Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érzés itt élni?

Milyen érzés itt élni?

Figyelt kérdés

"Az a hely,ahol élsz

világnak VILÁGA!"


2009. máj. 24. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Élni nem rossz, megélni szar.
2009. máj. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Általában jó érzés, én nem tervezek Bécsbe költözni. A közügyeink pocsékul mennek, nagy az irigykedés és a töketlenkedés. Ez nem tetszik, de attól még szeretem a hazámat, és arra szavazok, aki előmozdítja a közösség életét.
2009. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Reménytelen.
2009. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

"Az a hely,ahol élsz

világnak VILÁGA!"


Igen, a Földön élek, bár annyira nem vagyok beképzelt, hogy azt higgyem, ez lenne a legkiválóbb az összes hasonló bolygó közül, biztos vannak jobbak is. Mi azonban ezen élünk, és nekünk ebből kellene - legalábbis egyelőre - a lehető legjobbat kihozni. Hogy ebben sokan nem partnerek, az már szomorú. Ezért keresem olyan emberek társaságát, akikkel viszont lehet mit kezdeni.

2009. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Egy biztos: jobb, mint ahogy mondják. Felmérések bizonyítják, hogy Magyarországon az ún. "panaszkultúra" nagyon fejlett. Az embereknek sokkal rosszabb véleményük van a közállapotokról, mint amilyenek azok valójában. Olyan problémákról, amelyek mindenhol, nyugaton is előfordulnak, azt hiszik, hogy speciális magyar jelenségek, miközben olyan dolgokról, amik Magyarországon jól működnek, eleve feltételezik, hogy mindenhol máshol is megvannak. Ezért minél tájékozatlanabbak, annál inkább azt hiszik a magyarok, hogy Magyarország egy minden szempontból rossz hely, és Nyugaton minden jobb. Divat az ország és a nép szidása is, mert sokan azt hiszik, hogy a többiek fölé emelkednek azzal, ha többes szám harmadik személyben szidják "a magyarokat".

Olyan hiedelmek léteznek Magyarország alávaló, rossz, elmaradott, válságban lévő stb. voltáról, amiknek semmi közük a valósághoz. Pl. majdnem mindenki azt hiszi, hogy a bűnözés szintje emelkedik (tizennegyedik éve csökken). Mások azt hiszik, hogy a magyarok keveset dolgoznak (az időmérleg-felmérések szerint az egyik legtöbbet dolgoznak Európában). Stb.


Összegezve: Magyarországon általában jó élni, csak a rengeteg alaptalan nyávogást, panaszkodást, nyavalygást, sírást-rívást ne kellene állandóan hallgatni.

2009. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Imádom Magyarországot!
2009. máj. 25. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeretem Magyarországot, el sem tudnám képzelni, hogy külföldre menjek élni. Pedig lehet, hogy ott egyszerűbb lenne a sorsom....

A sok nyavalygás szerintem nem minden téren alaptalan. Pl. én is sokat panaszkodom, mert az életszínvonalamon tapasztalom azt, hogy rossz irányba haladunk, megélni egyre nehezebb, egyre inkább elkeseredünk a családommal. És senki ne mondja ismeretlenül, hogy csak nyavalygok meg siránkozok, miközben.... Nem. napról napra egyre nehezebben megy a sorsunk, és ezt csak tetézi, hogy szinte minden nap lehet hallani, milyen véleménnyel vannak más országok rólunk, hogy milyen mélyre süllyedtünk (Fletó politikája, a válság "kezelése" --> pl. vannak olyan országok, akik velünk riogatják a sajátjaikat, nehogy lecsússzanak arra a szintre, mint ahol mi vagyunk. Emlékszem ilyenre az USA esetében, de még talán a lengyelek is nyilatkoztak ilyet /ne hasonlítsák őket Mo.-hoz, mert még ők nem tartanak és nem is fognak itt tartani, mint mi/) 2000 elején még fejlődő országok voltunk, megelőztük Szlovákit is éldául. Mára viszont már ők hagytak el minket nagyságrendekkel.... Ettől függetlenül szeretem a hazámat, a magyar társaimat, és bízom benne, hogy változások következnek majd be, és még lehetek büszkébb is a hazámra!

2009. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!