Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lenti táblázatból nem...

A lenti táblázatból nem világos hogy a felkészületlen Eu s csatlakozásunk adta a pofont a gazdaságunknak és nem az emberek hedonizálása?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 14. 16:09
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
Kicsit részletesebben, mert én csak annyit látok hogy 2004 után megugrik az ipari növekedés, csökken az infláció és nő a munkanélküliség.
2012. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"hollófernyiges válasza:



Folyamatosan csökken a GDP miközben folyamatosan nő az iparitermelést, és nő a munkanélküliség.


Ez gyakorlatilag mást nem jelenthet hogy az ipari növekedést egy kívülről érkező és a saját profitját meghaladó nyereséget realizáló és az kiszvó hatás érvényesűlhet csak.


Ha ehez hozzáveszed a GDp arányos külső államadósságot,és a számadatokat csak úgy uszve összeadod, tisztán látszik hogy mi is történt valójában a hiteleinkkel.


Fájdalmasan nyilvánvaló.

2012. jan. 14. 16:44
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
Nem tudom, én azt látom, hogy a GDP egyformán nő előtte is, utána is (4,1-4,6%kal) egészen amíg be nem üt a válság.
2012. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hollófernyiges válasza:


Nem tudom te mit nézel!


Csatlakozás


2004 : 4,6

2005 : 4,3

2006 : 4,2

2007 : 1,1 amikor a piacvesztésekbe megroppantunk és hitellel sem tudtuk tartani.


Ugyanis a világválság csak 2008-2009 re datálják.


[link]

2012. jan. 14. 17:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért az előtte lévő pár évet is meg kell nézni


2000 5,1


2001 4,3


2002 4.3


2003 4,1


A 2004 előtti csökkenést mivel magyarázod?? Nem tudod igaz?? Persze biztos kitalálsz valamit amivel ezt is sikerül ráfogni az EU-ra (ami mellékesen egy szervezet aminek mi is tagjai vagyunk, és nem egy személy)


Mi ez a görcsös kapálózás, az EU ellen? Nem fogsz meggyőzni senkit. Akit pedig igen az olyan is. Már minden fronton próbáljátok támadni, Ha jól emlékszem azt is kitaláltátok, hogy a népszavazás csalás volt... Ez már szánalmas. Ha nem akarsz az EU-ban élni az megoldható ugye tudod?? El kell költözni. De semmiképp nem kell játszani a megváltót, hogy ti páran tudjátok a megoldást mindenre. Ez csak felesleges melldöngetés. Miért nem lehet végre abba hagyni? Miért kell mindig az ember p*fájába nyomni azt hogy "h.lyék vagyunk mert nem látjuk, hogy kizsigerel, le rabol, ez a cionista, összeesküvés".

A szörnyű az egészben az, hogy ti ezt el is hiszitek. Perszer arra sosincs válasz, hogy más országok miért jártak jól az Unióval. Nekik miért sikerült? Ilyenkor nagy a csend...


Na mind1, tudom hogy felesleges volt koptatnom a billentyűzetet.

2012. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Madárkám válasza:



Nem értelek?

Nem olvastad el a kérdést?

Nem az Eu t tettem felelőssé, hanem a felkészűltségünket.



Talán ez a legfontosabb viszont válaszom.


A másik, hogy teljesen gazdasági analfabéta vagy.

Ugyanis én nem csak a GDPváltozásairól beszéltem, hanem komplexen a számadatok összevetésén alapuló tényekre.

Ez neked sajnos nagyon magas, és ahelyet hogy érvelnél, inkább személyeskedsz ismét.


De válaszúl.

Persze hogy a GDP ben vannak mozgások, de a többi gazdasági tényezővel összevetve előtte konvergensen mozognak.


De ezt szerintem magyarázhatom neked, hiszen kész tényeket raktam eléd, te meg csak hadoválsz és mellébeszélsz, ahelyet hogy a gazdasági számok logikus értelmezésével cáfolnál.



Szép egy madrár vagy.

2012. jan. 14. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze olvastam a kérdést, és azt is tudom miért tetted fel. Azért mer Unió ellenes vagy. Ezen nincs mit szépíteni, így van. Az pedig hogy én nem tudom értelmezni finoman szólva is nevetséges, mivel az egyik válaszodban csak a GDP-vel foglalkoztál nem törődve a többi számmal. Ezzel akartál bizonyítani valamit. Hogy mit az homály. Csak éppen arra felejtettél el választ adni, hogy a csatlakozás előtt miért is csökkent a GDP?
2012. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

""Madárkám válasza:



Nem tudom melyik évre vagy kíváncsi pontosan de ok:


2001 ről 2002 re tényleg esett a Gdp nk, de az ipari termelés élénkülése is esett, viszont a fogyasztói árindex nem abban a mértékben. Az az a lakossági fogyasztás nem csökkent. Az az, állami kifizetés történt a beruházások kárára. Az az államadósságot csökkentettünk.


Ami ránézésre számszakilag is megegyezik.


Utánna meg te is tudod!


Választási év, amikor egy kicsit minden negatív mutató meglódúlt eddig a 22 évalatt egy kicsit.

2012. jan. 14. 18:13
 10/10 anonim ***** válasza:

A következtetésekről: A gazdasági teljesítmény igen jelentős része, az export 80%-a a multik tevékenységéből ered. De ez nem a csatlakozás következménye, hanem Antall és az MDF által meghirdetett, és a többi kormány által kivétel nélkül folytatott politika következménye. Kissé elkenve ezt szokták az ország kiárusításának nevezni.


A pofon - ahogy ez lenni szokott - nem egy kéztől származott. Benne van a társadalom fokozott és rendkívül naiv várakozása a kapitalizmus áldásairól. Benne van a hozzá nem értő, de magáról azt tartó politikai elit téves intézkedéseinek tömege. Benne van a hitvány politikai elit kapzsiságból eredő ténykedése. Benne van a piacéhes nyugat mohó érdeklődése és minden konkurenciát eltiprása, amihez a magyar "államférfiak" lelkesen asszisztáltak - és tették zsebre az olcsó júdáspénzt.

És még sok más kevésbé lényeges, de nem elhanyagolható ok. Röviden: a magyar társadalom, vezetőstől, mindenestől nem tudta, vagy nem akarta tudni, mi az igazi kapitalizmus, hogyan működik, és képtelen volt kezelni a helyzetet. És ez egyre inkább így van, de most már futunk a pénzünk után (ami gyorsabb).


De azért azt se feledjük: a multik ugyanakkor technológiát, munkakultúrát, az eladhatatlan termelés eladhatóvá tételét is hoztak. Kontroll alatt tartásuk lehetséges lett volna, és nem vezetett volna ide.

2012. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!