Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az Eu fanoknak fontos az...

Ha az Eu fanoknak fontos az Eu, akkor a munkanélküliek eltartását is elviseli?

Figyelt kérdés

Mivel az Eu szinte csak a terek és intézmények felújítására ad pénzt,miközben a gazdaságunkat teljesen kiszolgáltatjuk neki "amit ki is használ" gyakorlatilag csak is nőhet a munkanélküliség!


Ez nem pusztán ijesztegetés , hanem tapasztalat, amit elmúlt évek statisztikái adatai hitelesítenek.


2012. jan. 16. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Kereslet most is van. Úgy hívják, hogy "kereslet tejre".

Olyan nincs, hogy "kereslet magyar tejre".

Olvasd el még egyszer, mit írtam korábban (44), és gondold át még egyszer.

2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
19%
Elolvastam, és nem értek vele egyet. Igazából feleslegesen írtam le 60x hogy miért nem jó nekünk a multik kizsákmányolása, mert folyton csak ugyan azt szajkózzátok... Csak tudom miről beszélek, mert ezt tanulom az iskolában. Pl.: Marketinget, ahol az tanuljuk hogy hogyan kell az embereket manipulálni. Nem is kell mondani, felfordúl a gyomrom ezektől, de muszály ilyet is tanulnom, mert az iskola erre szakosodott, és így kapok csak érettségit.
2012. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Teljes jogod nem egyet érteni vele.

De majd az érettségi után, ha te is diplomázol nemzetközi gazdaságból, ahogy én tettem évekkel ezelőtt, akkor talán megérted, hogy mi a hiba a gondolatmenetedben.

2012. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
78%

"buszke93"


A kapitalizmus lényege a verseny! Ha nem vagy versenyképes(mint a magyar gazdák), akkor elbuksz! Ez ilyen egyszerű! A másik fontos dolog, hogy a kapitalizmusban nincsen egyenlőség! Aki tud alkalmazkodni a körülményekhez(EU-s gazdák), az fennmarad és megél, aki nem alkalmazkodik és csak az ellenségkereséssel foglalkozik(a magyar gazdák), az elbukik.

2012. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

ma 13:25

Az a fajta vadkapitalizmus amit rá szabadítottak az országra, már más téma.

2012. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 Shai-Hulud ***** válasza:

"Az a fajta vadkapitalizmus amit rá szabadítottak az országra"

Bocs, én nem piszkálni akarlak, de a kapitalizmus ILYEN. Akár vad, akár nem.


Mi választottuk úgy 20 évvel ezelőtt, hogy nem szocializmust akarunk, hanem kapitalizmust.

Mi választottuk úgy 8 évvel ezelőtt, hogy be akarunk lépni az EU-ba.


Mi akartunk megjelenni az európai (nyugati) piacon, mert azt hittük, hogy minket szegény szocializmusban elnyomottakat majd körbenyalogatnak... Hát tévedtünk. Belecsöppentünk a kapitalizmus versenyébe, ahol bizony talpon kell maradni, és aki nem tud megfelelő minőségben megfelelően olcsón termelni, az elbukik.


Azért legyünk igazságosak, ez NEM CSAK a magyar gazdák hibája. Egyszerűen nem lehet itt Magyarországon jónéhány dolgot olcsón előállítani, mert drága az alapanyag, sokba kerül az energia, magasak az elvonások (adók).


Emlékszem, mikor a cégem csatlakozókkal felszerelt kábelt akart rendelni, és bizony az 1000 db-os tétel repülővel szállítva Taiwanról olcsóbb volt, mint a legolcsóbb magyar vállalkozó ajánlata. Amíg ez így megy, ne is csodálkozzunk, hogy nem vagyunk versenyképesek.


Pedro

2012. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
58%

Annyit még hozzátennék, hogy Magyarországon minden van, csak vadkapitalizmus nincs. Akik ezt a szót használják, valószínűleg nem tudják, hogy mit jelent.


Itt az állam szerepe jelenleg 50%. Ez nemhogy kizárja a vadkapitalizmust, hanem belecsap minket a SZOCIÁLKAPITALIZMUS kellős közepébe.

Egy egészséges kapitalizmusban az állam valahol 30-35% között mozog. A vadkapitalizmus inkább 20-25%.

A gyes nálunk sokkal több, mint Amerikában. A segélyt két kézzel osztogatjuk, nem csak a romáknak. Veszteséges cégeket tart fenn az állam.

Tudom, hogy a mai nincstelenségben ez furcsán hangzik, de Magyarország 2 kézzel szórja a pénzt. Az állam így is sokkal többet ad, mint amennyije van.

Ha majd cégeknek fizeted a betegbiztosítást, a BKV-t privatizálják, és úgy összességében az állam nem avatkozik bele semmibe, na majd akkor lehet itt beszélni bármilyen kapitalizmusról. Addig is, ez csak egy szegény ország küzdelme a svéd visszaosztási rendszerrel.

2012. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
2012. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
68%

Te szaniszlót nyomod be? Ez komoly?!

Ez az idióta egyik műsorát így kezdte: "Sumérok, hunok, etruszkok, azaz magyarok..." WTF?! Most a magyarok mindezen népektől származnak?! Vagy egy másik alkalommal azt fejtegette, hogy a törökök, rómaiak stb azért nem tudták véglegesen meghódítani az országot, mert "Mo. mérgező mocsári kigőzölgéseit" nem bírták, azt csak az őslakosok bírják ki (ugyebár mi sumérok vagyunk, akik a Kárpát medence őslakosai, vagy MÉGSÉM?). Majd belekeverte, hogy az EU is ezért esik szét (a mocsári kipárolgásoktól).

Na ezek után aki egy szavát is elhiszi, hát had ne mondjam...

2012. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
buszke93- Ki lesz a következő? Bogár László? :D
2012. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!