Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéri az IMF a válságadók...

Miért kéri az IMF a válságadók megszüntetését?

Figyelt kérdés
Hiszen válság van, minden hitelfelvevőtől új adók kivetését követeli, nálunk meg ponthogy adócsökkentést. Ennyire szereti hazánkat az IMF?

2012. jan. 9. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Hát, mert a válságadók nem a lakosságot sújtják, hanem a nagytőkét. Lsd Eon, bankok. Őket védi, nem az embereket.
2012. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Mert még jobban bele akarnak tenni a sírba benünket!

Na ezt hívom én diktátori dolognak, ne dikt áljon itt, ki-kik ők az ISTEN???

Itt nekünk állampolgároknak kell, hogy diktáljunk, hogy legyen, mi legyen az országgal és nem egy külsős érdekcsoport!

Szerintem!

2012. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Ezen adók megszüntetése épp azt eredményezi, hogy a lakosságra kell nagyobb terhet róni. Tehát jól el vagy tájolva kérdező.
2012. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
43%
Ezt mindenképpen mi kisemberek fogjuk megszívni. ebben az országban teljes elnyomás van, senkit nem érdekel, hogy hónap végén van e még pénzed.
2012. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

Két gond van a válságadókkal:

1. A nagytőke. Természetesen nem rendelkeznek akkora hatalommal, mint az összeesküvés-elmélet hívők állítják, de a korruptció létezett, létezik és létezni fog.

2. Visszacsapott az emberekre, azaz vagy a hitelt felvevőkre terhelték a plusz összeget, vagy nem tudtak annyi kölcsönt folyósítani a gazdaságba, vagy a banknak kellet elbocsátani néhány embert, stb.

2012. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
Mert a válságadók igazságtalanok, aránytalanok. Közröhej, hogy a Tesco az adók 40%-át fizeti, a CBA meg semmit. Persze, lehet nyomni a hazai vállalatokat, de nem így.
2012. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

"Hát, mert a válságadók nem a lakosságot sújtják, hanem a nagytőkét."

Ebben azért ne legyél annyira biztos. Szerinted véletlenül emelkedtek az élelmiszer árak, a számlavezetési díjak , vagy az energiaárak?

2012. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jól értem, hogy a lakosság terheinek csökkentése miatt kéri az IMF a válságadók eltörlését?
2012. jan. 10. 22:02
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem, a nagytőkét védi. Persze, hogy továbbterhelték a lakosságra, ebben igazatok van, de pont emiatt (is) egyre több a bedőlt hitel. A banknak alapvetően nem érdeke, hogy az ingatlanárverezéssel foglalkozzon, nekik az kell, hogy az ügyfél fizessen. Lett ebből nekik is káruk bőven, ne aggódjatok emiatt.

Mellesleg nem értem, bárki, bármit válaszolt, mindenki 50 % alatt van. Ezek szerint erre a kérdésre még nem jött hasznos válasz?

2012. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szóval lehet, hogy úgy akarja védeni a nagytőkét, hogy közben a lakosság terhei csökkenjenek? De az alapvető célja mégis a hitel visszazerzése. Azt még mindig nem értem, hogy miért akar egy már kivetett és beszedhető adót megszüntettetni, ezzel ponthogy hiányt gerjeszt, és mégis a hiány csökkentését követeli. Ti értitek?
2012. jan. 12. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!