Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan, aki már legaláb...

Van itt olyan, aki már legalább 15 éves volt, amikor még állt a Kádár-rendszer? Ha sikerült mondjuk túristaként kijutnotok egy időre Nyugatra, milyen érzés volt "odakint" lenni először?

Figyelt kérdés
Olyan is írhat, aki 1989-ig sehol sem volt, aztán átnézett Nyugatra.
2010. szept. 30. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Először is izgalmas volt útlevelet kapni, eljutni a határig, majd átmenni.Átlépés után minden megváltozott.Tisztaság, jó minőségű, sima utak.Ápolt, karbantartott mezőgazdasási területek. Az ember sírni tudott volna a meghatódástól, hogy a szabadság levegőjét szívjuk.
2010. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A határ után 5-10 km-re megszünt a magyarok által szanaszét dobált szemét. Mindenütt rend ,tisztaság,gondozott házak,jó utak. Az autópálya és a főutak mellett pihenő helyek,padokkal,asztallal,ahol lehetett enni és vezetékből inni. Tiszta WC-ék (ingyen,) nagyobb helyeken még tusolni is lehetett. Igaz,ott fizetni kellett egy keveset.

A legkisebb falu is gondozott volt,sehol földes útak. A nagyvárosokban bevásárló központok sokasága.,számunkra szokatlan árúbőséggel és választékban. Ha jól választottad meg a helyet,olcsón tudtál bevásárolni,főleg máűszaki cikkeket.

A közbiztonság is nagyon jó volt. Ingolstadtban pl. a bevásárló utcán pihentem egy fa alatt. Nem győztem csodálkozni,hogy az emberek a kerékpárjukat csomagokkal együtt otthagyták az áruház előtt,és senkinek nem jutott eszébe elvinni.

Olaszországban viszont többekkel is előfordult,hogy a kocsijukat feltörték,és elvittek belőle,amit lehetett. Vagy egy kolléganőmnek a válláról letépték a táskáját,minden okmányával együtt. Igaz, a rendőrség megtérítette a kárát,de az okmányokat pótolni nem volt egyszerű.

2010. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1972-től majdnem 30 évig, hetente jártam nyugatra kamionsofőrként.

Alig vártam, hogy hazafelé átlépjem a határt.

Ezerszer jobb volt itthon minden.


Nem olyan, mint ma

2010. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt elhiszem. Ma már kezdünk mi is a bűzölgő nyugatra hasonlítani. És itthon is minden kínai műanyagból van. Lassan már semmivel sem leszünk kölönbek az USÁ-nál.
2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

érdekes


anno kinn voltunk az osztrák Ifabon 1989-ben 17 évesen

teljesen ráizgultunk az Atarikra meg a villanyírógépekre (meg midenre)

az is mókás volt, amikor egy fazon "itt is magyarok" kiáltozással, eldobva mindent, elszaladt

2010. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1978-ban voltam először,fiatal ketdiplomas mernökkent hivatalosan a nemeteknel,majd a hollandoknal.A kesőbbiek folyaman rendszeresen jartam,2 havonta az említett ket orszagba,hivatalosan.Ehhez annyit,hogy meg a napjaimat is kiszamították,olyan értelemben,hogy mennyi munkat tudok vegezni,nehogy többet tartózkodjak kinnt a szüksegesnél!


Minden esetben jött velem egy tolmács,egy ületkötő,es egy ismeretlen faszi,aki meg a lépéseimet is figyelte.Különösen a Frankfurti repteren,mikor is at mentünk a hollandokhoz.Az erdekesség az,hogy az üzlet mar evek óta meg volt kötve,a tolmacs felesleges volt,mert angolul,nemetül beszelek,beleértve a műszaki nyelvet is!Gondolkozz el ezen!


'982 -ben a nemetek tettek egy ajanlatot,maradjak kinnt naluk-akkori 3000 DM havi fizetésért+gepkocsi+lakas -mint fejlesztőmérnök,elsősorban a hegesztes területén,mert nagyon meg voltak lőve e tekintetben.Nem maradtam,annak ellenére,hogy a fizetésem ott a tizszerese lett volna,nem beszélve egyéb juttatásokról.Ennek talán az volt az oka,hogy utáltam a nagyképüségüket,a butaságukat,egyszerüen leneztem őket!


szóval ennyit róluk,a nyugatról!!!

2010. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyálcsorgatós, fú apám, a francba ezek is magyarok. Mindez 1988-ban Bécsben.
2010. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!