentebb még azt írtad hogy attól hogy kilépünk az EU-ból még nem fognak kivonulni Magyarországról a nyugati cégek.. Ha nem vonulnak ki, akkor ha kilépünk az EUból, a második és harmadik pontod ugyanúgy érvényben lesz.. Teháát az nem az EU "sara"..

2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 bumbi02 ***** válasza:
62%

Miért félnek az EU-ba, ha kilép Görögország? Segítek. Mert meg tudna állni a lábán! E miatt valószinű, hogy lenne egy másik domino elv és az EU elsorvadna magától. A gyáraknak akkor is kell működnie mert ott is van minden.

Nem is értem, hogy lehet azt elképzelni ha kilépűnk utána csak egy sivár elhagyatott országként kellene kezelni egy országot!



Persze, Görögország most pont meg tudna állni a lábán...


Gyártunk magyar autót? Miből? megint a vas és acél országa leszünk? Már csak vas és acél kellene hozzá...

A buszgyártásban igen, abban ott vagyunk, de ahhoz miért kell kilépni az EUból hogy buszokat gyártsunk? Gyárthatjuk EU-ban is..

2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nem kell szerintem így bonyolitani a helyzetet!

Így pont meg úgy pont.

Az ember a józan paraszt eszével is meg tud élni.

Ezek a dolgok amelyek körűl vesznek bennünket, csili-vili minden. Pláza meg miegymás, egy kamu az egész!

Muszály nekünk utánozni mindenkit? Nem! Csak az élet erre visz bennünket ez valakinek jó valakinek nem. Itt új alapokat és saját tőkéből tudjuk előtermteni, mert a világ átválltot egy másik vágányra amely nem azt veszi bőlcső alá ami eddig ment, annak már vége, túl szárnyalta őnmagát és nem tudja kordában tartani azt. Ezért egy az a világ jön amikor magadra maradnak az országok és újra az alapokat le kell rakni, ami idő! De ki nyer mindig a piacon a legtöbbet? Aki leghamarabb vált és kapcsól!!!

Na ezt vette észre Orbán már 4 éve! Volt egy mondata ami elgondolkodtatott. " A Demokrácia már nem a régi nem az hajtja amire azt kitalálták, túlnőtte önmagát a Demokrácia már nem Demokráciának hívják felsőbb körökbe "

2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
És miből fogjuk újraépíteni a gazdaságot? Milyen piacokat találunk? Ha most kilépnénk az nekünk nagyon nagy kárt okozna. Egyébként kb. 4 év mire teljesen ki tudnánk lépni.
2012. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Igen, míg 4-6 órát dolgoznak!

Nekem nem kell mondani mert járok oda és fogok is, tudom mi a dörgés ott! El se tudod hinni milyen átverésbe vagy bele kavarva és ámitanak itt a Plázák! Egy Ámítás az egész!

Ők azért aggodnak mert éppenséggel 4500 euroból elvesznek 500-at és azt az élet szinvonat nem tudják majd fentartani! vHú de szarúl járnak mi?

2012. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!