Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van cigánybünözés?

Nem dávid kérdése:

Van cigánybünözés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Borsodiként mondom hogy igen!
2012. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 bumbi02 ***** válasza:
100%

Tök jó hogy mindenki válaszolgat, és azt se tudja mit jelent a cigánybűnözés...


a cigánybűnözés kriminilasztikai fogalom, és nem azt jelenti hogy a cigányok nagyrésze bűnöző.. hanem azt jelenti hogy vannak tipikus olyan bűncselekmények (emberölés egykét fajtája, lopás, rablás, színesfém lopás, hasonlók) amiket elég nagy arányban cigányok követnek el...

2012. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az országban az etnikai eltolódások miatt beszélhetünk igen beszélhetünk cigány bűnözésről.Nézzük meg ezen a településen ahol én is élek a betöréseket a cigányok végzik 95%-ban.Magyarországon a bűnözéseket úgy szerintem átlagban 80-85%-ban a cigányok végzik.
2012. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 bumbi02 ***** válasza:

hülyeség az hogy a bűnözéseket 80-85%ban cigányok végzik...


nem lehet egy kalap alá venni az egész bűnözést.. ezért van a cigánybűnözés szó.. tehát vannak tipikusan olyan bűncselekmények amiket nagyon nagy százalékban cigányok követnek el...

de pl fehérgalléros bűnözők közt szerintem elég kevesen vannak...

2012. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek Bumbival.

Hulyeseg a 80-85%, hiszen Miskolcon 92% volt!

2012. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%

én utálom ezt a kifejezést. ki nem sz@rja le, hogy van-e vagy nincs? van magyarbűnözés, meg osztrákbűnözés, meg amerikaibűnözés, meg ahánynépcsoportannyibűnözés.

nem az elkövető milyensége(itt:rassz) a lényeg, hanem a bűntény maga. és utóbbit kellene nézni, és elfogulatlan ítéletet hozni, még ha a vádlott maga az Atyaúristen is. véleményem szerint ez a cigánybűnözős téma csak parasztvakítás. kemény, korrupciómentes rendfenntartásra lenne szükség, nem még több dumára.

2012. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"miért tagadják."


Talán mert nem azok? Én is tagadnám, mert nem vagyok cigány, pedig sötét hajam van.

2012. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Félig-meddig van, de nem a cigányok tehetnek róla.


A rendszerváltás után a kapitalisták megkezdték a munkanélküliség mesterséges megteremtését, természetesen a kisebbségeket kellett elsőként kipécézni, mivel az ő érdekvédelmük nem volt olyan erős, ezért el lehetett őket hajtani. Ennél fogva ők szegényedtek el elsőnek, ők nyomorodtak el. Innen kezdődött egy erkölcsi, társadalmi züllés.


Ezt követte a cigányokkal szembeni bizalmatlanság és előítélet fokozódása a munkahelyeken, iskolákban. Egyre kevesebb becsületes cigányember nem kapott munkát. A gyermekeik elzüllöttek. Ördögi kör alakult ki.


Természetesen ez a kérdés koránt sem olyan kirívó, mint azt a szélsőjobbosok pusztán politikai célból, ellenségkép megformálása céljából terjesztik.


A probléma nem a cigányok genetikájában van, mnt ahogy azt a neonácik terjesztik. a probléma gazdasággal, a környezeti tényezőkkel van, amit csak ezeknek a tényezőknek a figyelembe vételével lehet megoldani. Erre a Munkáspárt 2006-on kívül egyetlen politikai szervezetnek nincs megoldási tervezete.

2012. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Persze, a ciganyok nem tehetnek semmirol.

Ok csak veletlenul rabolnak, keselnek, kotekednek szorakozohelyeken.

Mert nincs munka es akkor kotekedjunk...

Egyebkent feltunt neked, h a ciganyok nem csak nalunk nem tudtak beilleszkedni?erdekes, h Szlovakiatol Kanadaig sehol se.

Milyen fura..

2012. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

00:46

Van sok igazságod,egyetértek veled, hogy nem CSAK ők tehetnek a helyzetről, de azért az emberi magatartás és higénia alapvető dolgait szerintem ha akarnák betartanák!

Ózdiként sajnos ismerem a helyzet súlyosságát,és mivel itt élek, ezáltal elmondom neked, hogy ha a cigánynak van normális szakmája, ért is hozzá, akkor felveszik bárhová, ez az előítélet baromság már a könyökömön jön ki!Sok cigány barátom van, és hidd el mind dolgozik mert AKAR!És ez a kulcsszó AKARAT!Akarni kell tanulni, szakmát érettségi stb...egyszer lenézhetnél ide a szakmunkásképzőbe lenne sok látnivaló,mert sajnos a nagy többség nem a tanulás és okosodás miatt jár be(mármint ha bejár)!

2012. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!